SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

FK TRAVERZA HŘEDLE : SK ZLONICE ( 2 : 0 )

5 : 1

Tomáš Kopecký

Martin Gil, Lukáš Gil, Miroslav Havliš, Jakub Novák

Petr Němec, Tomáš Vimr, Petr Bakos, Lukáš Samek

Michal Demeter, Martin Špeta

BRANKA : 89 – Michal Demeter

Střídal : Michal Špeta ml.

HANEBNÝ VÝKON = OSTUDNÁ PORÁŽKA

Na hřišti posledních Hředel to mělo dle papírových předpokladů dopadnou zcela opačně než je konečný výsledek, ale to by naši hráči museli přistoupit k utkání mnohem odpovědněji a především předvést něco z fotbalového umu respektivě minimálně zopakovat poslední dobré výkony. Nic z toho se však nestalo a tak jsme odjeli s velkým propadákem a ostudou. Beznadějně poslední Hředle nám daly velkou lekci a to především v nasazení a produktivitě střílení branek.

K legii již zraněných hráčů ( Švarc, Melichar, Košťák ) se přidala i nezodpovědnost dalších hráčů. D.Tauš upřednostnil před mistrovským zápasem jakousi oslavu, což sice prezentoval včas a s omluvou ale i tak je pro nás trenéry málo akceptovatelná. P. Havrda se pro změnu neomluvil vůbec a na volající telefonáty nereagoval. Podobný přístup je pro mne zklamáním. Jaký kontrast s tím, že např. P. Bakos jedoucí omylem do Hředel v Berounském okresu, skočí do auta a na utkání dorazí, aby týmu vypomohl. Tohle je však už nejen věcí trenéra, ale především kabiny samotné.

V Hředlích se po dlouhé době hrálo, pro nás „ netradičně“ v sobotu. Přivítal nás útulný typický vesnický plácek s názvem TRAVERZA ARÉNA. Prostředím zasazen do pěkné krajiny avšak opět s chybějícím kvalitním zázemím a především kvalitnější hrací plochou, která byla zvlněná jak vlny na moři se spoustou nerovností. Co se mi však líbilo, byla skutečnost, že zde fotbalem skutečně žije celá ves a že vše je tu na bázi rodiny. Co se mi opravdu nelíbilo, to byl náš výkon. Připadalo mi, že jsme přijeli na výlet a ne hrát fotbal a především se mi zdálo, že jsme fotbal hráli snad poprvé v životě. Obrana v čele s brankářem fungovala jak cedník a o nějaké mezihře nemůže být až na malé vyjímky řeč. Dokážeme-li pochválit, pak musíme také umět zkritizovat a kritiku musí hráči přijmout.

Vzhledem k terénu jsme měli hrát jednodušeji a ne se snažit za každou cenu hrát kombinační fotbal no což jsme těžce doplatili. Domácí hráli jednoduše, přímočařeji a především byli neskutečně produktivní a padlo jim tam doslova vše, do čeho kopli. Naši se v koncovce neskutečně trápili. Šance na skórování měli, ale nebylo nám přáno. Čestná branka M. Demetera z 89 min. byla světlou výjimkou a velmi, velmi chabou útěchou. Do utkání nastupujeme v 10 lidech, když čekáme na příjezd Bakyho Úvod jakoby předznamenal další průběh zápasu. Již ve 3 min. přichází první akce domácích při níž zaváhá před vápnem M. Gil, přichází centr a ten odvrací na roh. kop hlavou J. Novák. V 6 min. přichází akce našeho mužstva po ose M. Špeta, T. Vimr, J. Novák – Vimr prochází zprava do vápna a střílí ke vzdálenější tyči. Míč končí těsně v zázemí. Domácí odpovídají o minutku později vedoucí brankou. Centr z pravé strany nachází na druhé straně neobsazeného hráče, který dobíhá míč a v souboji s Kopeckým procpe míč do sítě. Na vedoucí brance se podepisuje neobsazení hráče a také chybný zákrok Kopeckého, který do souboje šel pouze nohama. V 10 m. je před vápnem faulován P. Bakos a T. Vimr z tr. kopu přestřeluje branku. Ve 13 min. zahrávají tr. kop domácí a volný hráč naběhnuvší si za naši obranu hlavičkuje vedle naší branky. Varování neberou naši vážně a tak ve 13 min. přichází autové vhazování z levé strany, jež si hráč domácího týmu zpracuje u nohou a pak z velkého vápna zakončuje. Zblokovaná střela končí nedaleko naší pravé tyče odkud ji další nepokrytý hráč z velkého úhlu posílá do sítě 2 : 0. Kde byli naši obránci a v jakém postavení se nacházel golman, to je záhadou. V 17 min. si před vápnem soupeře narazí Vimr s Němcem a jeho zblokovaná střela končí těsně vedle tyče. Stejnou situaci zažíváme v 22 min. při střely M. Špety. Domácí střílí ve 23 min. dokonce třetí branku ale je signalizováno postavení mimo hru. V 28 m. nám opět schází pověstné štěstí, když Vimr ze strany přihrává na vápno Samkovi který sklepává pro Němce a jeho střela opět těsně míjí domácí svatyni. V 37 min. přichází akce domácích přes střed a domácí útočník se sám řítí na Kopeckého, kterého obchází, ale neuvěřitelně pak netrefuje branku. Z výčtu příležitostí je patrné, že se na hřišti stále něco dělo a také to, že kdybychom proměnili své šance mohl být poločasový výsledek zcela obrácený.

Do II. pol. nastupujeme s tím, že hru více zjednodušíme a že se o výsledek popereme. Začátek tomu odpovídá a v 47 min. můžeme snížit Vimrem, který však po narážečce s M. Špetou střílí pouze do brankáře. Ve 49 min. je na míči nikým neatakován Havliš. Jeho následná přihrávka 4 m před sebe a na kopačky soupeře je předzvěstí další obdržené branky. Míč jde rychle do vápna a po sklepnutí míče přichází po zemi průstřel Kopeckého 3 : 0. Domácí jsou na koni a na naše mužstvo padá velká flustrace, což lze vyčíst z mnoha tváří našich hráčů. Nedaří se vůbec nic. V 54 min. vhazují domácí na levé straně aut, hlavou prodloužený míč ve vápně končí propadlý u kopaček domácího borce a ten zblízka rozvlní počtvrté míč za Kopeckého zády 4 : 0. Pověstného bůra dostáváme po nádherné trefě, snad z 35 m. Na středu hřiště napřáhne domácí hráč a střelou do šibenicemi, při níž se Kopecký ani nehnul zvyšuje už na 5 : 0. V 65 min. končí hlavička domácího borce těsně vedle naší branky. Střelecký pokus Němce v 84 min.za vápnem je sražen na rohový kop. Kosmetickou úpravu a čestný zásah obstará v 89 min. po tr. kopu Němce hlavou M. Demeter, který před brankářem lízne míč a upravuje na končených 5 : 1.

Dnes to byla z naší strany katastrofa. Touto prohrou jsme smazali veškeré dobré reference z předchozího derby s Klobukami. Někde jsem četl, že jezdit do Hředlí, je jako nakupovat v samoobsluze, což však nebyl náš případ a museli jsme těžce zaplatit. Domácí si mohli zcela oprávněně vychutnat potlesk svých fandů, kteří na podobné vítězství čekali hodně dlouho. Po nás dne – palec dolů. Mrzí nejen velmi špatný ale i okolnosti předcházející tomuto utkání. Ve zbývajících utkáních se potkáme už jen s týmy ze samotné špičky ( vyjma Braškova ) a tak závěr sezóny bude ještě velmi zajímavý.

Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop