SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

 

       SK ZLONICE :  TJ TATRAN RAKOVNÍK „ B „  

 

                              0     :      2, poločas ( 0 : 1 )

 

                                                Martin Koukolíček 

                                                     Lukáš Gil     

Martin Špeta,                       Dominik Tauš,                   Miroslav Havliš

                Petr Němec, Tomáš Vimr, Petr Bakos, Lukáš Košťák

                               Michal Demeter, Zdeněk Veselý

Střídal : David Krampera, Jiří Melichar, Lukáš Samek

 

RAKO JAKO RAKOVINA

 

S trochou morbidní nadsázky lze duely s tímto soupeřem označit jako souboj se zákeřnou rakovinou. Rakovník nebyl vůbec zákeřným protivníkem, ale tento celek se nám nepodařilo porazit ani v tomto ze čtyř vzájemných utkání  krajské I.B třídy. Hosté potvrdili své předchozí výborné výkony v jarní části soutěže a připsali si zcela zaslouženě další 3 body. Naše mužstvo naopak poslední dobou silně tápe. Nedaří se nám herně a především střelecky. I v tomto utkání jsme měli několik vyložených šancí, ale nedokázali je proměnit a to je kámen úrazu. Na tomto stavu se podepisuje velká fluktuace hráčů na různých postech, která je však vynucená důsledkem zranění některých  hráčů. Týden co týden pak mužstvo hraje v jiném složení. K tomu se přidala po vzoru B týmu i nechuť trénovat a částečné uspokojení se současným stavem, což vede k celkovému poklesu výkonnosti a pádu mužstva v tabulce. Pokud bude nastolený trend pokračovat, pak se může stát, že i přes bodově slušný zisk zakončí mužstvo sezónu v dolní polovině tabulky a pěkně rozehranou soutěž budeme hodnotit jako neúspěšnou. Zbylé zápasy musíme odehrát mnohem lépe, abychom si napravili reputaci a zachránili slušný výsledek.

Před víkendem přišlo citelné ochlazení a v době konání utkání taktéž silný chladný vítr, který měl na kvalitu hry negativní vliv. Lépe se s tím vyrovnali hráči Rakovníka. Rozdíl byl viditelný především v bojovnosti a snaze zvítězit. Již ve 3. min. ponecháváme na velkém vápně volného hráče, který zakončuje k levé tyči, ale M. Koukolíček střelu vyráží. V 6. min. centruje před branku hostí z levé strany L. Košťák a silný vítr málem způsobí, že centrovaný míč skončí v síti. Golman hostí však vyráží nad břevno. O dvě minuty později zkouší překvapit M. Demeter střelou pod břevno trochu vysunutého brankáře, ale míč končí nad brankou. V 17. minutě přichází rychlý atak hostů po levé straně přes D. Tauše, který ve sprinterském souboji nestíhá, hráč proniká až do vápna kde hledá přihrávkou na druhou stranu svého spoluhráče, ale přihrávku odklízí M. Havliš na roh. kop. Následný rohový kop propadá celou obranou až na druhou tyč, kde si jej stopne k noze útočník hostů, naznačí L. Košťákovi střelu, ten se otočí zády a útočník má lehkou práci se zakončením 0 : 1. Na malém vápně se nemůžeme proti střelci obracet zády, zde je to nutné hrát jako v hokeji – tedy čelem. O tři minuty později mohlo být ještě hůře. M. Špeta namaže protihráči a ten postupuje sám na Koukolíčka. Střelu Martin vyráží a při dorážce téhož hráče hlavou má štěstí, když míč zamíří těsně vedle levé tyče. V 29. min. manévruje na pravé straně uvnitř vápna T. Vimr, který předkládá před branku přihrávku, ale u žádného z našich hráčů nenachází pochopení. V 31. min. postupuje sám na branku P. Němec, nechá se však doběhnout a při pokusu o kličku míč ztrácí. Po nemastném výkonu odcházíme do kabin s jednobrankovým mankem.

V první minutě II. poločasu můžeme tento nepříznivý stav smazat. T.Vimr posílá L. Košťáka do samostatného brejku, ale ten nechá vyniknout hostujícího golmana, který zakončení na delší tyč vyškrábne na rohový kop. O minutu později může Lukáš své zaváhání napravit, ale opět selže, když se sám vytlačí příliš do strany a prováhá tak správný okamžik zakončení. V 51. minutě zahrávají hosté rohový kop a míč tečovaný hlavou těsně končí nad naším břevnem. V 53. min. nachází M. Špeta centrem do vápna L. Gila, jemuž míč pěkně končí u nohy. Lukášovi však střela vůbec nesedne a brankář má usnadněnou práci. V 58. min. schází P. Bakosovi krok k zakončení po centru Z. Veselého. V 60. min. se na hranici velkého vápna dostává k odraženému míči T. Vimr a jeho pohotová střela k naší smůle opět končení těsně vedle tyče. V 71. min. zahrozí hosté po pravé straně. Pěknou střelu pod břevno však Koukolíček vytěsní na rohový kop. I při tom se Koukol vyznamená, když chytá na zemi nebezpečnou hlavičku.

Druhý gólový úder hostů přichází v 73. min., kdy se útočník vyhne ofsajdu a v samostatném úniku na branku nezaváhá 0 : 2. Shodný okamžik přichází v poslední minutě utkání, kdy na našeho brankáře postupují hned dva hráči. Hráč, který vede míč, se rozhodne pro samostatné zakončení místo přihrávky na zcela osamoceného spoluhráče a jeho pokus vyráží nejlepší hráč našeho mužstva v tomto utkání M. Koukolíček na tyč a rohový kop. Poslední šance hostů byla rovněž posledním momentem pro přihlížející zkřehlé diváky a utkání končí. Z našeho pohledu příliš málo světlých okamžiků než abychom mohli myslet na zisk bodů. Příliš málo hráčů chtíc hrát a bojovat. Další, v pořadí již čtvrtá porážka přináší propad v tabulce a od 4 místa od konce nás aktuálně dělí 7 bodů. Co na to hráči?, necháme se překvapit za týden.

                                                                               Tomáš Smetana          

 

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop