SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

SK DOKSY : SK ZLONICE

4   :   1

Kopecký Tomáš

Gil Lukáš, Havliš Miroslav, Švarc Jakub, Košťák Lukáš

Novák Jakub, Vimr Tomáš, Němec Petr, Melichar Jiří

Demeter Michal, Špeta Martin

Střídal : Samek Lukáš, Veselý Zdeněk

Branky : Jiří Melichr

SLABÉ CHVÍLE MÁGA KOPECKÉHO A TĚŽKO NAPRAVITELNÉ CHYBY

Do třetice všeho dobrého v tomto utkání rozhodně neplatilo. Po dvou vítězství jsme tak museli spolknout první hořkou pilulku v podobě prohry v Doksech. Nutno říci, že byla naprosto zbytečná a že i přes poměrně jednoznačný výsledek jsme mohli bodovat. Bohužel těch „ kdyby „ v tomto utkání bylo poměrně hodně. Začněme třeba tím, že se pokusíme co nejdéle udržet bezgólový výsledek a neinkasovat. Toto předsevzetí nám však vydrží pouhé 2 minuty!! K tomu stačí, aby střed pole ponechal domácímu hráči před velkým vápnem dostatek prostoru a času k přípravě střely a ten pohodlně i díky slabší chvíli Kopeckého, posílá domácí do pohodlného vedení. Vůbec se nemůžeme dostat do hry, naši hráči se až alibisticky zbavují míče s vědomím, že to nebudou oni, kdo zkazil ale někdo další. Na můj vkus až příliš ustrašený výkon proti soupeři který potřeboval bodovat. Místo toho abychom hráli odvážněji ale především důsledně a pozorně bránili, vyrábíme neuvěřitelné věci a za polovinu hřiště se dostáváme sporadicky. Měli jsme využít výše zmiňované skutečnosti, aby domácí ještě více po nepovedeném startu do sezóny znervózněli, ale naše bojácnost je naopak dostala na koně. V 7. min. zkouší z vlastní poloviny dalekonosným pokusem domácího golmana vystrašit T. Vimr, ale míč končí vedle branky. V 15. min. je s námi už opravdu zle. Domácí rozehrají na pravé straně autového vhazování, po němž přichází sklepnutí a následný centr před branku na malé vápno a opět pohodlné skórování, tentokrát hlavou 2 : 0. Kdyby byla hlavička z jiného místa, než kam dosáhne brankář, jistě bych pomlčel, ale náš brankář stál přikován na brankové čáře. Druhé významné zaváhání našeho brankáře v krátkém sledu. To poslední si Tomáš vybírá v 88. min., kdy míč z trestného kopu prochází celým malým vápnem v úrovni hlav hráčů až na vzdálenější tyč a tam domácí borec aniž musí vyskočit, uzavírá konečné skóre na 4 : 1. Náš brankář? Opět na brankové čáře. Dnes se mu zápas skutečně nevyvedl. Je až neuvěřitelné, že jeden zápas odchytá fantasticky a v dalším vyrobí tolik hrubek. Zřejmě bude lepší, aby se neobjevoval v novinách v  titulních nadpisech neboť to na něho má špatný efekt J. Nebudu zde ani polemizovat nad tím, zda na toto má či nemá nárok. Můj názor je takový, že brankář je stěžejním hráčem a právě takové typy by si měly udržet svůj obvyklý standart, nikoliv takto kolísavé výkony.

Po úvodních 15 minutách domácí ožívají, zatím co naši prožívají herní krizi. Tu mohou domácí ještě umocnit v 23. min. při zahrávání rohového kopu, kdy prodloužená hlavička končí na druhé tyči, ale dobíhající hráč ji již nestačí umístit mezi tyče. V 28. min. ztrácí před naším vápnem míč T. Vimr. Stuchlý přihrává do strany na uvolněného hráče a jeho střela končí těsně pravé tyče. O 10 min. později přichází první vlaštovka i ze strany našeho mužstva. Ze středu pole vysouvá do levé strany T. Vimr Jirku Melichara, který odcentruje do vápna a zde se zjevuje zcela volný J. Novák. Hlavička však nemá dostatečnou razanci a tak ji domácí brankář v pohodě chytá do koše. Škoda této situace, míč se měl lépe uklidit- čas na to byl. V závěru poločasu vyrovnáváme hru a zároveň snižujeme stav. Ve 40 min. je před velkým vápnem faulován J. Melichar a následná střela T. Vimra je zblokována do proti pohybu golmana. Bohužel míč se odráží od břevna těsně před brankovou čáru a Novák se k němu již nedostane, přesto vybojuje rohový kop. Po rohovém kopu, kdy je míč v prvním případě odvrácen, přichází opětovný centr z pravé strany a ze skrumáže ve vápně trefuje míč k tyči L. Gil, ten se odráží od tyče a nejdříve u něho je J. Melichar – dorážka znamená snížení na 2 : 1.

Závěr II. poločasu nám naznačil, že když se nebojíme hrát odvážněji a přidáme více pohybu, že se se soupeřem můžeme v klidu porovnat. Začátek druhé půle sice v 49. min. přináší průnik domácího útočníka do vápna přes hned tři naše hráče, kdy na poslední chvíli odvrací J. Novák, ale jinak hrajeme vyrovnanou partii. Chtělo by to však ještě jednou trefit se do černého. V 50. min. schází po centru J. Švarce, J. Melicharovi po hlavičce necelý metr. V 56. min. střílí opět Melichar z hranice velkého vápna, kdy míč domácímu brankáři vypadává a dorážka M. Špety končí na jeho těle. Stejně by však případná branka nebyla uznána neboť byl signalizován Martinovi ofsajd. S odpovědí přichází domácí v 57. min., kdy střelu ve vápně vyráží Kopecký na rohový kop a následnou hlavičku taktéž chytá do koše.

Po vyrovnaném dějství druhé půle však přichází 68. min. kdy opět inkasujeme. Dlouhý nákop domácího brankáře na pravou stranu, končí hlavičkovým soubojem L. Košťáka s domácím hráčem, v němž Lukáš prohrává. Následuje další chyba při obsazení a samostatné navedení míče na hranici vápna a velmi povedená střela k pravé tyči, při níž tentokrát neměl Kopecký nárok 3 : 1. V 71. min. zahráváme rohový kop, při němž odražený míč končí u M. Špety, jehož střela končí na boční síťi. V 86. min. se po rohovém kopu dostávají do šance opět domácí, kdy střílí ve vápně neobsazený hráč, ale Kopecký jeho střelu vyráží. V 88. min. přichází další zaváhání našeho golmana a čtvrtá branka v naší síťi.

Když se dnes podívám na všechny obdržené branky, pak musím konstatovat, že všechny byly zbytečné. Fotbal je sice o chybách, ale nesmíte jich vyrobit tolik jako naše mužstvo. Chyby stojí mnoho sil a často, jako v tomto případě už nemáte šanci je umazat. Pozitivním zjištěním je, že když jsme přidali pohyb a odvahu, že to najednou šlo. Pak si ale kladu otázku, z jakého důvodu to nevíme od samého začátku. Hrát až když vám teče do bot nebo poté co se soupeř o výsledek přestane strachovat? Je to v hlavách! Každopádně druhá půle byla výrazně lepší té první. Chce to je jen udržet koncentraci a s pohybem vydržet po celé utkání. Nebudeme z jednoho prohraného zápasu dělat vědu. To, že nás čeká těžké utkání, jsme věděli. Je však nutné, aby si hráči nalili čistého vína. Někteří to skutečně potřebují, protože pak teprve budeme hrát v plné síle – o 11 lidech a ne v 10 nebo 9 hráčích !

                                                                           Tomáš Smetana  

 

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop