J RAKO RAKOVNÍK“B“ : SK ZLONICE ( 2 : 0 )

Jakub Novák, Petr Bakos, , Josef Průcha, Lukáš Samek

Michal Demeter, Martin Špeta

STŘÍDAL : Miroslav Havliš

Z VÝLETU SI VEZEME PŮLTUCET BRANEK

Další utkání o 6 bodů jsme totálně nezvládli. Při pohledu na aktuální tabulku před tímto utkáním by si člověk řekl, že bude svědkem vyrovnaného duelu, ale opak byl pravdou. Nebo ještě jinak, v prvním poločase tomu skutečně tak bylo, ve druhém už nikoli. Domácí nám dali velkou lekci a to zejména ve střelecké produktivitě. Na obou stranách bylo mnoho šancí, a kdyby je obě mužstva proměňovala, pak by si divák přišel jistě na své a byl by svědkem divokého výsledku. Domácí mužstvo mělo v tomto však výrazně navrch a k vítězství dokráčelo suverénním způsobem. Zatímco soupeř hrál fotbal, my se o něj jen pokoušeli. Ve druhém poločase se naši obránci účastnili soubojů jen duševně a tak není divu, že nám do branky napadalo půltuctu branek. Jak jsem již zmínil, nemuselo tomu tak být. Po vedoucí brance domácích hned v úvodu měli naši hráči šanci skóre otočit a to při dvou sólových nájezdech Samka, jednoho Demetera, hlavičce Ma. Špety z malého vápna a střely Bakose, kterou golman domácích lapil u tyče. Chtělo by se říci, že jsme měli smůlu, ale já to spíše vidím tak, že naši hráči tyto situace prostě neumí lépe řešit a hlavně, že v inkriminovaných situacích nepoužívají hlavu. I domácí hráči přiznali, že výsledek z I poločasu pro ně vyzněl velmi příznivě vzhledem k šancím, které jsme měli.

Vraťme se však na samý začátek utkání. Již v první minutě utkání přichází z levé strany do naší šestnáctky centr mířící až téměř na roh malého vápna vzdálenější tyče. Zde jej L. Košťák však namísto prodloužení na roh. kop či aut odhlavičkuje do středu vápna, kde si jej na prsou zpracuje domácí borec a pak prostřeluje Koukolíčka 1 : 0. Inkasovat můžeme téměř obratem, to když Bican vymyslí z malého vápna malou domů Koukolovi napříč celou brankou a Martin zachraňuje jen tak tak. Pak už přichází ony vzpomínané šance našeho mužstva. V 9 min. vysouvá Dimi do brejku Samka, ale ten naprosto ukvapeně přestřeluje. V 26 min. putuje míč po ose Klusi – Košťák – Samek a ten se opětovně objevuje sám před golmanem, kdy s nabídnutou šancí naloží stejně jako v případě první. V 28 min. vysouvá do samostatného brejku Máca Dimiho, který opět nezvolí dobré řešení a trefuje boční síť. V téže minutě střílí z hranice velkého vápna Baky k pravé tyči, ovšem brankář domácího týmu své hráče podrží. V 31 min. centruje z levé strany Samek před branku, kde nachází krok před malým vápnem hlavu Mácy. Hlavička našeho hráče však míjí branku. Tak jak utkání započalo, tak i končí. V poslední minutě I. poločasu přichází další obdržená branka. Domácí zahrávají trestný kop na hraně velkého vápna. Exekutor rozehrává na svého vedle stojícího spoluhráče a střela k levé tyči končí v síti 2 : 0.

Zatímco v poločase prvním jsme šance na skórování měli, pak ve druhém je lze lehce spočítat na prstech jedné ruky – slovy dvě. První z nich přichází v 52 min. kdy Bakos skrz obranu nachází Mácu a ten trefuje brankáře. Druhá pak v samotném závěru utkání v 89 min. kdy centr Klusiho z pravé strany nachází na malém vápně Samka a ten hlavou přestřeluje.

Domácí výborně kombinují a míč často a s přehledem drží na svých kopačkách. Ve 48 min. přichází za vápnem střela, která jen o milimetry končí vedle naší pravé tyče. V 54 min. se zaskvěje výborným zákrokem Koukol, když vytahuje střelu pod břevno. V 59 min. zahrávají rohový kop, kdy míč propadá shlukem těl a naši jej odklízí až na brankové čáře. V 60 min. se na levé straně k sólu nadechne jeden ze střídajících domácích borců, který projde přes tři naše hráče, aby následně svedl nadvakrát souboj s Koukolem, při nichž je nakonec úspěšnější a protože našemu brankáři nikdo z našich nepomůže, je napotřetí již úspěšný 3 : 0. V 64 min. vytahuje další skvělý zákrok Koukol a opět to byla střela pod klacek. V 74 min. domácí zakombinují na středu a prudká střela znamená vedení 4 :0. V 79 min. vysílá útočící hráč z levé strany na Koukola prudkou střelu, která je jím vyražena, ale pouze k volnému hráči a dorážka znamená stav 5 : 0. O dvě minuty později přichází z levé strany křižná střela po zemi na vzdálenější tyč 6 : 0. S poslední šancí přichází domácí v 87min. kdy střela z levé strany končí těsně vedle tyče.

Odevzdanost našich hráčů ve II. poločase byla příliš velká, než abychom mohli myslet na lepší výsledek. Nakonec z toho byl zbytečný debakl. Zatímco minulý týden mužstvo bojovalo, pak dnes k této vlastnosti mělo hodně daleko.

K dnešní obranné hře se příkladně hodí hláška sportovního komentátora Jaromíra Bosáka „ Hra naší defenzivy měla k dokonalosti asi tak daleko jako tučnák patagonský k předsedovi OSN „.

Já bych jen dodal, že s takovým přístupem to můžeme dotáhnout leda k sebevraždě.