SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

   SK ZLONICE    :   TJ DYNAMO NELAHOZEVES ( 3 : 3     )

               5           :              3

                                              Tomáš Kopecký  

                                                      Lukáš Gil  

            Miroslav Havliš ,       Dominik Tauš,   Lukáš Košťák 

            Jiří Melichar,  Tomáš Vimr , Petr Bakos ,  Jakub Novák

                               Michal Demeter ,   Petr Němec

Branky : Michal Demeter,  Petr Bakos, Tomáš Vimr, Jiří Melichar, Zdeněk Veselý

               

Střídal :   Martin Gil, Lukáš Samek , Martin Špeta, Zdeněk Veselý

FANTASTICKÝ OBRAT  ANEB  POHLAZENÍ  NA  DUŠI

Ve svém posledním domácím utkání sezóny 2015 – 2016 nastoupilo naše mužstvo proti favorizovanému celku TJ Dynamu Nelahozeves, které stále drží postupové naděje na druhém místě tabulky za vedoucí Hřebčí. Naši hráči mohli v tomto utkání pouze získat a překvapit. S tímto pocitem jsme také do utkání nastupovali. Sestava z Braškova doznala pouze jedinou změnu a to zařazením Dominika Tauše do základní jedenáctky a posunutí M. Havliše na kraj obrany místo nemocného D. Krampery (ten se však opět zázračně uzdravil a v neděli nastoupil za I.B tým). Pro Dominika to byl rozlučkový zápas neboť už před ním oznámil ukončení aktivní kariéry. Všichni však chceme věřit, že se ještě vrátí a že jej v našich barvách uvidíme. Do budoucna mu přejeme vše nejlepší a děkujeme za odvedenou práci v našem klubu.

Když jsem ve shora uvedených řádcích zmiňoval pocity a uvolnění, s nímž hráči do utkání nastupovali, nevěděl jsem, že bezstarostnost bude až tak velká. Hostům stačily na vedoucí branku pouhé 3 minuty a bylo to 0 : 1. Naše nezkoncentrovaná obrana podcenila dlouhé autové vhazování téměř z poloviny hrací plochy a hostující útočník už pádil sám na brankáře Kopeckého. Ač byl nakonec dostižen ve vápně stíhajícím D. Taušem, dokázal se přes jeho nedůsledné stínění střelecky prosadit a doprostřed branky prostřelit i Kopeckého, který viděl střelu na poslední chvíli. O minutu později jsme mohli srovnat skóre, kdy po faulu na M. Demetera zahrával z pravé strany tr.kop T. Vimr a jehož centr nalezl na vzdálenější tyči L. Gila. Ten z malého vápna zasáhl míč nohou, ale hostující brankář reflexivně na brankové čáře tutovku vyrazil. Na vyrovnávací branku si tak naše mužstvo muselo počkat až do 11 minuty. Rohový kop zahrávaný T. Vimrem byl sice odvrácen ale zpětná přihrávka na tohoto hráče a následný centr do šestnáctky nachází přesně hlavu M. Demetra a je srovnáno 1 : 1. V této fázi utkání nejsme horším týmem, hra je zcela otevřená a naši hrají prim. Rozdíl je však v tom, že naši dokáží vždy vyrobit neuvěřitelné věci v obraně a hosté je dokáží zužitkovat. Jejich střelecká produktivita o lečems svědčí – 3 brankové příležitosti = 3 vstřelené branky a vedení 3 : 1. Ve 22 minutě chybuje v souboji za polovinou hřiště L. Gil, ztrácí míč a ač hráče na míči fauluje, ten stačí ve výhodě odehrát na spoluhráče do středu a opět si to valí sám na branku. Přesná střela k levé tyči znamená vedení 2 : 1 pro hosty. Jako přes kopírák, opět můžeme záhy vyrovnat ale M. Demeter z otočky svou šanci spaluje. V 25 min. P. Bakos z pravé strany přetahuje na druhou stranu na nabíhajícího T. Vimra ale jeho zakončení opět golman hostí vyráží. V téže minutě z rohového kopu přichází další obrovská šance pro Dimiho k němuž ze skrumáže propadá míč ale střela je zblokována do zázemí. V 29 min. přichází další slabá chvíle L. Gila jež na pravé straně ztrácí míč, přichází přihrávka do vápna a opět přesná střela do naší branky 3 : 1 pro hosty. Chudák Kopecký, ještě si nesáhl na míč a už musel třikrát lovit míč ze své sítě. Obdržené branky nás stojí dost sil. Nebýt těchto zbytečných chyb a mít více štěstí při zakončení mohlo být skóre v této části utkání zcela opačné. Hosté tak odskakují do vedení o dvě branky. Vzhledem k předváděné hře našeho mužstva však můžeme stále věřit v příznivý výsledek - prostě na to dnes herně máme. S odpovědí přicházíme o 2 minuty později. Akci po pravé straně potáhne Vimr, který vysouvá Dimiho a ten centrovaným míčem nachází ve vápně Bakyho, jež si naznačením střely dvěma obráncům udělá místo pro zakončení a pak trefuje přesně k levé tyči 2 : 3. Z mrtvýchvstání přichází ve 42 minutě kdy před vápnem hostí ztrácí míč Vimr a hosté zakládají akci, před polovinou hřiště však přichází skvělý obranný skluz L. Gila z něhož rekrutuje nečekaná přihrávka právě pro Vimrsona, jež několika kroky vniká z pravé strany do vápna a bombou pod břevno srovnává skóre na poločasových 3 : 3.

Skvělý fotbal ze strany obou aktérů a pěkné branky musely diváky pohladit na duši. Hra měla dynamiku ale také kvalitu. Naše mužstvo prokázalo v těchto momentech nejen morálku ale i vůli poprat se o konečný výsledek. Utkání tak začíná defakto od nuly. Z nastoleného stylu, založeného na pohybu a důrazu v osobních soubojích nesmíme slevit. Hosté hrají totiž také velmi dobře a jejich akce jsou velmi nebezpečné. Hned po nástupu do druhé poloviny utkání můžeme inkasovat a na vině je opět nepozornost při dlouhém autovém vhazování. Štěstím pro nás je signalizovaný ofsajd při prodloužení míče hlavou na osamoceného hráče v postavení mimo hru. V 57. minutě si můžeme poprvé v utkání pořádně zařvat nad vedoucí brankou. Vimr skvěle přehazuje do volného prostoru obranný val rozestoupený před velkým vápnem, kam jde za míčem Meli a v souboji s brankářem vítězí, míč prostrčí pod ním a pak zasouvá do prázdné branky 4 : 3. Jak se později ukázalo, jednalo se o vítěznou branku. Pojistku mohl po penaltovém zákroku na pronikajícího Dimiho přidat M. Havliš. Svým kopem však potvrdil svůj ne příliš povedený výkon z I. poločasu kdy často chyboval a prohrával osobní souboje. Střela ze značky pokutového kopu málem přelétla i ochrannou síť za brankou. Tak trochu se podivuji, že se exekuce neujal někdo ze zkušenějších hráčů, ale nikdo nenašel dost odvahy a tak si míč vzal Míra – nebylo to však dobré řešení a mohlo nás to později mrzet. Odskočit do dvoubrankového vedení tak jako hosté v I. půli se nám nepodařilo. Hosté přidali na obrátkách a našim začalo být trochu horko. Některé akce jsme hasili s vypětím všech sil. Při kiksu D. Tauše, jež namazal protihráči, se vyznamenal včasným vyběhnutím a zákrokem T. Kopecký. Havliš zblokováním střely na poslední chvíli ve vápně nechal aspoň částečně zapomenout na neproměněnou penaltu. Smolařem utkání se může titulovat L. Gil, nejen že měl prsty ve dvou obdržených brankách, jedné asistenci při vstřelení naší ale nakonec také při svém zranění necelých 10 min. před koncem řádné hrací doby, kdy po souboji utrpěl poranění ramene v oblasti klíční kosti ( dle rentgenu je vše ok ) a musel tak střídat. Náhoda tomu chtěla, aby se tak na pár posledních minut podíval na hřiště  také Z. Veselý a nakonec vstřelil i branku. V 87. minutě jej pěkně vysouvá L. Samek a Zdeněk v sólo nájezdu nezaváhá a uklízí míč přesně k pravé tyči 5 : 3. Euforie může vypuknout naplno.

Jsem si vědom toho, že když se zvítězí, tak každý chválí a plácá po ramenou. Dnes ale opravdu chválit a plácat hráče po ramenou musím. Z mého pohledu ale i z pohledu mnoha fanoušků, s nimiž jsem měl možnost po utkání hovořit se jednalo o velmi pěkné utkání. Je ještě větší radostí když skončí vítězstvím domácích barev. Nebudu chválit jednotlivce ale celý tým. V utkání jsme měli mezery, někteří hráči se nepotkali zrovna s ideální formou, ale dokázali jsme to urvat vůlí a bojovností. Do kontextu  výborného utkání zapadli i všichni tři arbitři, kteří rozhodovali spravedlivě a přesně. Kéž by podobných utkání bylo i do budoucna více.

                                                                      Tomáš Smetana

 

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop