SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

SK ZLONICE : SK SLANÝ „ B „ ( 1 : 3 )

          1       :      4

 

Tomáš Kopecký

Jakub Novák, Jakub Švarc, Miroslav Havliš, Lukáš Košťák

Dominik Tóth, Josef Průcha, Martin Špeta, Petr Klusáček

Michal Špeta ml., Lukáš Samek

STŘÍDAL : Nenad Hrubik, Filip Daniel, Karel Košťák

BRANKY : 9 – Martin Špeta

4 – Tauš Dominik, 7 – Procházka David, 14 – Nykl Michal

78- Majtaník Martin

ČK 78. – Kopecký Tomáš

VLAK NÁM UJEL UŽ NA NÁSTUPIŠTI

Při pomyšlení na možný bodový zisk s kvalitním protivníkem jsme museli v utkání podat nadprůměrný výkon. Bohužel byla to pouhá utopie, kdy nám vlak ujel již na samotném nástupišti. Někdy mám pocit, že v kabině hovořím sám k sobě a ne k hráčům. Jak si jinak mám vysvětlit fakt, že v utkání udělají vše obráceně. Je pravdou, že okolnosti nám před tímto utkáním nebyly příliš nakloněny. Chyběli oba bratři Gilové ( dovolená ) k nimž se přidal nemocný M. Demeter a o dlouho distancovaném Bakosovi, jemuž nebyl DK prominut ani poslední zápas z trestu není potřeba hovořit. Nicméně tato skutečnost by neměla mít vliv na výkon a plnění zadaných úkolů. Hráči byli před utkáním upozorněni na tři základní věci.1. Dát pozor na začátek utkání a neinkasovat brzkou branku, tak jako se to stalo v Rakovníku.2. Hrát směrem od naší branky co nejjednodušeji.3. Dbát na disciplinovanost a bojovat. Běží 14 min. utkání a stav je 1 : 3. Jednoduchá hra?, komplikovaná a zdlouhavá rozehrávka od branky s četností individuálních chyb. Disciplína a bojovnost ?, zbytečná ŽK, podrážděné reakce s vyvrcholením udělené ČK pro brankáře za hanlivé urážky a k tomu svěšené hlavy po třetí obdržené brance. Sliby jsou od toho, aby se plnily a ne, aby byly pouhým glosem. Tohle utkání se nám krutě nevydařilo a to nejen po herní stránce, ale i morální. Vést dospělé a udílet jim rady je v mnohém horší než vést mládežníky. Opět jsme splnili čtyřbrankovou normu a podruhé v řadě obdrželi kartu červenou, vinou nedisciplinovanosti. Dosti bylo moralizování, pojďme k samotnému utkání.

Hosté začínají s chutí a již v 1. min. přichází kombinace před vápnem s průnikovou přihrávkou mezi obránci a střelecké zakončení, které Kopecký vyráží. Varování jsme nevzali vážně a tak jsme z další akce již inkasovali. Stalo se tak po nařízeném tr. kopu těsně před vápnem ve 4 min. Exekuce kopu se ujal Domino ( na jaře ještě hájící naše barvy ) a i když mu střela nesedla, míč kupodivu skončil v naší síťi. Jak mohl míč projít skrz bránící zeď, to vědí pouze hráči, kteří v ní stáli. V 7 min. bylo ještě hůř. Stačilo k tomu to, že jsme u krajní lajny důrazně nedohráli souboj, po němž přišla přihrávka na zcela volného hráče, který následně našel ještě lépe postaveného parťáka Procházku a ten míč uklízel plackou k tyči 0 : 2. O dvě minuty později jsme vykřesali jistou naději. Přes střed hřiště pronikl Novis a do ulice předložil Mácovi, který se střelou k tyči nemýlil 1 : 2. Snížení stavu nás na chvíli nabudilo. V 10 min. přihrává z levé strany Samek na vápno polovysoký balón Mácovi, který z voleje vysoko přestřeluje. Ve 14 min. jdeme do další šance, ale Mi. Špeta chybnou přihrávkou nabízí kontr pro hosty. Před vápnem nakonec umístěnou střelou k pravé tyči zakončuje  hostující Nykl a je to 1 : 3. I na tuto branku jsme měli připravenu odpověď. Samek vybojuje na levé straně hřiště balón, předává Mi. Špetovi a ten napříč brankou nachází po zemi Mácu. Střela placírkou do zcela prázdné branky, krok před malým vápnem však končí až nad břevnem. Jaký rozdíl v efektivitě využívání brankových situací. Zatímco hosté své branky vstřelili v pohodičce, naši se na každou nadřou, jak se říká, jak volové. Další šanci hostů připraví po neuvěřitelném kiksu Švarcíno, který z rohu hřiště přihrává přes střed hřiště přímo na kopačky hostujícímu útočníku. Kopecký však střelu vyráží a dorážka je zblokována na rohový kop. Řeči o periferním vidění našeho hráče jsou k ničemu ( komisař v autoškole u Švarcína zřejmě přehlédl jeho barvoslepost) jak si jinak vysvětlit záměnu červené a modré barvy. Když fotbalista začne přemýšlet, je to špatně. Naše obrana prostě vypadala v I. poločase jako výpůjčka ze Slavoje Houslice.

