Havrda, Němec

Střídal: Veselý, Samek

Branky: Havrda, Nagy

Na hřiště v Hýskově se nastupovalo za velmi studeného počasí. Zdálo by se, že povrch bude namrznutý, ale ten byl spíše měkký až blátivý. Podle toho hra vypadala.

Soupeř nás od samého začátku tlačil a zamknul na naší polovině, kdy si vytvořil tři šance, které naštěstí skončily mimo branku či v rukou brankáře. Poprvé jsme se osmělili až v desáté minutě, kdy kopeme trestný kop. A nevypadá to špatně. Vimr lehce nabere míč a ten se snese na hlavu Bakose, ale k naší smůle brankář chytá. V 17. minutě opět Vimrem  zahráváme trestňák, který je nařízen po faulu na Němce, ale gólman je tak hbitý, že nám zabraňuje skórovat a vyráží na aut.

V pokračující hře nastává jedna kuriózní situace. Kopecký odkopává z ruky míč, který se dostane k protihráčům, ti si ho nahrávají, ale ten končí po našem odrazu v zámezí. Soupeř rozehraje aut, míče se ujímá Vimr a zkouší dalekonosnou střelou přehodit brankáře. Smůla – mičuda je na vrchní síti. Ale co se děje. Rozhodčí píská a stahuje hru před našeho brankáře – prý se dopustil při výkopu přešlapu a opustil velké vápno. Od tohoto údajného přestupku uplynulo cca 2 minuty.

Ve 26. minutě nastává změna skóre, kdy je odpískána soupeři penalta, která je vzápětí proměněna – 1:0. Trochu se probouzíme a snažíme se útočit. Hra je vyrovnaná. V minutě 35. Němec centruje před bránu, kde brankář odráží míč k Havrdovi, který vystřelí, ale míč je vyražen.  V 45. minutě je o něco veseleji. Vimr nahrávkou nachází Havrdu, který obehraje gólmana, hodně natěsno a skóruje – 1:1. A takto poločas končí.

Dle předcházející hry by se dalo soudit, že se kluci konečně probudili a ukáží soupeři záda. Bohužel, jak je naším zvykem, v druhé půli nastávají „zase“ chyby v defenzivní hře. Ještě v 50. minutě ukážeme krásnou akci, kdy po kombinaci Novák – Vimr – Novák – Němec střílí mimo. Za osm minut je vše jinak. Po zbytečném faulu kope soupeř trestný kop. Petr Bakos ve snaze míč odkopnout jen tečuje a Kopecký nemá šanci – 2:1. O pět minut později je soupeř veselejší, kdy opět zahrává trestňák z levé strany. Obrana nepokryje útočníka, který balón doslova donese do branky na prsou – 3:1. V 69. minutě snižujeme stav  na 3:2 z povedené akce Vimr – Němec – Havrda a Nagy překonává náhradního brankáře lobem. A to je z naší strany asi vše. Ale vlastně ne.  Ještě se zaskví  krásnou střelou Havliš. Bohužel do naší branky – 4:2. Do konce schází 15 minut. Soupeř nás pomalu nepouští na svou půlku. V domnění, že výsledek již udržíme, se v 90. minutě z neškodné akce zrodí další branka. Z nedůsledného odkopávání snad čtyřech našich hráčů se míč dokutálí k protihráči, který chytře střelou z poza vápna uklízí za Kopeckého záda 5-2. Rozhodčí nechá rozehrát, ale ihned zápas ukončuje.

Hodnotit hráče nemá smysl. Ti sami vědí, kde dělají chyby, ale zřejmě si to nedokáží připustit či si z toho vzít příklad, dobrý či špatný.