Michal Demeter, Lukáš Gil

STŘÍDAL : Filip Daniel, Karel Košťák, Michal Špeta st.

BRANKA : 70 min. – Lukáš Gil

BRANKA NADĚJE

Utkání s Jedomělicemi bylo zápasem, jak se říká o všechno. I když jsem titulek nazval BRANKA NADĚJE a nebudu jej měnit, tak vzhledem k vývoji v ostatních skupinách a zejména ve skupinách divizních týmů, je naděje pouze teoretická a to i přes skutečnost, že bychom dokázali v Braškově zvítězit. Bohužel vše hovoří v náš neprospěch a tak s největší pravděpodobností budou ze skupiny A sestupovat všechna 3 mužstva v dolní části tabulky. Hořekovat však můžeme především jen a jen na sebe. Bodově promarněný podzim a zejména jarní duely s Klobukami a Mšecí, které měly přinést body, přinesly naopak, současný stav. Rozloučili jsme se však důstojně a to je důležité.

Co říci k utkání s Jedomělicemi ? Téměř celé utkání se hrálo za vydatného deště a na velmi těžkém terénu. Na obou stranách chybělo pár borců a zápas nenabídl mnoho fotbalové krásy. Nabídl však opět festival našich neproměněných šancí a to zejména v samotném úvodu, kdy nejdříve L. Gil z malého vápna po přihrávce M. Demetera neuvěřitelně netrefil prostor branky. Následný samostatný únik J. Melichara skončil trefou do brankáře a M. Demeter v nadějné pozici ještě vymýšlel zbytečnou přihrávkou lepší pozici pro L. Gila. Hosté ohrozili naši branku dvěma střelami, kdy jedna skončila vedle levé tyče a druhou Kopecký lapil. Trestné kopy, které hosté zahrávali před naším pokutovým územím ve většině případů skončily zblokovány a rohové kopy byly pokryté. Ve druhém poločase se hrálo především po obě pokutová území bez výraznějšího ohrožení branky. První příležitost na změnu skóre měli hosté, kteří z levé strany pronikli do vápna a mířili těsně vedle levé tyče. Naši se postupně vytráceli a na kontě hostů přibývaly rohové kopy. Ty však tentokrát kupodivu nepřinesly výraznější ohrožení naší branky. Dvacet minut před koncem se na nás usmálo štěstí, když na pravé straně zatáhl míč M. Demeter a napříč vápnem jej poslal k nohám L. Gila, který napravil svou velkou minelu z I. poločasu a dokázal po zemi prostřelit hostujícího brankáře 1 : 0. Možnost na zvýšení přinesla rána P. Bakose za vápnem, která však skončila na tyči. O několik minut později mohl pojistku přidat opět Baky, ale v cestě míči do sítě zabránil svým tělem nastřelený M. Demeter. Hosté stupňovali své úsilí, které však ve většině případech končilo na nepřesnosti nebo se nám podařilo útoky se štěstím odvrátit. Za velmi těsného vedení pro naše mužstvo se ukázal jako velký gentleman hostující hráč Robert Nedvěd. Po vymyšleném rohovém kopu z hlavy hlavního arbitra Říhy si Robert postavil míč na značku rohového kopu, aby jej následně zahrál zpět do pole do autu, za což sklidil obrovský aplaus. Tímto gestem potvrdil, že fair play se ještě na fotbalových trávnících stále vyskytuje. Utkání jsme i snad přes 5 min. nastavení řádné hrací doby dotáhli do vítězného konce.

Příští týden nás čeká poslední utkání ročníku, kdy zajíždíme do Braškova. Utkání bylo na žádost domácího mužstva přeloženo z původního nedělního termínu na SOBOTU 16.6.2018 od 13:00 hodin. Odjezd vlastními prostředky bude uskutečněn na 12:00 hodinu od hřiště. Před tím však v 11:00 hodin zajdeme společně do PAD Zlonice popřát vše nejlepší na společné cestě životem Martinu Koukolíčkovi a Renatě Hadrikové – novomanželům Koukolíčkovým. Pak se děj vůle boží.