TATRAN RAKO RAKOVNÍK „ B „   :     SK ZLONICE

Sestava:                                              Tomáš Kopecký

Michal Demeter, Martin Gil

Střídal : Lukáš Samek, Pavel Havrda, Gejza Baláž

BRANKA : Jakub Švarc - p.k.

TATRAN I  NADÁLE  ZAKLETÝ

Ani v pátém vzájemném utkání jsme nedokázali v souboji s Tatranem bodovat a ten se tak stává naším nejneoblíbenějším soupeřem. Vzhledem k nepřízni počasí bylo toto utkání přesunuto na UMT a na tom naše mužstvo naposled hrálo před více jak rokem, což se promítlo i do samotné hry. V tomto ohledu měli domácí hráči výhodu, avšak nevyhráli jen díky této výhodě, ale díky svému kvalitnímu výkonu a to zcela zaslouženě. Naši diváci byli vystaveni ze strany našeho mužstva opět slabému výkonu a i když jsme v utkání brzy vedli, nakonec jsme jej ztratili.

Již první minuty naznačují, že domácí budou hodně běhaví, což se nakonec potvrdí. Ve 4. min. zakládají domácí po pravé straně akci, na jejímž konci míč uklízí M. Špeta na rohový kop. Po něm následuje centr do vápna a první varování z hlavičky zcela volného hráče nad branku. Standartní situace se nakonec stanou smrtelnou zbraní domácích a pro nás znamenat konec nadějím na dobrý výsledek. V 7. min. je naše akce zastavena údajným ofsajdem, ale v 9. min. již přichází naše první a bohužel i poslední radostná branková chvíle. Pas M. Špety prodlužuje do vápna hlavou J. Melichar. T.Vimr využije zaváhání domácích obránců s brankářem, vlétne do souboje a v něm je při pokusu o kličku golmanovi faulován. Rozhodčí nezaváhá a nařizuje pokutový kop, který s přehledem proměňuje J. Švarc – vedeme 1 : 0. Tato brzká branka nám však paradoxně uškodí. Opět jako bychom se něčeho zalekli a začínáme hrát bázlivě. Domácí přidávají na obrátkách a začínají jejich první šance. V 17. min. zaspí na straně Melichar, následuje centr na vápno, kde přichází v krátké době již druhé zaváhání Havliše a domácí hráč se ocitá sám před Kopeckým. Ten jeho střelu vyráží a následně si poradí i s dorážkou. O minutu později zakládají domácí akci přes střed pole a na jejím konci je střela z hranice velkého vápna, která končí vedle tyče. V 21. min. už ale přichází srovnání stavu. Melichar namaže ve středu pole domácímu hráči, ten i s pomocí teče Švarce nachází volného spoluhráče, který po zemi k tyči prostřeluje Kopeckého 1 : 1.  Před branku domácích se dostáváme sporadicky, a když už, tak jsme zcela impotentní. Domácí hýří aktivním pohybem, z něhož se některým našim hráčům dělá evidentně zle. V 37. min. přichází výkop Kopeckého od branky. Míč nachází Melichara, ale ten namísto jeho prodloužení na branku soupeře, vytvoří pravý opak a posílá soupeře do brejku, na jehož konci je rohový kop. Centr propadá až na zcela volného hráče a ten po zemi nohou pohodlně skóruje 2 : 1. Ve 43. min. prochází na levé straně vápna Vimr, ale jeho přihrávka před branku marně hledá adresáta. Poločas tak končí pro naše celkem lichotivým skórem. S tímto stavem můžeme ještě něco udělat.

Ve 49. min. druhého poločasu odcentruje z leva od rohového praporku Vimr a na druhé tyči nachází volného Samka, jehož hlavičkový pokus končí těsně nad břevnem domácí branky. To však byla jedna z našich posledních šancí. Domácí byli herně jasně lepší a naši ve vzájemných soubojích propadali již v jejich zárodku. Chybné dostupování a přebírání hráčů v prostoru působilo v našich řadách zmatek. V 66. min. domácí pěkně zakombinují na levé straně, následuje přihrávka do vápna na neobsazeného hráče a střela mezi nohama vybíhajícího Kopeckého 3 : 1. O pět minut později je opět zle. Na vysunutí domácí borce nedokáže včas zareagovat Novák a ten se sám řítí na Kopeckého. Reflex Tomáše a následný odkop míče M.Gilem, maří další domácí tutovku. Naději na snížení stavu přináší faul na hranici pokutového území na P. Havrdu. Tr. kop zahrává P. Němec, ale jeho přízemní střelu k druhé tyči pozorný domácí golman chytá. I nadále se většinou bráníme, zatímco domácí tvoří hru a kombinují. Štěstí pro nás, že nemají srovnanou mušku jako v případě z 85. min., kdy je ve vápně opět volný hráč, ale přestřeluje naši branku. Utkání končí. Můžeme být rádi, že jsme neobdrželi více branek. Závěrečný hvizd hlavního arbitra jsme s Michalem přivítali, neboť dnes jsme byli svědky katastrofálního výkonu některých našich hráčů. Takovým typům já říkám „ Ploužáci“. Jednak jsou to hráči, kteří se na hřišti pouze plouží a za druhé nehrají pro tým. Tak takhle pánové opravdu ne!!, tohle je kolektivní sport a nikoliv přehlídka modelingových individualit. Pokud chcete hrát fotbal, pak se musíte rychle probrat nebo běžte šlapat módní mola!

Být dostatek hráčů, prostřídali bychom včera nejméně 5 hráčů. Polovina týmu maká a druhá se fláká a ještě svůj výkon dokáže obhajovat nesmyslnými výmluvami, což je vrchol drzosti a také utvrzení toho, že někteří nemají žádnou soudnost. Na příští týden budeme muset investovat do elektrických obojků, aby si někteří hráči při každém el. výboji uvědomili, co a jak mají dělat.