SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

FK CHMEL MUTĚJOVICE   :   SK ZLONICE

 

1          :         2

(1 :   1)

Sestava:                                   Tomáš Kopecký  

                                                      Lukáš Gil  

      David Krampera ,          Miroslav Havliš ,          Lukáš Košťák 

          Jiří Melichar,  Tomáš Vimr , Petr Bakos ,  Lukáš Samek

                               Michal Demeter ,   Petr Němec

Branky : Michal Demeter, Petr Bakos

Střídal : Jakub Novák

ŽK : Miroslav Havliš, Lukáš Košťák                                            

TENTOKRÁT SE KRACH NEKONAL

A jsem tomu tuze rád. Po čtyřech porážkách se naše mužstvo nenacházelo v dobré psychické pohodě, nemluvě o té herní. Před utkáním nebraly trable konce. Zranění chodidla si obnovil Dominik Tauš ( mimo do konce sezóny ), Martin Gil – zlomená nosní přepážka, Jakub Novák dobral v pátek antibiotika, Martin Špeta uvolněn na vlastní žádost k utkání I.B mužstva. Žádné dobré vyhlídky, když odjíždíte k utkání s 11 zdravými hráči a jedním stále nemocným. O to více mě těší, že jsme tento důležitý duel zvládli. Někdo se zřejmě podivuje, z jakého důvodu zde uvádím pojem „ důležitý „. Pro mě osobně a věřím, že i zbytek týmu, důležitý skutečně byl. Jednak i přes skutečnost, že jsme zachráněni, jde stále a především odehrát sezónu se vztyčenou hlavou a nepokazit si celkem dobrou sezónu. Jde však rovněž o sebevědomí celého týmu a načerpání nové pozitivní energie. Tohle vítězství naše mužstvo už skutečně moc potřebovalo.

Když budu komentovat samotné utkání, pak zjistíte, že se mnoho podstatného neudálo. Tentokrát mi na poznámky stačila polovina A4. Za úmorného vedra, které v čase utkání panovalo, vyběhlo naše mužstvo ve shora uvedené sestavě. Na netradičním místě v útoku s Petrem Němcem, pro kterého to byl zřejmě na tomto postu debut. Na nakloněné a dosti tvrdé plošině v Mutějkách se nehrál příliš líbivý fotbal a šancí bylo poskromnu. Na každé straně by, jste je spočítali na prstech jedné ruky. Faktem je, že Mutějovice tentokrát nehrály tak dobře jako na podzim u nás, kdy jsme zvítězili téměř zázrakem. V dnešním herně vyrovnaném utkání mohl zvítězit kdokoliv, šlo jen o to, kdo trefí branku. Našemu mužstvu vyšel skvěle úvod. Již ve 4. min. vysouvá ze středu pole T. Vimr po levé straně J. Melichara, který míč potáhne a posílá centr před branku. Míč se po malé skrumáži odráží k M. Demeterovi a ten jej uklízí do domácí sítě - vedeme 1 : 0. Michal tak potvrdil, že se mu na tomto hřišti daří. O minutu později zahrozí domácí trestným kopem z pravé strany, na něž si vyskočí útočník a hlavou posílá míč vedle levé tyče Kopeckého branky. Mimochodem pro Tomáše to bylo první utkání, které po svém zranění odehrál a zvládl jej velmi dobře. Mezi 5 – 28 min. jste se mohli v klidu opalovat, neboť na hřišti se nic podstatného nedělo. Hra se ve většině případech odehrávala ve středu pole. Ve zmiňované 28. min. přichází kombinace domácích před naším vápnem a prudké zakončení nad branku. Nejzajímavější momenty tak přichází v samotném závěru I. poločasu. Nejdříve se míč dostává na malém vápně k P. Bakosovi, ale ten z otočky nezakončuje a naráží M. Demeterovi, jež netrefuje dobře a obrovská šance brankou nekončí. V 42. min. přichází pro naše mužstvo první varování. S odkopem na polovině hřiště otálí L. Košťák, po souboji přichází o míč a do šance se přihrávkou za naši obranu dostává domácí borec. Ten z velké dálky zkouší lobovat T. Kopeckého, ale přestřeluje branku. V 45. min. odvrací domácí obrana míč ze svého vápna až na polovinu hřiště k M. Havlišovi, který ve snaze jej vzít z jedné chybuje a nastřeluje si ruku. Vzápětí zakopne míč a obdrží ŽK. Běží už nastavený čas, když domácí rozehrají rychle trestný kop do pravé strany, přichází křižný centr do vápna, který odvrací D. Krampera, ale pouze za hranici  velkého vápna, kde se do míče parádně opře domácí Lupák a bombou pod břevno nedá Kopeckému šanci 1 : 1. Obrovská škoda pro naše mužstvo. Přijít o vedení v nastaveném čase, to je opravdu pech. Střílejícího hráče však naše obrana včas nedostoupila a ten měl dostatek času si míč srovnat, tak jak potřeboval a vyprodukovat parádní momentku. Rožhaveni úmorným vedrem a zklamáni vyrovnávací brankou odcházíme do kabin.

Do II. poločasu musíme opět trochu zklidnit hru a především se pokoušet o střelbu ze střední vzdálenosti, k čemuž nám má pomoci vítr v zádech. Vše se podařilo tak na 50%. Po zahájení druhého poločasu se ocitáme pod tlakem domácích, kteří hrozí po křídlech a pokouší se o rychlé kontry skrze naši obranu. V podstatě hned první útok domácích mohl skončit brankou v naší síťi. Únik domácího hráče po pravé straně a jeho přihrávka na malé vápno končí na noze jeho spoluhráče, ale naštěstí vedle naší pravé tyče. I další ataky se štěstím ustáváme a hra se postupně vyrovnává a tlak domácích se pomalu otupuje. Bohužel k cestě k domácí svatyni má naše mužstvo daleko. Vyjímku tvoří 54. min., kdy střílí z pravé strany P. Bakos a míč těsně míjí protější tyč. Petr si vše vynahrazuje v 81. minutě. Centr Petra Němce z pravé strany končí vlevo velkého čtverce domácích, kde jej zpracuje J. Novák, předává Bakymu a ten si jej vyveze blíže středu, odkud střelou po zemi prostřeluje domácího brankáře - 2 : 1. Definitivní pojistku výsledku mohl přidat T. Vimr. Ten ve středu pole příkladně zabojuje, čistě připraví obránce o míč a chvátá zcela sám, nikým nepronásledován na domácího golmana. K vlastní smůle si však v tom nejnevhodnějším okamžiku nechá míč pod nohami a nechává vyniknout strážce branky. Tento moment se nám však osudovým nestal. Těsný výsledek už naše mužstvo ubránilo a odvezlo si cenné 3 body. Za dnešní dřinu a dálku, jíž jsme absolvovali, jsme za to jistě všichni moc rádi. Dnes bych vyzdvihl morálku celého mužstva. Fotbal jsme nehráli bůhví jaký, ale ovoce to přineslo. Mužstvo se však snažilo bojovat, na hřišti byl klid a daly se branky. Vyzdvihl bych rovněž trojici rozhodčích, kteří rozhodovali zcela korektně na obě strany. Byť jsem realista, chci věřit, že nám toto vítězství aspoň na chvíli přinese čerstvý vzduch do kabiny a že i v následujícím utkání dokážeme bodovat naplno.

                                                                    Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop