SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

SK ZLONICE     :    FK ČECHIE VELKÁ DOBRÁ

           1    :    2          pol. ( 0 : 0 )

Sestava:         Martin Koukolíček

     Martin Špeta,              Lukáš Gil,                Lukáš Košťák

                                       Jakub Švarc

     Jiří Melichar,   Dominik Tauš, , Petr Bakos , Jakub Novák

                    Michal Demeter,   Martin Gil      

BRANKY : 73min. – Martin Gil

STŘÍDAL : David Krampera, Lukáš Samek

SOUPEŘ ŠPATNÝ, ZLONICE BÍDNÉ, BÍDA A ZASE BÍDA

Na rozdíl od předchozích tří utkání, kdy naše mužstvo předvedlo kvalitní fotbal, se v tomto případě o nějaké kvalitě hovořit nedá. Až příliš jsme se přizpůsobili hře soupeře a nechali si vnutit jeho styl hry. Za celé utkání jsme se nedostali pořádně do hry a především jsme udělali mnoho neskutečných chyb, které soupeř dokázal využít, a proto si odvezl všechny body. Naše sestava doznala oproti předchozím zápasům několika nucených změn. Zranění T. Kopeckého (zlomenina palce ruky) vyřadilo z bojů minimálně na 5 týdnů. T. Vimr stále laboruje se zraněním stehenního svalu a nadále nad ním visí velký otazník. Do sestavy se naopak vrátil distancovaný L. Košťák, ale na tomto byla viditelná dlouhá herní absence. Své předchozí výkony nedokázaly zopakovat některé opory. Se sebezapřením nastupoval k utkání silně nachlazený a medikamenty nadopovaný P. Bakos. U tohoto hráče musím velmi ocenit, že i za tohoto stavu přijel mužstvu pomoci.

V brance nahradil T. Kopeckého z béčka povolaný Martin Koukolíček a vedl si velmi dobře. Martin zachránil minimálně dvě jisté branky a na obdržených nenesl žádnou vinu. Tento zápas však nebyl o brankáři, ale o výkonu celého mužstva a ten byl skutečně bídný. Zatímco Kopeckého se nahradit podařilo, Vimra nikoliv. Byl to spíše remízový zápas, ale štěstí se nakonec přiklonilo k soupeři. Prognóza trenéra, že kdo vstřelí první branku, zvítězí, se tak potvrdila. Samotné utkání jsme přitom nezahájili vůbec špatně. Již v 1. min. je faulován M. Gil na levé straně a D. Tauš zahrává tr. kop do velkého vápna. P. Bakos lízne hlavou míč a ten končí na malém vápně u nohy J. Melichara, který střílí branku. K naší smůle je však signalizován ofsajd a branka nemůže být uznána. Ve 3. min. zahrávají tr. kop hosté, který naše mužstvo odvrací a přechází protiútok po ose Melichar- Novák – Tauš. Nadějná akce však končí v zázemí. V 6. min. zahrávají tr. kop opět hosté. Dlouhý balón na zadní tyč je vrácen zpět před branku, kde přichází zakončení, jež končí mimo naši branku. O minutu později přichází dlouhý míč za naši obranu a hostující hráč se rázem ocitá v sólovém úniku na Koukolíčka. V poslední chvíli fantasticky skluzem zasahuje L. Gil a odvrací nebezpečí. V 10. min. přichází kombinace našeho mužstva na pravé straně. P. Bakos se výborně uvolní ve vápně poblíž brankové lajny a přihrává zpět na velké vápno, odkud zakončuje D. Tauš. Povedená střela však cestu do sítě nenajde. V 16. min. týž hráč zahrává rohový kop, který hosté odvrací k J. Švarcovi, který jej hlavou vrací do vápna. O efektní zakončení nůžkami se zde následně pokouší M. Demeter, ale míč nezasáhne. V 18. min. zakončuje D. Tauš střelou nad branku. V 19. min. se mohou do vedení dostat hosté, kteří z levé strany vhazují aut. Do polovysokého míče jde trochu neštastně L. Gil hlavou a míjí. Míč se dostává k volnému hráči ve vápně, jež zakončuje, ale Koukolíček střelu vyráží nohou. V 25. min. zahráváme po faulu na J. Nováka z pravé strany tr. kop, jehož exekutorem je P. Bakos. Umístěnou střelu k tyči však hostující golman vyráží. V 33. min. střílí možná trochu nepovedeně ze středu pole M.Špeta na branku a ze střely se stává příležitost, na levé straně číhajícího J. Melichara, který však zakončení posílá do těla brankáře.

Poločas tak končí bezbrankovým stavem. Na můj vkus jsme soupeři nabídli příliš mnoho příležitostí v podobě zahrávání tr. kopů. Hosté hráli jednoduše a využívali každou možnost přímého ataku naší branky s pomocí rychlonohých útočníků. Naši naopak hráli komplikovaně se spoustou nepřesností v rozehrávce a trochou naivity přejít přes střed soupeřovi obrany, která byla vyztužená min. třemi 180 cm vysokými hráči. V poločase se v kabině zvedl trochu průvan, který jak jsme chtěli věřit trochu hráče probere, ale opak byl pravdou.

Druhý poločas zahajujeme ještě hůře. Hned v jeho úvodu přichází několik chyb a dva rohové kopy pro soupeře. Díky vlastním chybám a ve většině případech se dá hovořit jako o chybách nevynucených, se dostáváme pod tlak. V té době se nám nedaří vůbec nic. Vyjímku tvoří 51. min., kdy přichází průnik J. Nováka skrz soupeřovu obranu, přihrávka do pravé strany na M. Demetera a následná střela, kterou brankář pouze vyráží. Následné dorážky Demetera a posléze Nováka však dokazují náš dnešní zmar a velká šance brankou nekončí. V 63. min. ztrací před velkým vápnem v souboji s třemi hráči soupeře zbytečně míč P. Bakos a jak se později ukáže, to byl zárodek brankové situace hostí. Petr ještě stačí poskytnutou šanci odvrátit na roh. kop, ale následný sled událostí vede k vedoucí brance hostí. Rohový kop odvracíme, přichází přihrávka Tauše na M. Gila, ztráta a přihrávka skrze rozevřenou obranu a prostřelení Koukolíčka 0 : 1. O 10 min. později vyrovnáváme. Z pravé strany vhazuje aut na nohu P. Bakose M. Špeta a Petr krásným centrem nachází na velkém vápně hlavu M. Gila, jež do protipohybu brankáře k tyče srovnává skóre na 1 : 1. Za tohoto stavu přichází dvě velmi kontraverzní rozhodnutí do té doby dobře rozhodujícího hlavního arbitra, která výrazným způsobem ovlivnila zbytek hrací doby a můžeme směle tvrdit, že i konečný výsledek. Nejdříve dochází k fyzickému napadení našeho hráče, hráčem hostí, jež měl v tu chvíli již ŽK. Pomezní správně označuje viníka, ale hlavní arbitr k údivu všech vytahuje ŽK pro jiného hráče. Hráč, jež měl být původně vyloučen, vzápětí odchází s velkou jitrnicí v obličeji směrem k naší střídačce, na lavičku střídat. Aby toho nebylo dost, přichází 76. min., ve které je na středu faulován D. Tauš. Ten však stačí ještě poslat do brejku J. Nováka a hlavní rozhodčí předepsaným signálem dává pokyn k výhodě. J. Novák podstupuje s brankářem hostí souboj, v němž je sice o desetiny vteřiny pomalejší, ale to stačí, aby jej tento nastřelil a Jakub mohl pokračovat v akci, jíž zakončuje střelou do prázdné branky. Evidentní a zcela regulérní branka však není uznána díky necitlivému rozhodnutí rozhodčího a míč se vrací až na polovinu na místo původního přestupku. Nepochopitelné rozhodnutí, jež nás stálo jak se ukázalo body.Tohle jsou přesně momenty, které ať si každý tvrdí co chce, zápas výrazným způsobem ovlivní.

VÝKLAD PRAVIDEL :

Rozhodčí nemusí ihned přerušit hru, jestliže dojde k přestupku hráče, za který by měl nařídit volný nebo pokutový kop. Je-li názoru, že by přerušením hry zvýhodnil družstvo, jehož hráč se provinil, hru nepřerušuje a poskytne výhodu. Při zvažování o poskytnutí výhody musí rozhodčí postupovat s citem pro herní situaci.

Výhoda ve hře je zcela vědomé nepřerušení hry pro potrestání jinak zcela evidentního přestupku v situaci, kdy přerušením hry by bylo poškozeno družstvo, které se neprovinilo. Uplatnění výhody ve hře je rozhodčí povinen naznačit předepsaným signálem. V případě, žže výhoda neměla předpokládaný účinek, má rozhodčí právo se do několika vteřin (obvykle do tří) vrátit k původnímu přestupku a nařídit odpovídající volný kop; to však neplatí pro případ, žže zvýhodněné družstvo přijde o míč vlastní vinou.

Pokud si tedy vezmu výklad pravidel a zmíněnou situaci, pak se nemusíme více bavit. Tyto věci však nemá cenu řešit. Je v celku logické, že se na hřišti zvedla vlna emocí, která pokračovala i v nastávajících minutách. V té době se hra přelévá z jedná strany na druhou. Hosté mají několik slibných kontrů, které končí zvednutým praporkem asistenta, ale také výborným záchranným zákrokem vyběhnuvším Koukolíčkem. Výborně po jednom brejku zasahuje opět L. Gil. Bohužel s blížícím se koncem neutuchá pokračování našich chyb. V 83. min. vyrábíme v obraně před vápnem opět nepochopitelné věci, na jejichž konci je zblokovaný odkop, jež se odráží k volnému hráči do vápna a přichází přesné zakončení na 1 : 2. Na vyrovnání je už příliš málo času a tak prohráváme. Dnešní výhru hostí musíme přičíst špatnému výkonu a chybám našeho družstva, nikoliv soupeři. Ten svou hrou rozhodně neoslnil a nic světoborného nepředvedl. Účel však světí prostředky a naše mužstvo se tak vlastně porazilo samo. Mínusové body nikoho nepotěší. Dnes byla porážka zcela zbytečná o tom žádná. Někteří hráči musí přepnout na vyšší rychlostní stupeň a ne si myslet, že když dostali důvěru, že jim zůstane natrvalo. Snad jsme takovou facku potřebovali. Vzhledem k tomu, že z této fotbalové šedi vyčníval výrazněji pouze L. Gil, jež několikrát výborně zasáhl, je to právě on, kdo je možná trochu smutným hráčem tohoto kola. Z prohry nedělám vědu, ale chci věřit, že příště odvedeme podstatně lepší výkon.

                                                                       Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop