SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

  SK ZLONICE : TJ KABLO KROČEHLAVY ( 2 : 1 )

3 : 2

Tomáš Kopecký

Lukáš Gil

Jakub Novák, Miroslav Havliš, Lukáš Košťák

Karel Nagy, Dominik Tauš, Petr Bakos, Petr Němec

Martin Gil , Tomáš Vimr

Střídal: Michal Demeter, Lukáš Samek, Zdeněk Veselý

Branky: Petr N2, vlastní


TĚŽKÝ DUEL ZVLÁDLI

Po nepříliš povedeném představení v utkání s průměrným Hrdlívem nás tentokrát čekal soupeř jiného kalibru a to aktuálně druhý tým tabulky TJ Kablo Kročehlavy jež na nás ztrácel před vzájemným utkáním 8 bodů . Hosté jež se nechali ústy svého trenéra v pátečním vydání Kladenského deníku slyšet, že k nám jedou pro tři body, zanechali svým výkonem opravdu dobrý dojem. Odvedli skutečně kvalitní výkon a potvrdili , že právem patří mezi nejlepší celky okresního přeboru . Zmíněné prohlášení v tisku dávalo tušit , že se natento zápas skutečně dobře připraví a že se nebude jednat o jednoduchý duel což se následně v samotném zápase naplno potvrdilo.Vzhledem k jeho průběhu můžeme naše vítězství označit za štastné a konečnému výsledku by zcela jistě více slušela remíza. Fotbal už je ale takový , né vždy vítězí ten kdo měl více šancí ale ten kdo vstřelí více branek .Do tohoto veledůležitého zápasu jsme již mohli počítat s uzdraveným Lukášem Gilem a Dominikem Taušem jemuž vypršel disciplinární trest za 4 žluté karty .V sestavě dostal opět důvěru Míra Havliš byť tentokrát na místě předstopera . D. Tauš se posunul do záložní řady namísto T.Vimra který zaujal pozici v útoku. Vědomi si důležitosti mače byli hráči nabádáni k zodpovědné hře , zvýšené agresivitě v osobních soubojích a zakončování střeleckých příležitostí ze střední vzdálenosti. První aspekt jsme si však zejména v I. poločase příliš k srdci nevzali a to samé lze tvrdit i u třetího jelikož střelby ze střední vzdálenosti jsme se nedočkali, potažmo ani standartních situací před velkým vápnem což je velká škoda .Hned v úvodu hosté zahrozili když polovysoký centr z levé strany přistál u zcela volného útočníka hostí na středu velkého vápna , který si jej ještě stačil zpracovat choulostivou částí těla ale zdvižený praporek pomezního rozhodčího znamenal konec akce. Varování si však naše mužstvo příliš k srdci nevzalo. Byť jsme mohli jít do vedení po přiťuknutí míče ve vápně po souhře Bakos - Vimr a zakončujícího P. Němce, který mířil placírkou pod břevno a jehož tutovku hostující brankář reflexně a efektně vyrazil nad břevno , byli to hosté kdo se radoval z vedoucí branky. V 9 minutě zbytečně ztrácí ve středu pole míč T. Vimr, potažený míč po pravé straně následně prochází křižně přes celou naší obranu do leva až na zcela volného útočníka Stöckla a ten jej uklízí do naší sítě 0 : 1 . O chvíli později mohlo být ještě hůře , když z levé strany prochází přihrávka až na zcela osamoceného a neobsazeného hráče do prostoru pokutového kopu ale T. Kopecký si v ničem nezadá se svým protějškem a vytahuje na brankové čáře skvělý zákrok a dává tím naději našemu mužstvu do zbytku zápasu . V tu dobu obrana skutečně nepracovala dobře , vázlo obsazování hráčů a komunikace. Vyrovnání měl na hlavě P. Bakos po centru P.

Němce ale míč končí vedle branky . Hosté mají stále více ze hry , po jednom z brejků uniká hostující útočník naší obraně, zezadu jej stíhá L. Gil, který v poslední možné chvíli obětavým skluzem opět zabraňuje pohromě. Ač bojujeme a snažíme se, výraznější šance se stále nemůžeme dopracovat . Spásu přináší až kolmé vysunutí P. Němce tzv. Českou uličkou které měl na svědomí K. Nagy a Petr po zemi obstřeluje brankáře a srovnává stav na 1 : 1 . Hráči hostí se však s tímto stavem nehodlali smířit ,navíc do své hry zařadili i taktický prvek v podobě dlouhých autových vhazování. Tyto situace jež byly velmi nebezpečné jsme však dokázali vždy odvrátit a když to nešlo tímto způsobem pokoušeli se hosté střílet ze střední vzdálenosti . Při jedné povedené střele hostujícího záložníka,kdy tato směřovala pod břevno branky , byl nucen opět ukázat své umění T. Kopecký který tygřím skokem míč konečky prstů míč vytlačil nad břevno . Opět velmi důležitý moment který mohl hosty posadit jak se říká na koně . Vzhledem k množství šancí hostů už bylo nasnadě aby také naše mužstvo něco vymyslelo. Bývalá slánská stars D.Tauš si usmyslela , že by svůj návrat do sestavy mohla oslavit něčím vyjímečným a tak si stejně jako v podzimním duelu se Slovanem Kladno přizvala ke spolupráci T. Vimra s tím rozdílem, že zakončujícím hráčem tentokrát nebyl P. Němec ale jeden z obránců hostí. Po vysunutí T. Vimrem po levé straně se „loudavým" během dostal až téměř k brankové čáře ve velkém čtverci odkud poslal ostřejší přihrávku před branku, kterou si následně dobíhající obránce ve snaze uklidit ji do bezpečí kopl do vlastní branky – vedeme 2 : 1 . Nové střelky na nohou přinesly i štěstí☺))) Velice štastná ale také důležitá branka. Tímto poměrem končí poločas v němž jsme byli určitě štastnější nikoli lepší.

Do II. poločasu nastupujeme s vědomím , že nesmíme hostům dát tolik příležitostí jako v I.poločase,zkusit vstřelit další branku popřípadě kouskovat hru. II. poločas skutečně nezahajujeme vůbec špatně , od samého začátku se snažíme držet míč a soupeře držíme dobrých 20 minut na jeho polovině hřiště.

K dispozici máme několik rohových kopů ale prosadit se v těchto situacích je pro nás velký problém. Po herní převaze při níž jsme se nedokázali prosadit přichází šok. To co postihlo Kročehlavy v I.poločase, postihuje tentokrát nás.

Hosté snad poprvé ve II. poločase zaútočí, centrovaný míč z pravé strany prochází až na vzdálenější tyč k neobsazenému Houhovi , který má ještě dost času aby si míč připravil a pak jej uklidil ke vzdálenější tyči než stojí Kopecký, který mimochodem krátce předtím při této akci zaváhal , míč nevyrazil a vybral si slabší chvilku . Předtím však toto své zaváhání min. ve třech případech nahradil- srovnáno 2 : 2 . Trochu uklidnění mohlo přinést vyloučení hostujícího Moravce který se po druhé žluté za úmyslnou ruku poroučel nedobrovolně pod sprchy . Otázkou bylo zda ve zbývajících cca 25 minutách dokážeme početní převahu zúročit. Povedlo se. V 70 minutě vysunuje Bakos Vimra, který zasekne ve vápně zleva míč a pak jej předkládá P. Němcovi , který nezpanikaří a placírkou přesně nachází prázdný prostor u vzdálenější pravé tyče 3 : 2 .

Namísto toho aby nás tato branka uklidnila a dodala více klidu do závěrečných minut, způsobila pravý opak . Měli jsme ještě 2 šance v podání našich střídajících hráčů ale M. Demeter po chybném výkopu brankáře volil příliš razance než rozumu a Z.Veselý totálně shořel ve zpracování míče . Od té doby jsme nebyli schopni udržet míč na kopačkách a nesmyslně se zatáhli na svou polovinu a hosty nechali hrát . Ti ač v početní nevýhodě posledních 15 minut diktovali hru a každá jejich akce zaváněla nebezpečím . Do tísně jsme se dostávali zcela sami a to jak neschopností míč podržet a uklidnit hru , tak i zbytečnými fauly po stranách hřiště z nichž hosté vytěžili několik velmi nepříjemných trestných kopů .Po jednom z rohových kopů při nás stálo tak jako v tomto zápase už poněkolikáté velké štěstí a to když zcela osamocený hráč hlavičkoval těsně vedle naší pravé tyče a to nemusel ani vyvíjet energii na výskok . Dramatický závěr ukončila až 93 minuta v níž hlavní rozhodčí Bláha odpískal konec utkání. Kdybychom to měli shrnou tak dnes nevyhrál lepší, ale štastnější a jsme rádi , že to bylo naše mužstvo. Ve srovnání s předchozím utkáním byl výkon mužstva zcela jistě lepší i když mezery se samozřejmě najdou vždy. Pochválit dnes zaslouží především brankář Kopecký který nás fantasticky podržel, dále autor dvou branek P. Němec ,T.Vimr a potažmo i P.

Bakos byť se mu tentokrát tolik herně nedařilo , Lukáš Gil s Mírou Havlišem a částečně D. Tauš. Ostatní stále zaostávají za svými možnostmi a očekáváním .

Máme tak za sebou velkou překážku,kterou jsme nepřeskočili ale s vypětím sil přelezli . Tímto výsledkem jsme se od svého pronásledovatele vzdálili na 11 bodů což nám do zbývajících 11 utkání dává velkou naději ale jednalo se teprve o druhý zápas. Ač by mohl tento náskok svádět k jistému uspokojení musíme jít zápas od zápasu.Na chlazení šampanského je ještě dost času . Pouze pokora a zase pokora společně s bojovností a maximální odpovědností v každém utkání nás může přiblížit k tolik touženému postupu.

Tomáš Smetana - trenér

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop