SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

FC ČECHIE VELKÁ DOBRÁ   :   SK ZLONICE

 

                 5   :    1, pol. 2:0

Sestava:                                              Tomáš Kopecký

Martin Gil, Lukáš Gil, Miroslav Havliš, Lukáš Košťák

Jakub Novák, Tomáš Vimr, Jakub Švarc, Jiří Melichar

Michal Demeter, Petr Němec

BRANKY : Jakub Novák

STŘÍDAL : Martin Špeta, Lukáš Samek. Michal Špeta st.

 

PORAZIL NÁS PORAZIL

Nebyl to však pouze tříbrankový domácí borec Porazil, ale především nepochopitelně slabý výkon našeho mužstva, který přispěl k ostudné prohře s aktuálně předposledním týmem tabulky.

Počet obdržených branek ve venkovních zápasech je alarmující. Pokud se mě ptáte na příčiny této vysoké porážky, pak na ni nedovedu odpovědět. Horší je, že uspokojivého a dostatečně vysvětlení se vám nedostane ani od samotných hráčů. Z pohledu člověka na lavičce samozřejmě dokážu vyjmenovat hned několik příčin, ale ty by vydaly na celou stránku.

Neschopnost kloudně si přihrát, hrubé kiksy, nedostatečná komunikace a pohyb.

Jaký to kontrast s minulým utkáním proti Unhošťi, která byla herně úplně někde jinde než náš současný soupeř, a to i přes skutečnost, že od nás obdržela 6 branek. Také vám vrtá hlavou, že kdybychom dokázali podat alespoň z poloviny tak dobrý výkon jako před týdnem, že jsme nemohli prohrát? Ano přesně tak to je, ale to se bavíme v rovině kdyby.

Výkon, jímž jsme se tentokrát prezentovali nelze nazvat jinak než ostudným. Před týdnem velebení hráči měli v průběhu týdne při tréninkových jednotkách volnější režim, aby se nastolená pohoda přenesla i do tohoto zápasu, ale jak to bývá – za dobrotu na žebrotu. Natěšení a namlsaní fanoušci tak byli svědky téměř katastrofálního výkonu a rovněž oni nevěřícně kroutili hlavami. Zřejmě se zapřísahám, že už raději nebudu nikdy chválit, neboť vždy když tak učiním, vzápětí přijde očistec. Nejvíce mě však mrzí, že rozdáváme body téměř zadarmo a ještě k tomu týmům, které jsou pod námi. Kdo nutně potřebuje body, ten má jistotu, že v zápase se Zlonicemi je získá. Před zápasem na Čechii se domácích stačilo optat, zda potřebují body a po souhlasném ano, mohli naši odvětit – tak tady je máte. Na dnešním výkonu našeho mužstva bohužel tentokrát nenacházím vůbec nic pozitivního. Světlých okamžiků bylo pramálo a není jich snad ani třeba zmiňovat neboť se v celkové té hrůze naprosto ztrácí. Abych to zkrátil, naši si přišli prostě jen užít poslední pěkný podzimní den a pojali to formou vycházky. Za svůj výkon by se tentokrát měli hráči omluvit, a když ne oficiálně, tak alespoň tříbodovým ziskem v dalším zápase.

Přejděme však už k samotnému utkání.

Zatímco s Unhošťí nám skvěle vyšel úvod, tak tentokrát to byl pravý opak. Již ve 3. min. přichází nákop z poloviny soupeře a to až k našim obráncům. Polovysoký míč chce odehrát nohou stoper L. Gil, ale netrefuje jej a posílá tím do brejku domácího Porazila, který následně střelou k levé tyči nedává Kopeckému šanci 1 : 0. V 15. min. přichází další rána v podobě druhé obdržené branky. Domácí zahrávají rohový kop, kdy J. Švarc patřičně nedostoupí svého hráče a ten hlavou trefuje přesně k pravé tyči 2 : 0. O minutu později přichází první ze světlých okamžiků našeho mužstva. J. Novák dává do pravého křídla balón M. Gilovi, který centruje do vápna. P. Němec je odcloněn a střelu J. Švarce golman Zlata chytá. V 19. min. J. Švarc ztrácí zbytečně míč před velkým vápnem, následuje střela, která končí na břevně naší branky. V 21. min. se o lob pokouší po prostrčení T.Vimra M. Demeter ale Zlata je opět připraven. Ve 24 min. vybojuje rohový kop T.Vimr. Po jeho krátkém rozehrání s P. Němcem přichází od T. Vimra přihrávka na M. Demetera. ale ten v nadějné pozici přestřeluje. Ve 40. min. prochází mezi dvěma beky do vápna T. Vimr, ale domácí dokáží nebezpečí zažehnat na rohový kop. O minutu později přichází další z nepřesných rozehrávek J. Švarce, kdy se míče zmocňuje Porazil a vyráží na zteč naší branky. Zakončení jde však tentokrát vysoko nad branku.

Poločas tak končí ještě přívětivým skórem. Přívětivost v kabině našich hráčů by jste v poločase hledali marně. Kritika je víc než jindy na místě a zcela oprávněně. Některým hráčům je soudnost cizí a hledají nesmyslné výmluvy, za něž by zasloužili spíše pohlavek než nějaké pochopení. Do II. poločasu nastupujeme s tím, že se pokusíme o zlepšený výkon a také o korigování výsledku. Bohužel někdy mám pocit, že mluvit k hráčům je zcela zbytečné, v čemž mě druhá poloviny zápasu utvrdila.

Přichází 46. min. a domácí pronikají po levé straně do našeho vápna, kde šanci na poslední chvíli hasí P. Němec. Ponaučení nepřichází a ve 48. min. - přichází další trest. Po hlavičkovém souboji před vápnem, končí na zemi Ma. Špeta, a protože náš hráč nedostane po souboji podporu nikoho z našich, tak se míče chopí domácí. Přihrávka do pravé strany velkého čtverce končí u zcela volného Porazila a ten opět nezaváhá 3 : 0. V 54. min. zachytí J. Švarc na pravé straně kombinaci domácích a otáčí hru na J. Nováka. Jakub si míč posouvá na hranici velkého vápna do středu a pak s pomocí tyče trefuje pravý vingl branky 3 : 1. Neuběhne ani minutka, když Vimr zkouší téměř z poloviny hřiště dalekonosný lob na vysunutého Zlatu. Letět tak míč o 20 cm výše byl by to jistě krásný gól, ale takto končí v rukavicích domácího brankáře. Kdo doufal, že tyto dvě po sobě rychle jdoucí šance přinesou probuzení našeho mužstva, tak se mýlil. V 57. min. opět tvrdě dopadáme na zem. Domácí z pravé strany přenášejí hru do leva, následuje rychlá klička a střela 4 : 1. V 82. min. se míč po ose L. Košťák- T. Vimr dostává na velké vápno k P. Němcovi, ale jeho pokus je lapen. V 84. min. přichází průnik T. Vimra, při němž je faulován. Tomáš sám centruje na vzdálenější tyč, kde nachází L. Gila, ale jeho hlavička končí vedle tyče. V 88. min. zahráváme na pravé straně autové vhazování. Zkoprnělí hráči přichází o míč, přichází průniková přihrávka do vápna na Porazila a ten završuje svůj hattrick 5 : 1. Vzápětí se píská konec a nutno dodat, že jsem tomu rád. Ostuda je na světě a já bych se hanbou propadl. Prohra může vždy přijít, ale nemůže přijít po zcela bezkrevném výkonu a  bez snahy.

V útoku se naši plouží a běží, jen když musí. Zatímco domácí Porazil hýřil pohybem a permanentně zaměstnával naše obránce, kterým nenechal odpočinout, troufl si v soubojích na jednoho hráče a snažil se aktivně nabízet, pak u našich jste toto neviděli ani náznakem.

Otravovat domácí obranu to by byl zřejmě nadlidský výkon, natož podstupovat nějaké osobní souboje či zasprintovat.

Především M. Demeter si musí srovnat v hlavě, jak chce hrát a jak k místu svěřené mu důvěrou trenérů přistupovat. Nebyl to však pouze M. Demeter, kdo totálně v tomto utkání vybouchl. Tentokrát to byla záležitost celého týmu (ostatně to je vždy) a čím dříve hráči pochopí, že každý z nich je jeho nedílnou součástí, tím lépe.

Závěrem bych zmínil i velmi korektní a pohodové rozhodčí.

                                                                               Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop