SK ZLONICE : SK RAKOVNÍK „B „ pol. 2 : 0

2         :    2       pok. k. 2 : 3 ( 1 : 4)

Tomáš Vimr, Lukáš Gil

Branky : Lukáš Samek, Lukáš Gil

Střídal : Michal Demeter, Pavel Havrda, Martin Gil

TŘI BODY PROTEKLY MEZI PRSTY

V prvním jarním duelu jsme přivítali celek SK Rakovník „B „ a byla to možnost dostat se ve vzájemném utkání v tabulce právě přes tohoto soupeře. Bohužel zůstalo jen u možnosti, byť jsme měli scénář utkání velmi dobře rozehraný. Poločasové dvoubrankové vedení dávalo velkou šanci na zisk všech tří bodů. Touha po plném bodovém zisku však zřejmě byla příliš velká. Druhý poločas naše mužstvo naprosto nezvládlo, Rakovník ovládl hru a nejenže během 16 minut srovnal skóre, ale i v penaltovém rozstřelu byl úspěšnější, zatímco naši exekutoři svou roli nezvládli.

Ještě teď jsem z toho všeho trochu otřesený a nemohu uvěřit tomu, co se stalo. Člověk si hned vzpomene na nepovedený podzimní duel s Trubínem, kdy jsme rovněž promarnili dvoubrankové vedení. Mužstvu se nedá upřít bojovnost, ale ve druhém poločase se skutečně nepotkalo s herní pohodou. Jaký kontrast s poločasem prvním, kdy jsme si dokázali vytvářet šance. Ve druhém poločase si již na žádnou nevzpomínám, naopak hosté hrozili téměř z každého protiútoku a nebýt Kopeckého a také pořádné porce štěstěny, pak jsme nezískali ani bod, který je i tak z pohledu současného postavení v tabulce velmi chudým příspěvkem.

Utkání jsme začali s T. Vimrem a L. Gilem v útoku a dá se říci, že tato spolupráce nebyla vůbec špatná. Když se k tomu přidala i disciplinovanost celého mužstva a dodržování pokynů byli jsme svědky kvalitního výkonu našeho mužstva v prvním poločase. Vedení nám zajistil L. Samek po skvělé přihrávce L. Košťáka, byť každý z přihlížejících diváků míč do sítě doslova tlačil očima. Ten tam nakonec i díky chybě hostujícího golmana skončil 1 : 0. Následovaly další šance, ale v jejich zakončení nám chybělo více důrazu před brankou nebo obránci dokázali střely zblokovat či byla na vině nepřesná muška. Přesto jsme vedení navýšili a to po další krásné akci, na jejímž začátku byl pas J. Švarce za obranu na T. Vimra, který se neukvapil a míč předložil jak na zlatém podnose L. Gilovi, pro něhož nebylo problémem míč zasunout do prázdné branky 2 : 0. Týž hráč měl po nedorozumění stopera s brankářem další obrovskou šanci, ale jeho lob v těžké pozici jen těsně minul branku a míč se tedy do branky nedostal. Zvýšit v tuto chvíli vedení o tři branky, hrálo by se nám o poznání lépe. Závěr poločasu zastihl naše mužstvo v útlumu a Kopecký se vytasil dvěma pěknými zákroky. I tak jsme mohli do kabin odcházet s dobrým pocitem.

Bohužel tento dobrý pocit zřejmě natolik převážil  myšlení našich hráčů, které jsme ve druhém poločase hledali marně. Tatam byla herní pohoda. Další ranou bylo nucené střídání J. Nováka pro problémy s dýcháním a později i zranění J. Melichara po faulu soupeře. Střídající hráči nedokázali svým výkonem jejich protějšky nahradit a tak není divu, že jsme si již nedokázali vytvořit žádnou herní převahu. Rakovník se velmi rychle v kabině oklepal a začal nám zle zatápět. Během 16 minut bylo skóre srovnáno. Snižující branku vstřelil z tr. kopu z hranice velkého vápna po faulu našeho brankáře a byla to skutečně rána výstavní   1 : 2. Druhá branka pak přišla po křižném centru do našeho vápna, kde dostal hráč hostí příliš velkou volnost od L. Samka a ten mu dovolil srovnat stav utkání na 2 : 2. Mohlo být i hůř. Po jednom z odražených míčů po rohovém kopu se ke střele dostává jeden z hostujících borců a utěšenou ranou za vápnem otře míč o břevno Kopeckého branky, od něhož se odráží ven z branky. I nadále ztrácíme a to především ve středu pole, kde se nedostáváme ke kloudné mezihře ani k odraženým míčům a hosté tak mají klid v rozehrávce a zakládání akcí pro své útočníky. Ti se několikrát ocitají v brankových příležitostech, ale naštěstí pro nás je nedokáží zužitkovat. Naše mužstvo nemá odpověď na případnou odvetu a tak je jisté, že zápas dospěje, tak jako na podzim do penaltového rozstřelu. Hosté v něm ani jednou nezaváhají a zaslouženě si připisují druhý bonusový bod. Pro nás velmi hořké zklamání. Není divu, že se nikomu nechtělo zápas jakkoli komentovat.

Co k tomu více říci? I takové zápasy se stávají, je to jenom sport. Musíme jít zápas od zápasu a především si více věřit. Čekají nás teď silní soupeři, ale to je v tabulce téměř každý. Chlapi hlavy vzhůru, svět se kvůli tomu nezboří.