Přesto máme do poločasu ještě dvě dobré šance. V 23 min. proniká Samek po pravém křídle do vápna ale je příliš v úhlu a tak jej Cílek vyčape a vyráží na roh. kop. Z toho následně hlavičku Tóth mimo tyče. V 27 min. zahráváme Bicanem z levé strany tr. kop. Míč dopadá před Cílka, který jej nedokáže zkrotit, ale dorážka Novise je zblokována na roh. kop. O minutu později se ve vápně kopne za uši Švarc a vyrobí svíci, jakou nemají ani v chrámu na Vyšehradě. Nebezpečí z vysoko padajícího balónu v našem vápně nakonec krkolomně odvracíme, když v tom se ozve hvizd hlavního rozhodčího a je nařízen pokutový kop za údajné podražení Nykla, který však evidentně sám podklouzl. Cítíme nespravedlnost jež je odpuštěna střelou Majtaníka vedle branky. V 31. min. přichází z kopaček hostí z pravé strany centr, na něž si nejvýše vyskakuje Nykl a hlavou posílá míč vysoko nad branku. Tím výčet šancí obou mužstev v I. poločase končí. S přihlédnutím na šance z prvního poločasu, jdeme do toho druhého s cílem ještě s výsledkem něco udělat. Bohužel již bez Novise, jehož z hřiště odvolaly rodinné záležitosti, takže další citelné oslabení.

V 47 min. se opět ve vápně ukopne Švarcíno, kdy míč odklízí pouze na hranu velkého vápna na lopatu hráče Slaného, který placírkou posílá míč těsně vedle pravé tyče. Náš hráč může být rád, že všechny tři jeho kiksy neskončily brankou. V 50 min. se po skrumáži v šestnáctce hostů dostane k míči Havliš a přes hlavy hráčů míří k tyči. Cílek však vytahuje balón na rohový kop. Druhý poločas už tolik záživný z mého pohledu nebyl. Ubylo především šancí. Hosté podvědomě také ubrali ze své aktivity, ale stále s přehledem kontrolovali vývoj utkání. Rozdíl v herní činnosti byl především ve zpracování míče a hry bez něho. Kde jsme byli my, to opravdu nevím, na hřišti to však rozhodně nebylo. Až závěr utkání přinesl opět více vzruchu. Bohužel toho záporného. V 78 min. zahrávají hosté rohový kop, po němž přichází přetažený centr na vzdálenější tyč a hlavička neobsazeného Majtaníka 1 : 4. Po obdržené brance Kopecký vehementně reklamuje faul na svou osobu u hlavního rozhodčího a po hanlivých výrocích směrem k jeho osobě, nedává arbitrovi žádnou možnost volby – červená karta a odchod do sprchy. Do branky tak musí na svá mladá léta zavzpomínat Švarcíno a má štěstí i počtvrté, když v 90 min. hosté spalují obrovskou příležitost snad z 1 m od brankové čáry, kdy trefují jednoho z našich obránců. Mrzet je to však nemusí. Ještě předtím mohl výsledek kosmeticky upravit střídající K.Košťák, který po vysunutí Klusim střílel pěkně na druhou tyč, ale Cílek se opět vytáhl. Nás musí naopak opět mrzet promrhaný začátek zápasu a především další ztráta klíčového hráče. V době kdy jsme toužebně očekávali návrat Bakose do sestavy, tak přichází další citelné oslabení a to naprosto zbytečné. Za již rozhodnutého stavu se jedná o individuální selhání hraničící s diletantstvím a nulovou sebereflexí. Hráč, jež je jedním ze stavebních kamenů si podobné chování a oslabení týmu nemůže dovolit. Jsem zastáncem řčení „ padni komu padni „ a to bez ohledu co kdy kdo dokázal a tak tolik užívané slovo“ sorry „ je chabým vyjádřením omluvy celému týmu, které se pere o každý bod. Možná by bylo přesnější říci, že mě to sere než sorry.V hráče jsem vkládal před sezónou důvěru. Důvěru podpořenou sliby, že se podobných excesů nemusím obávat. Slova slibů jsou tak opět pouhými slovy.

Minulý týden jsme v Rakovníku dostali facku a teď jsme dostali nakopáno do zadků. Zatímco hosté jezdili ve Ferrari, tak mi jezdili na koloběžkách. Možná by bylo dobré připomenout našim borcům, že zase prohráli a že je s tím potřeba něco udělat! Jak jednou řekl Ladislav Škorpil „ jsou trenéři, kteří skončí v Bohnicích. Já se tomu usilovně bráním.“

Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop