Sestava:                      Tomáš Kopecký

Petr Němec, Pavel Havrda

Střídal : Michal Demeter a Miroslav Havliš

BRANKY :  Pavel Havrda – 3, Jiří Melichar, Michal Demeter, Tomáš Vimr

FANTASTICKÝ ÚVOD A HATRICK P.HAVRDY

Jestli něco pomáhá, pak je to vždy důrazná domluva hráčům a zároveň jejich ujištění, že fotbal hrát umí. V dnešním důležitém utkání to rozhodně platilo. Hráčům bylo vysvětleno, že když neumí pořádně kopnout do míče (s trochou nadsázky samozřejmě), tak ať alespoň na hřišti bojují. Dnes jsme byli svědky opět kvalitního kolektivního výkonu všech hráčů. Sestava zaznamenala malé změny. Z útoku do obrany byl posunut Martin Gil a tohoto v útoku nahradil navrátilec Pavel Havrda s Petrem Němcem. Oba hráči se výborně doplňovali a z jejich spolupráce rekrutovaly také naše branky. Téměř čistý hattrick si do poločasu  připsal Pavel Havrda, jemuž ho „zkazil „ svou brankou Jirka Melichar. Naše mužstvo nemohlo mít lepší vstup do utkání. Prakticky z první akce v 1. min. jsme skórovali. Nákop M. Špety prodloužil hlavou P. Němec na nabíhajícího P. Havrdu a ten ve vápně proti hostujícímu brankáři nezaváhal 1 : 0.  V 10. min. se tato spolupráce opakovala jak přes kopírák, Havrda předběhl stopera a opět chladnokrevně zavěsil 2 : 0. Začátek jak z říše snů.  O pět minut později proniká přes střed pole J. Švarc a vysouvá T. Vimra, jehož střelu ze strany golman chytá. O 3 min. později druhý jmenovaný vybízí na pravé straně ke střele J. Nováka, ale ten střílí vysoko vedle branky. Hosté hrozí ze standartek, ale až na jednu situaci, kdy jsme nechali hlavičkovat po rohu neobsazeného hráče, jehož hlavička směřovala mimo tyče, jsme se dalších chyb nedopustili. V 22. min. se k nám opět přiklonilo štěstí, kdy po malé domů brankáři, tento chybuje při svém výkopu, trefuje Vimra, od něhož se míč odráží do soupeřova hráče a od něho k zcela volnému Melimu, kterému stačí jen srovnat měřidla a při vyběhnutí brankáře zasunout do prázdné branky 3 : 0. Naši byli při chuti a přicházely další pěkné situace, které mohly skončit brankou. Tak tomu bylo i v 34. minutě, kdy zakombinoval Havrda s Vimrem, při jehož zakončení již překonaného brankáře zaskakoval před brankovou čárou poslední hráč hostí. Ve 35. min. předvedl P. Havrda jaký to dnes má hlad po gólech, ale hlavně s jakým klidem se brankové situace řeší. Zároveň musím podotknout, že se jednalo snad o nejhezčí akci celého zápasu. J. Novák při svém průniku na pravé straně nachází ve vápně Vimra a ten předkládá na vápno „Havranovi„, který se ještě dříve než vystřelí, podívá na postavení brankáře a pak míč zkušeně uklízí k tyči 4 : 0. Zažíváme poločas snů, přičemž hra nás baví a to je to hlavní.

Druhý poločas začínáme trochu vlažně, snad pod dojmem bezstarostnosti o výsledek a hosté toho využívají, když dvakrát zahrozí po levé straně, přičemž podruhé hlavičkuje zcela volný hráč před Kopeckým nad branku. V 58. min. vydoluje u rohového praporku míč P. Němec, předkládá jej Melimu a ten nabíhajícímu Novákovi, který však z nadějné pozice pálí vedle. V 63. min. zahrozí po standartce opět hosté a opět je to volný hráč kterému umožńujeme hlavičkovat – štěstí, že opět nad. V 65. min. střídáme, kdy ze hřiště odchází L. Gil a nahrazuje jej Dimi. A je to právě tento hráč, který se může po rohovém kopu hned zapsat do listiny střelců, ale také on v dobré šanci hlavičkuje nad branku. V 72. min. už hosté naši bezstarostnou hru trestají a kazí T. Kopeckému čisté konto. Po faulu před vápnem následuje tr. kop, který exekutor zakroutí pod břevno 4 : 1.  S odpovědí přicházíme o 2 min. později, kdy míč na polovině hřiště vybojuje P. Němec a souboj o to kdo z dvojice Dimi + hostující brankář, bude dříve u míče, vyhrává Dimi, jež se jej před golmanem špičkou píchne a  pak uklízí do prázdné klece 5 : 1. V 80. min. přichází vysunutí Nováka za obranu, ale ten se v sólo nájezdu nechá doběhnout a nakonec i obrat o míč. V téže minutě zahrozí hosté z jedné akce hned dvakrát, ale naráží na skvělé zákroky Kopeckého, který nejdříve vyráží střelu na tyč a vzápětí vyráží i dorážku. 90. min. přináší naši poslední branku a opět je pěkná. Trestný kop před vápnem rozehraje po zemi na rozběhnutého Vimra P. Němec a Tomáš povedenou křižnou střelou z levé strany určuje konečný výsledek 6 : 1.

Co říci ? Jsem rád, že jsme nejenom bodovali, ale konečně podali bojovný kolektivní výkon okořeněný pěknými brankami. Za pěkný výkon byli hráči odměněni a patří jim za to velký dík. Za dnešní výkon kluci tleskáme.