SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

SK ZLONICE : TJ UNHOŠŤ ( 1 : 2 )

                1 : 5

 

Tomáš Kopecký

Martin Gil, Radek Nauš, Jakub Švarc, Dominik Tóth

Petr Klusáček, Petr Bakos, Jiří Melichar, Lukáš Samek

Lukáš Gil, Jakub Novák

BRANKY : 6. min.- Jakub Švarc p.k., 32. min.- Havelka, 45. min. Roulich, 69. min. –Korpa, 73. min. - Neuberger, 85. min.- Bodnár

STŘÍDAL : Michal Špeta ml., Filip Daniel, Karel Košťák, Miroslav Havliš

ŠLAPAT ZELÍ, TO BY NÁM ŠLO

Export důležitých bodů z domácího prostředí nadále pokračuje. Ne jinak tomu bylo i v tomto utkání. Ač na jaře dobře hrající Unhošť nepředvedla bůhvíjaký výkon, na nás to prostě v současném rozpoložení dostačuje. Co více se přát když již v 6 minutě vedete brankou z přísně nařízeného pokutového kopu 1 : 0. K této situaci však nemuselo vůbec dojít a vůbec nechápu některé naše hráče, co více by chtěli, v pozici v jaké se ocitl J. Novák více chtít. Jestliže jste v prostoru penaltového bodu a máte před sebou již jen samotného brankáře, pak nechápu, co chce hráč ještě více vymýšlet. Navíc to přemýšlení trvá takovou dobu, že vás stačí dohrát a nebýt přísné píšťalky rozhodčího, pak by bylo po šanci. Za mne pokutový kop – NE. A pakliže si občas postěžuji na to, že nám byl pokutový kop upřen, pak v tomto případě musím také přiznat, že byl velmi přísný. Řešení podobných situací je také alfou a omegou při konečném zúčtování. Jak už bylo zmíněno, Unhošť nepředvedla nic světoborného, ale na druhou stranu dokázala potrestat téměř všechny naše chyby a hrála velmi účelně. V mnohém jí to také naši hráči usnadnili. Ti pokud nebudou schopni udržet alespoň svůj stanovený post, bude docházet nadále ke zmatkům, jež mají za příčinu nedostatečné obsazování soupeřových hráčů a možnosti jejich kombinační hry. Aby např. při druhé brance zůstal při autovém vhazování naprosto volný hráč ve středu pole, mohl si míč nikým neobtěžován zpracovat a pak jej rozehrát, to je věc nemyslitelná. Pak nastupují dohady, kdo koho měl obsadit apod. Vzájemná výpomoc všech herních řad je chabá. Oba útočníci pouze útočí, hra dozadu chybí. To samé platí i o záložní řadě, která má být naopak hnacím motorem. Jak však chcete, aby motor jel, když nemá palivo. Ve II. poločase jsme již jeli pouze na výpary v nádrži a to se také projevilo na konečném výsledku. K tomu je však nutno přičíst i velkou odevzdanost, která neunikla většině přihlížejícím divákům. Za výkon ve II. poločase by si naši hráči zasloužili spíše brigádu v krouhárně zelí K. Plechatého v Budeničkách a mělo by to větší užitek.

V krátkosti však zpět k samotnému utkání. Po vedoucí brance z pok. kopu z kopačky J. Švarce, který mířil po zemi k pravé tyči jsme měli do poločasu možnost své vedení navýšit z několika slibných šancí. V 9. min. nachází Baky míčem přes obranu Meliho. Ten se však dostal až příliš blízko k vybíhajícímu golmanovi a zakončení končí na jeho hlavě. Ve 22. min. vysílá nákopem do pravé strany Švarc Bakyho, který se prokličkuje do vápna přes dva bránící hráče a zakončuje střelou ½ m od pravé tyče. O minutu později nachází Baky ve vápně L. Gila, který chce ještě najít výhodnější pozici pro některého ze svých spoluhráčů, avšak šance je zažehnána na rohový kop. Z toho následně hlavičkuje Tóth nad branku. Ve 32. min. zahrozí hosté a to hned gólově. Na polovině hřiště vhazují autové vhazování, jež končí ve středu pole na kopačkách neobsazeného hráče, který následně posune míč před vápno. Tam promění Havelka Švarce v sloup, oběhne jej a prostřeluje Kopeckého 1:1. Otočit skóre mohl po rohovém kopu Baky, jemuž na velkém vápně pěkně sedla střela jíž chybělo pouze jediné,.. aby skončila v síťi. Ve 40 min. zakončují hosté střelou z 25 m ze středu pole, kdy tato končí vysoko v ochranné síťi. Ve 45 min. přichází další hřebíček do rakve. Hosté rozjedou akci po levé straně aby míč skončil na pravé straně u zcela volného hráče. Kopecký však výborným zásahem vyčápne míč na rohový kop. Ten už ale neustojíme. Polovysoký míč snášející se před naši branku je hlavičkován do branky, následně odvrácen, avšak ne více jak 2 m od brány a dorážka Roulicha znamená stav 1 : 2. Nic příjemného když inkasujete těsně před odchodem do šatny.

Rozdíl v efektivitě potvrdil vzápětí ve 47 min. Novák. Po obdrženém míči od L. Gila vtrhl z pravé strany do vápna, ale opět se neodhodlal k zakončení, byť se nabízelo a místo toho vykouzlil přihrávku napříč vápnem na Klusiho, kterého zahnal až téměř do rohu hřiště. Odpovědět mohl vzápětí Neuberger, který pronikl taktéž z pravé strany do vápna a velmi dobré pozici přestřelil. V 52. min. hlavičkují hosté po rohovém kopu nad branku. V 55. min. zkouší štěstí za vápnem Klusi, ale brána je příliš malá. V 59. min. nachází centr Samka hlavu L. Gila, jehož ne příliš důsledné trknutí hlavou končí v náručí golmana. V 64. min. potvrdí Novák, že myšlenky jsou rychlejší než realizace a míč mu v samostatném postupu na brankáře uteče. V 69.min. zakládáme Novákem slibně se rozvíjející akci vlevo od soupeřova vápna. Chybná přihrávka znamená odvrácený míč do středu, kde se jej zmocňuje Neuberger, který nic nevymýšlí a vysílá hned přes obranu na dobře si naběhnuvšího Korpu, který v sólu ještě stačí lobovat Kopeckého a pak zasouvá do prázdné klece 1 : 3. Tahle branka nás dokonale rozloží. V 73.min. zvyšuje po akci z levé strany a dorážky Neuberger 1 : 4. Shodný hráč má prsty i v páté obdržené brance. Po zatáhnutí míče na pravé straně předkládá zpětnou přihrávku na vápno Bodnárovi a ten míč uklízí celkem pohodlně k levé tyči 1 : 5. Ještě větší ostudě zabrání skvělým zákrokem Kopecký, který v 89. min. vytahuje střelu za vápnem na břevno. Utrpení končí. S podobným výkonem bychom narazili i v OP. Dodávat cokoliv jiného je zbytečné. Pozitivem je fakt, že utkání bylo odehráno bez karet, což je věc nevídaná.

Tomáš Smetana

Členské příspěvky

Členské příspěvky zaplatit do 15.května

 převodem na účet klubu: 267 635 021 /0300

(do předmětu uveďte vaše příjmení)

Členské příspevky zaplatit do 15.května

platba pomocí QR kódu

dospělí - hráči ( 1200Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


QR kod dospěli

 

 

Členské příspevky zaplatit do 15.května

platba pomocí QR kódu

Členství klubu ( 800Kč)

(do předmětu vaše příjmení)


členství

 

 

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

logo skvely net

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780


 

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163