SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

Očima diváka

V sobotu, těšíc se na první domácí duel OP mezi SK a LIBUŠÍNEM "B" jsem poprvé po dlouhé době vyrazil na fotbal. Jestliže jsem se na utkání těšil, tak po zápase jsem odcházel velmi zklamán a  konsternován. Důvody byly hned dva. Za prvé to byl výkon našeho mužstva a za druhé tragický výkon hl. rozhodčího. O duelu na Brandýsku jsem slyšel spíše pozitivní věci. Mužstvo bojovalo, hrálo týmově a především zodpovědně a proto nakonec dokázalo dosáhnou na 2 cenné body. Dnes ? Vlažný, spíše průměrný až podprůměrný výkon a to ještě se soupeřem, který měl být při vší úctě k poražení. Ač ten bránil někdy před vápnem až v 8 lidech a hrál se značnou podporou svého bývalého hráče, nedokázali jsme si vytvořit žádnou výraznější šanci. Soupeř těžil z našich hrubých chyb v obraně a nedisciplinovanosti. Haprovala mezihra  ve všech řadách, což je k zamyšlení nejen pro hráče samotné, ale taktéž pro trenéry. Přeházení postů u některých hráčů se přímo nabízí. K tomuto názoru se přiklání více lidí. Nemáme-li na to abychom stříleli branky, pojďme hrát více ze zabezpečené obrany. Je pro mě naprosto nepochopitelné když náš hráč dostane krásnou přihrávku do běhu, nechá za sebou obránce a místo toho aby dál pokračoval do vápna a zakončoval, tak na velkém vápně volí zpětnou kličku a tím dostává obránce opět do hry. Ten samý hráč při rozehrávce u našeho velkého vápna místo odehrání míče volí opět nesmyslnou kličku a pak fauluje a ještě k tomu je z toho vymyšlená pentle. Obránci nepokryjí dlouhý křižný nákop na druhou tyč, kde je zcela volný hráč soupeře, ale také zcela volný náš obránce, který měl hlídat právě soupeřova hráče. Pokutové kopy ? Pro soupeře - jeden zcela jasný- podražení soupeřem ve vápně, druhý jednoznačně vymyšlený- stržení rukama, metr před vápnem. Pro domácí - loket v obličeji s krvavých zraněním - jasný. Červené karty ? Na straně domácího týmu dvě jednoznačné. Novák - po kritice rozhodčího druhá žlutá. Melichar - udeření protihráče míčem v přerušené hře. Třetí ?, velmi rozporuplná. Unikající Říčka přidržen Klusáčkem za ramena přestává hrát a rozpažuje přičemž mohl pokračovat ve hře. Neříkám, že to faul nebyl, naopak byl, ale vyloučení bylo přinejmenším hodně přísné a sneslo spíše žlutou barvu, zvlášt když hráč mohl dále hrát. K červeným kartám hostí, těžko mohu něco uvést. Po vzájemné strkanici, kterou načal faul Kopřivy byl tento hráč vyloučen a vzápětí i druhý hráč hostí. Zatím co naši hráči opustili hrací plochu téměř hned, pak v podání hráče Kopřivy se tak stalo po vzájemném dohadování s rozhodčím až téměř po 5 minutách ! Trochu nepochopitelné a komediální zvláště pak když  z nastavení které mělo trvat 4 minuty byly odehrány pouze dvě. Do této nejapné situace se bohužel dostal hl. rozhodčí Volf svým vlastním přičiněním. Když vám hřiště opouštějí v 70 min. staří fandové s tím, že se na to nemohou již dívat, pak je něco špatně. Vím, že to každý rozhodčí má těžké a také se na to tak snažím dívat. Jestliže však už při nástupu vidíte, kterak vehementně kokekuje s hráči hostujícího týmu, padají vzájemné úsměvy a plácání se, pak máte v hlavě jeden velký otazník jak to asi bude vypadat. Ve fotbale zná téměř každý každého což není nic nového. Rozhodčí by však při nástupu měl všem říci, že i když zná z jednoho i druhého mužstva  některé hráče, bude bez ohledu na tuto skutečnost pískat, tak jak se má a nikomu nestranit. K tomu však nedošlo. Když už nejsem profíkem, tak ať jsem aspoň slušným amatérem. Nutno rovněž zmínit, že nominace jmenovaného na tento zápas nebyla zrovna ze strany obsazovacího úseku příliš štastná. Nemůžeme být pak svědky odpískaných faulů, které fauly nebyly a naprosto vymyšleného pokutového kopu. V I.poločase rozhodčí odpískal tolik faulů jejichž rozehrání vydalo snad na celou polovinu úvodních 45 min. Takhle rozmasakrovaný poločas se nevidí. Není se čemu divit, že emoce začaly pracovat a vše vygradovalo v poločase druhém, kdy byly v jednom momentu udělely hned 4 ČK. K tomu bych řekl jen toto , co si rozhodčí nadrobil to si také zametl. Bylo to zbytečné a nedůstojné, lidsky řečeno neslušné. Stejně tak bych zmínil fair play, které se z fotbalu dávno až na malé vyjímky vytratilo. Své o tom by mohl vědět hráč Libušína Skořepa, který si  po vymyšlené a vzápětí proměněné penaltě neodpustil obscéznní gesto směrem k divákům.

Naši hráči by však měli mít na mysli, že se s podobnými výkony rozhodčích budou potkávat, stejně jako se s nimi potkávají jiné týmy a tak trochu se na to připravit. Omlouvat jejich zkraty nemá smysl, ba naopak všichni zbytečně vyloučení by měli výrazně přispět do klubové pokladny, zvláště pak recidivisté. Chci věřit, že z tohoto poučí a že začnou hrát více srdcem než horkou hlavou.

PS : toto není hodnocení, ale pohled diváka

                                                              Přeji lepší zítřky  Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop