Michal Demeter, Lukáš Samek

STŘÍDAL : Martin Gil, Nenad Hrubik

BRANKY : 45 – Michal Demeter, 51 – Martin Špeta

BYLA TO DIVOČINA- POZDĚ BYCHA HONITI

Byla to divočina, jinak se tento zápas prostě nazvat nedá. Opět se potvrdilo, že nám dopolední výkopy nesedí. Do Rakovníku jsme odjížděli již v 08:30 hodin bez opory zadních řad Lukáše Gila ( dovolená ) a zřejmě z důvodu časného vstávání a ospalosti mnoha hráčů vypadal úvod tak jak vypadal. Když prohráváte v 18 min. 3 -0 těžko se pak dá něco s výsledkem dělat. I když tentokrát se po hororovém začátku dělat dalo. Museli bychom však proměnit stoprocentní šance. Na světlené tabuli ještě svítila 1 min., když jsme poprvé inkasovali. Centr z pravé strany do vápna odvrací Novák nikoli však z vápna, ale napříč vápnem. Následuje přihrávka na druhou tyč, naznačení střely Novisovi a uklizení střely z malého vápna do naší sítě 1 : 0. S odpovědí přicházíme vzápětí, avšak Samek trefuje ve slibné pozici golmana a dorážka Dimiho je zblokována jedním z bránících hráčů. Ve 4 min. zahráváme Klusim tr. kop, kdy se k zakončení dostává Dimi a brankář jeho střelu vyráží . V 9 min. rozehrají domácí na své půli rychle tr. kop a vysílají do brejku posilu s divizního áčka Červeného, který si v souboji s Havlišem poradí a podruhé uklízí míč pod tělem Kopeckého 2 : 0. Červený byl skutečně v tomto utkání rozdílovým hráčem a pomyslným jazýčkem vah. S jeho zařazením do sestavy si domácí velmi pomohli a naši obránci si s ním nedokázali poradit. Ve 12 min. skóruje po pěkném prostrčení míče středem od Bicana Dimi, ale jedná se o ofsajdovou pozici a tak je radost předčasná. V 17 min. pálí za vápnem Novis těsně vedle pravé tyče. O minutu později přichází další rána. Červený s míčem na noze projede přes střed na pravou stranu, odkud následuje centr na vzdálenější tyč a nikým nekrytý hráč volejem trefuje přesně 3 : 0. Jsme na ručník a to nás teprve čekají ještě peprné okamžiky v podobě dvou nařízených pokutových kopů. Oba se zahrávají po faulech na Červeného. Zatímco v prvním případě je pok. kop neoddiskutovatelný po faulu od Švarcína, tak v případě druhého se zlobíme neboť Červený na svých zádech evidentně drží rukama Havliše a po obtočení předvede pěknou hereckou etudu a skácí se na zem. U 100 kg borce takové jednání vzbuzuje trochu trpký úsměv na tváři. Nicméně pokutový kop je, když jej sudí zapíská a to se stalo. První z pokutových kopů Kopecký vyráží a v případě druhého posílá sám „faulovaný“ hráč míč do břevna. Oba okamžiky se udály v 29 a 37 min. Být to v tu dobu 5 : 0 asi bychom odjížděli s desítkou. A to ještě ve 32 min. jeden z domácích borců střílí za vápnem těsně vinglu. Těsně před druhým pok. kopem se v šanci ocitá Michal Špeta, ale ukvapeně střílí z hranice velkého vápna placírkou vedle tyče.

Ve 44 min. zahráváme z hranice velkého vápna Klusim tr. kop. Ten trefuje pěkně k levé tyči avšak brankář tam je a vyráží na rohový kop. S ním ožívají i naše naděje na II. poločas neboť Klusi posadí balón na hlavu Dimiho a ten snižuje na 3 : 1. Po tragickém počátečním výkonu je tak opět oč hrát. Říkám to proto, protože naše hra v poli není až zas tak špatná.

Do druhé půle nastupujeme bez Švarcína jehož zastihly zdravotní problémy a tak na plac nastupuje M. Gil. Úvod druhého poločasu zahajujeje stejně jako poločas první a opět můžeme inkasovat. Kašty chybně ve středu rozehrává a do brejku se opět řítí Červený, následuje klička Kopeckému a naštěstí malé ukopnutí útočícího hráče, kdy míč končí na tyči. V 48 min. opět zahrozí domácí, kdy po centru z pravé strany přichází zakončení které je zblokováno. V 50 min. jsme mohli se štěstím snížit, když centr M. Gila z levé strany blokuje jeden z bránících hráčů a to tak neštastně, že přizvedne míč a ten se snáží pod břevno k druhé tyči. Bohužel pro nás i tentokrát domácí brankář chytá. Snížení se dočkáváme v 51 min. kdy Bican posadí nádherně míč na lysinu Mácy 3 : 2. Od té doby jsme lepším týmem a domácí zatlačíme před jejich branku. V 68 min. může týž hráč srovnat skóre, kdy však po centru Bicana z malého vápna trefuje golmana. Ohromná škoda pro nás. Po dosavadním průběhu by se jednalo o malý zázrak a také skutečnost, že fotbal nemá logiku. Leč branka už nám souzena není. Fotbalový bůh zřejmě usoudil, že by to nebylo moc spravedlivé a já s tím musím soudně souhlasit. V 79 min. dochází na hřišti k zbytečným emocím. Útočící hráč domácích dojede souboj s Kopeckým a na scéně se objevují mstitelé. Po vzájemných strkanicích obdrží 2 ŽK Klusi a musí se poroučet ze hřiště. Další ranou je nucené střídání brankáře Kopeckého a tak do kasy nastupuje Havliš. V době kdy jsme měli herně navrch a mohli stále pomýšlet na dobrý výsledek se jednalo o klukovinu. Těžko to však horkým hlavám vysvětlujte. S koncem zápasu už hrajeme tak trochu vabank, který domácí ukončují v 92 min. tříminutového nastavení 4 : 2. Dokonáno jest.Dvakrát škoda prospaného začátku. I přes všechno co se na hřišti událo, bylo dnes na to, abychom urvali alespoň bodík – bohužel. Domácí však zvítězili zcela zaslouženě, zlobit se musíme jen a jen na sebe.