2            :         0       pol. 1 : 0

Jiří Melichar , Tomáš Vimr, Petr Bakos,  Lukáš Košťák

Michal Demeter, Martin Gil

STŘÍDAL : Petr Němec, Lukáš Samek, Zdeněk Veselý

VE ZDICÍCH ZAZDĚNI ROZHODČÍM

Dlouho jsem přemýšlel, zda mám vůbec nějaké hodnocení k tomuto utkání vypracovat a zda se k němu blíže vyjadřovat. Člověk jede 70 km, aby si užil víkend, dal si klobásu, k tomu dobré pivko a podíval se na fotbal, ale místo toho přijede domů naprosto konsternován a má zkažený celý víkend jen díky jednomu člověku.

Tím člověkem myslím pana hlavního rozhodčího. Scénář před utkáním již byl zcela jistě dlouho předtím napsán a pan rozhodčí se jej striktně držel. Nechápu však, že se podobné věci dějí v situaci, kdy oběma celkům již o nic nejde a mohou si to rozdat čistě na sportovní úrovni. Bohužel to by nesměl být příklad tohoto mače. Člověk znalý fotbalu jistě ví, že fotbal se hraje především dolními končetinami, potažmo ostatními částmi těla, vyjma rukou. Ve Zdicích jste museli být přesvědčeni, že i kdybychom hráli beznozí, tak se stejně pískalo proti nám. Co kontakt se soupeřem, to faul a k tomu spousty obrácených faulů.

Naši hráči dostávali karty jak v mariáši, zatímco u domácích se nepohrozilo ani prstem. Vyvrcholením všeho byla vymyšlená penalta po naprosto běžném vzájemném souboji dvou hráčů tělo na tělo. Běda, jak jste se podívali jen trochu zle, už jste měl ŽK. Co vedlo rozhodčího, resp. funkcionáře Zdic, k takovému způsobu boje, to opravdu nepochopím. Od osoby s intelektem VŠ a titulem Ing. jsem to nečekal, o to více jsem zklamán.

Ti co mě znají a čtou pravidelná hodnocení k zápasům, tak ti vědí, že se snažím psát hodnocení objektivně a že nad rozlitou kávou zbytečně nebrečím, ale tentokrát kalich přetekl. Jak se říká, čeho je hodně, toho je příliš. Na fotbalové scéně se objevil další škodič a ostuda fotbalu. Říkám to zcela otevřeně a nezakrytě. Na diskuzích se často objevují různé příspěvky směřující svou kritikou na rozhodčí. Někdy jsou jistě pravdivé, jindy zavádějící a pomlouvačné. Faktem však zůstává, že podobní lidé mezi námi skutečně jsou a díky nim jsou otrávené další desítky lidí, kteří pak už v čistotu sportu nevěří. Po sobotě se jim nedivím a dávám jim za pravdu.

Pokud by bylo více podobných smysl plných a objektivních kritik, snad by se někdo zamyslel a pokud je to jen utopie, pak nás chraň bůh. Tahle republika je už takhle prosáklá špínou a korupcí a dávno neplatí, že pravda zvítězí a že lež má krátké nohy. Zde funguje vše obráceně a ti co chtějí něco změnit, jsou bohužel v menšině a ve většině případů se bojí promluvit a když už promluví, tak je smete lavina kritika – hovadská kritika, protože všichni vědí, že mají pravdu, jen se to bojí přiznat. Končím se svým současným pohledem na společnost a jeho systém a sdělím pár řádek k utkání.

Ve 2. min. předkládá P. Bakos míč do vápna Dimimu, ale ten se v šanci udělá sám. O minutu později střílejí na bránu domácí a Koukolíček vyráží. V téže minutě zakončuje za vápnem opět P. Bakos, ale brankář chytá.V 6.min. zahrávají domácí z pravé strany tr. kop. Přetažený míč končí na hlavě domácího borce, který hlavičkuje před branku , kde jinému hráči schází málo, aby zakončil. V 9.min. přichází naše obrovská šance. Bakos vysouvá Košťáka do křídla, ten proniká až k brankové čáře odkud předkládá po zemi přihrávku před branku Melicharovi, ale ten vůbec netrefuje zařízení. Ve12. min. zahrávají tr. kop opět domácí a to na hlavu chybně obsazeného hráče, jež koníčkem pod břevno vyzkouší postřeh skutečného Koukolíčka. V 17.min. přichází souhra Melichara s Bakosem, na jejímž konci je střela, kterou brankář pouze vyráží, ale k dorážce se z našich hráčů nikdo nemá. V téže minutě je odpískán další z neexistujících faulů našeho mužstva a to přímo na hraně velkého vápna. Domácí exekutor však míč posílá do hlavy svého spoluhráče. O minutu později Koukolíček vyráží střelu k tyči.

V 23. minutě je evidentně za dres držen Krampera a když se ozve píštalka, je překvapivě nařízen tr. kop na naši branku. Při centru do vápna, podstupuje souboj s protihráčem Novák. Souboj tělo na tělo je však vyhodnocen jako penaltový zákrok. Koukolíček sice vystihne směr míče, ale zachytit jej nedokáže, 1 – 0 pro domácí.

V 28. minutě dává míč po zemi do velkého čtverce domácích na Melichara Novák. Melichar čekající na zpracování je však zásahem protihráče do kolena sestřelen a světe div se, píská se opět proti nám namísto jasného pokutového kopu. Melichar opouští hřiště s bolestmi a na hřiště se už nevrací. V 33. min. zakládá akci Vimr- Novák- Košták – centr na Dimiho a zakončení, jež brankář vyráží opět k Dimimu, ale ten přestřeluje branku. Posledních 5 min. I. poločasu se usazujeme před vápnem domácích, ale recept k překonání obrany nenacházíme.

Ve II. poločase pokračuje představení hl.rozhodčího a byť už to není taková rasovina, tak si s přehledem hlídá,  aby si svou roli dohrál bez chyb a tak jak bylo nalajnováno. Aby měl klid rozdá téměř polovině našeho mužstva žluté karty“, co kdyby chtěl někdo zlobit a nakonec „vysype“ i Ma. Gila za nebezpečnou hru vysokou nohou, při níž nebyl protihráč zasažen.  Faul to jistě byl, ale nemusel být oceněn ČK. Ve druhé polovině utkání nás podrží M. Koukolíček. V 73. min. střílí domácí druhou branku. Po autovém vhazování z levé strany, přistane míč u kopačky hráče, ten se otáčí a hned nahrává před branku, kde nikým neatakovaný útočník zavěsí do sítě bezmocného Koukola. 2 – 0.

Nezáživný fotbal je trochu okořeněn nesváry fanoušků na tribuně. V době, kdy situace emočně graduje na  hřišti i v hledišti, dá poprvé za celé utkání hl. rozhodčí na naši radu a utkání končí téměř o 10 minut dříve. Toto rozhodnutí jako jediné musím kvitovat.

O tom, že toto utkání nebylo v pořádku svědčí i fakt, že se po utkání na naši lavičku dostavil jeden z domácích hráčů, se všemi si podal ruku a omluvil se nám. Jeden z mála, který má svědomí.