SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

K ZLONICE : TJ SOKOL VRANÝ ( 1 : 0 )

1 : 0

Martin Koukolíček

Martin Gil, Lukáš Gil, Jakub Švarc, Lukáš Košťák

Jakub Novák, Martin Špeta, Josef Průcha, Petr Klusáček

Lukáš Samek, Michal Demeter

Střídal : Michal Špeta ml., Filip Daniel, Miroslav Havliš, Dominik Tóth

Branka : Josef Průcha

BOJOVNÝ VÝKON ZA KAMARÁDA PŘINESL PRVNÍ BODY

Hned ve druhém utkání jsme absolvovali velké derby, v němž jsme přivítali celek Vraného. Hosté se nás dívali v dobrém slova smyslu dlouhá léta shůry, neboť hráli vyšší soutěže a tak se na opětovné derby prvních týmů muselo čekat hodně let. Oba týmy postihlo v létě velké hráčské zemětřesení a nutno říci, že hosty postihlo o poznání citelněji. Další pikantností vzájemného souboje byla skutečnost, že na každé straně proti sobě nastoupili vždy dva rodinní příslušníci ( bratři Koukolíčkové – Jiří a Martin, a David Krampera – Lukáš Košťák ) a zatímco Jirka s Martinem k sobě měli na hřišti daleko, tak Lukáš s Davidem si ve vzájemných soubojích nic nedarovali. I přesto, že se hrálo derby a atmosféra mohla být vyhecovaná, nic z toho nebylo k vidění. Utkání se odehrálo v klidu ( až na jednu vyjímku jímž byl šlapák na J. Švarce, po němž měl náš borec notně zkrvavenou holeň ) a to i díky kvalitnímu výkonu sudích. Diváci, jichž přišlo do ochozů 170 platících se rozhodně nenudili. Vzruchu a šancí před oběma brankami bylo dost. Naše mužstvo mělo v tomto utkání ještě jednu zvláštní motivaci a tou bylo narození prvorozené dcerky brankáře Tomáše Kopeckého. MOC GRATULUJEME A PŘEJEME VŠE NEJLEPŠÍ A ZDRAVÍ PRO MAMINKU A ALŽBĚTKU. Tomáš byl přítomností a starostmi u svých milovaných a tak ani neměl náladu do tohoto utkání nastoupit. Jeho místo musel zaujmout golman béčka Martin Koukolíček a byla to dobrá volba. Klobouk dolů před Martinem, který po operačním zákroku s kýlou téměř ¾ roku nechytal. Debut mu vyšel skvěle, zachytal bezchybně a v důležitých momentech mužstvo podržel. Pochvala taktéž pro celé mužstvo, které poctivě makalo a jehož zodpovědný výkon přinesl první tři body. Nedávno jsem řekl, že budu mít radost z každé vstřelené branky i kdyby neměla být brankou vítěznou. Dnes mám radost dvojnásobnou. Rozhodně jsem nepočítal, že když dáme jednu branku, že to bude branka za tři body a že zároveň žádnou neobdržíme.

Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a zejména v prvních minutách překvapit soupeře a pokud možno pokusit se vstřelit z úvodního tlaku vedoucí branku. Tato varianta nám však nevyšla podle představ. Od samého začátku až po samotný konec utkání jsme byli svědky velmi vyrovnaného utkání, v němž jsme dá se říci zaslouženě zvítězili, počítáme-li počet brankových příležitostí. Hostům v útoku chyběl Kubík, ale i osamocený Urban potvrzoval, že je nadstandardním hráčem a pernamentně zaměstnával naši obranu. Když se ohlédnu za utkáním, pak zjištuji, že to byl právě jen on sám z týmu hostí, kdo si vypracoval brankové situace, nepočítám-li tr. kop Jarába, který Koukolíček vytáhl u tyče.

Velkým nebezpečím pro náš celek znamenala dlouhá autová vhazování, která byla de facto standartními situacemi. Na tuto variantu jsme se připravovali a dokázali se s ní vyrovnat. Je tedy paradoxem, že naše mužstvo dokázalo samo vstřelit branku právě po autovém vhazování, kdy míč propadl k Bicanovi a ten byť byl v těžké pozici dokázal vzduchem krásně vystřelit k tyči. Před vedoucí brankou jsme byli svědky dalších šancí, kdy hlavička L. Gila lízla po standartce břevno a Samek v nadějné pozici slabě zakončoval. Na druhé straně již zmiňovaný Urban dvakrát prošel skrz obranu, ale jeho pokusy byly zblokovány obránci a v jednom případě zasáhl Koukolíček u tyče po jeho hlavičce. Hosté měli i více rohových kopů, které jsme museli ustát. Změnu skóre tyto šance nepřinesly a tak poločas skončil těsným vítězstvím našich barev.

Začátek druhého poločasu přinesl další šance našeho mužstva po jejichž neproměnění jsme mohli litovat. Šance Nováka a Demetera skončily na tyči a další střely těsně vedle branky. Průnik Mich. Špety hostující golman vyčapal. Postupem času začali hosté tlačit na pilu. Několikrát jsme měli velké štěstí po standartních situacích, kdy jsme museli velmi rychle odklízet propadlý balón od vlastní branky. Největší šanci z hostů měl opět, hádejte kdo?, ano opět to byl Urban, kdo obešel i Koukolíčka a z úhlu střílel do již prázdné branky. Na brankové čáře však fantasticky zachraňuje L. Gil. Čas ubíhá a my všichni netrpělivě vyhlížíme závěrečný hvizd rozhodčího. Přežít musíme ještě tr. kop Jarába z hranice velkého vápna. Koukol výborně zasahuje u tyče a míč vyráží na rohový kop. Tříminutové nastavení hrací doby už změnu skóre nepřináší a tak se můžeme poprvé radovat z důležitého vítězství. Dnes si hráči hrábli. I když se jistě našly chyby, tyto byly nahrazeny bojovností a snahou. Nejen obránci, kteří odvrátili neskutečně mnoho centrovaných míčů, ale i záložní řada s útokem hrála nadstandardně. Tak by to nakonec mělo být pokaždé, protože jenom tudy vede cesta za případným úspěchem a ta bude ještě hodně dlouhá. Musíme se umět radovat z každého vítězství a fotbal si užívat a ne se jím stresovat.

Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop