Sestava:                             Tomáš Kopecký

Martin Gil , Jakub Švarc

STŘÍDAL : Michal Demeter , Miroslav Havliš a Lukáš Samek

ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÁ VÝHRA

Po delší době mělo naše mužstvo na střídání k dispozici více jak dva hráče - věc nevídaná.

Po 7 zápasovém distancování mohl konečně nastoupit J. Švarc a částečně se uzdravil L. Samek. Soupeř z Von,oklas přijel k utkání pouze s 11 hráči, ale s velmi pěkným realizačním týmem složeným z něžného pohlaví. Ač jsme hráli proti aktuálně poslednímu týmu tabulky, byli jsme si moc dobře vědomi, o jak důležité utkání se jedná. Podcenění soupeře, jež se na jaře herně hodně zlepšil, nepřicházelo v úvahu. Prohrou v Rakovníku jsme se opět ocitli v sestupové nejistotě a tak povinnost velela získat 3 body.
Utkání jsme nakonec zvládli v celku v pohodě i když druhý poločas byl slabším odvarem toho prvního a soupeři jsme dovolili, aby se několikrát dostal do brankových šancí a jednu z nich zužitkoval. Vedení v poměru 3 : 0 ve 20. minutě utkání bylo velkým příslibem v jeho dalším vývoji. V 7 min. přichází první ohrožení soupeřovi branky. Po faulu na J. Nováka rychle rozehráváme na P. Bakose, který na velkém vápně nachází T. Vimra a jeho přízemní střela končí těsně vedle levé tyče. O minutu později si již můžeme radostně zajásat. Házený aut na pravé straně dostává P. Bakos, přichází klička na střed hřiště a pěkná střela za vápnem, která ještě před golmanem skočí a vedeme 1 : 0. Tentýž hráč pojišťuje naše vedení v 15. minutě. Na naší polovině vhazujeme aut na D. Tauše, který následně pěknou kolmicí za obranu vysouvá Bakyho. Petr ještě obhodí vyběhnuvšího brankáře a zasouvá do prázdné klece 2 : 0. O tři minuty později vysouvá Baky po pravém křídle Vimra, který proniká do vápna a od brankové čáry posílá přihrávku před branku. Přichází střela L. Koštáka, jež je zblokována a vzápětí dorážka J. Švarce se shodným koncem. Naštěstí nás to nemusí moc mrzet. Centr L. Koštáka z rohového kopu již o chvíli později končí na hlavě L. Gila a míč končí v šibenici 3 : 0. Ve 24. minutě mohlo být ještě veseleji, když Bakos vysouvá jako přes kopírák na pravé straně Vimra, ten potáhne balón k brankové čáře a odtud vybízí ke skórování na malém vápně se nacházejícího J. Švarce. Bohužel i tento hráč se přesvědčí, že ne každá super šance může skončit vstřelením gólu a neuvěřitelně posílá míč mimo tyče. Škoda, návrat do sestavy tak mohl pěkně oslavit.
V 32. minutě nachází přihrávkou za obranu Vimr naběhnutého L. Koštáka, kterému vybíhá v ústrety brankář. Lukáš volí lob, který však k naší smůle končí vedle pravé tyče. Oba hráči si spolupráci zopakují ještě v 43. minutě. Tomáš Lukáši ve středu pole prostrčí míč do ulice a Lukáš je rázem sám před brankářem, ale opět má smůlu, když trefuje nohy vyběhnutého brankáře. Za více jak nadějného tříbrankového vedení odchází obě mužstva do kabin.
K dosavadní hře našeho mužstva nebylo nutno obšírnějšího hodnocení. Cílem pro II. poločas bylo hrát stále svou hru a pokud možno přidat další branky. Za téměř rozhodnutého stavu byl předpoklad, že si hráči pobyt na hřišti užijí. Bohužel, jak už to bývá, s vysokým vedením přichází zpravidla sebeuspokojení, motivace upadá nebo hráči začnou vymýšlet věci, nad kterými zůstává rozum stát. Druhý poločas se tak stal slabším odvarem prvního. Tuto skutečnost potvrdila již 49. minuta, kdy byl v našem velkém čtverci na míči D. Tauš a namísto odehrání míče tzv. na jistotu, zvolil riskantní kombinaci. Že, to nebylo správné rozhodnutí potvrdila vzápětí inkasovaná branka. Domino volí v obtížné situaci přihrávku na Vimra, který stojí čelem k naší brance, ale přihrávka je tak ostrá, že ji nedokáže dostatečně ztlumit směrem ke Kopeckému a tak naše rozehrávka končí rohovým kopem hostů. První centr je ještě zažehnán, ale dorážka již neobsazeného protihráče nikoliv - 3 : 1. Na inkasovanou branku odpovídáme o pět minut později. Za kolmicí Vimra se vydává M. Gil, dělá kličku brankáři a zvyšuje na 4 : 1. Hra pak celkově opadá a přelévá se od vápna k vápnu bez větších zajímavých momentů. V 67. min. mohou opět skórovat hosté. To si hostující kapitán pohraje snad se 4 našimi hráči a k tomu ještě nachází za naší obranou svého parťáka v útoku, který pálí na Kopeckého. Ten míč napoprvé nedokáže ztlumit, následuje dorážka a s tou si již poradí. V 78. min. hosté zahrozí po levé straně, míč se dostává až k volnému hráči ve vápně a jeho střela končí těsně tyče. Opět nedůslednost naší obrany a částečná bezstarostnost. Utkání se již pouze dohrává. Zatímco hosté se mezi sebou častují výčitkami a nadávkami, naši toho nedokáží již využít.
Povinnost jsme splnili a to je hlavní, vyhráno však dosud není. Některým hráčům bych vyčetl málo snahy, čekal bych větší zapálení pro hru, ale to je obehraná písnička. Zatímco někdo může makat celý zápas, tak druzí se tzv. vezou a to je špatně. Stejný neduh nastává v případě vysokého vedení, kdy si všichni chtějí dát branku. Takhle to ale kluci ve fotbale rozhodně nechodí. Když jdu na hřiště, tak tam musím nechat všechno a především hrát to, co hrát mám.