Martin Gil ,     Michal Demeter

BRANKY : Lukáš Košťák

STŘÍDAL : Dominik Tauš , Michal Špeta ml.

UMÍRÁME NA ŠANCE – REMÍZA ZTRÁTOU

Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce bylo předem jasné, kdo je v tomto utkání favoritem a to i přes skutečnost, že naše mužstvo mělo výhodu domácího prostředí.

Rozjetá Velká Dobrá, která patří na jaře mezi nejlepší týmy jarní části i v tomto utkání potvrdila, že její výsledky nejsou náhodné a dá se říci, že si odvezla zaslouženou remízu, byť naše mužstvo mělo více brankových příležitostí, aby pro sebe rozhodlo o tříbodovém zisku. Bohužel stále se musím opakovat – umíráme na neproměňování vyložených brankových příležitostí a k tomu vždy hloupě inkasujeme v závěrečných minutách. V těchto fázích utkání nejsme schopni déle udržet míč na svých kopačkách a v hlavách máme zbytečné obavy o výsledek, což se promítá do samotné hry.

Vyjma prvních cca 35 minut bylo herně lepší naše mužstvo. Závěr prvního poločasu a II. poločas už patřil hostům. Ti ze svých tří šancí dokázali jednu proměnit a odvézt si bod za remízu. Tomu se říká produktivita. Naše mužstvo mělo podobných šancí minimálně šest, ale pouze jediná skončila vstřelenou brankou. Před utkáním bych bod bral, ale po zápase jsem byl trochu zklamán. Důležité je však, že jsme opět bodovali. Do utkání jsme nastupovali i přes uzdravení D. Tauše ve shodné sestavě v jaké jsme nastoupili ve Mšeci. Na lavičku byl povolán z důvodu početní krize hráčů i nejmladší z rodu Špetů – Michal, pro něhož to byla premiéra v I.B třídě. Po úvodní pětiminutové oťukávané přichází naše první šance. P. Bakos prochází přes střed hřiště a jeho střela končí vedle levé tyče. O minutu později přichází první gólový okamžik utkání. Z vlastní poloviny hřiště posílá D. Krampera dlouhý nákop až do vápna hostí, kde podstupuje souboj M. Demeter, míč propadá za něho k nohám L. Košťáka a ten jej posílá do protipohybu brankáře hostí 1 : 0. V 12 min. zahrává z pravé strany po faulu na Nováka tr. kop J. Hubáček. Míč přistává opět na hlavě L. Košťáka, ale prostor zařízení nenachází a míří ven z vápna, odtud jej napaluje J. Novák, ale nemíří přesně. Ve 24. minutě mohou hosté srovnat skóre. Po rychle rozehraném tr. kopu z poloviny hřiště dostává míč po pravém křídle míč Kuboušek a upaluje na Kopeckého. Svůj únik zakončuje střelou, které Kopecký v cestě do sítě nezabrání, ale natolik ji zpomalí, že ji ještě napodruhé stačí, než přejde brankovou čáru zpacifikovat a L. Gil pak míč odklízí do bezpečí. To byla první nebezpečná branková šance hostů. Zbylé minuty I. poločasu už podobné momenty divákovi nenabídnou. Závěr poločasu patří hostům, kteří dobře kombinují před naším vápnem a získávají výraznou územní převahu avšak bez výraznějších šancí. Poločas tak končí naším těsným vedením.

Druhý poločas přináší i přesto, že jsou hosté herně lepší, více šancí našeho mužstva. Ve 48. minutě se tváří v tvář hostujícímu brankáři ocitá po pěkném vysunutí P. Bakosem, Michal Demeter. Ten zkouší golmana lobovat ale ten stačí rukou jeho šanci zmařit a odvrátit na rohový kop. Dobré řešení, ale Michal byl už příliš blízko brankáři. V 52. minutě vysouvá lobem za obranu hostí M. Gila, ale tomu schází v zakončení více důrazu. V 55. min. si tak dlouho dávají přednost o míč D. Krampera s L. Gilem až vše končí faulem druhého jmenovaného na hráče hostí a tr. kopem. Předtím však musí být faulující hráč ošetřen. Exekutor tr. kopu posílá pěknou střelu k levé tyči Kopeckého branky, ale ten ji vyráží, aby byl opět náš hráč ošetřován. V 71. minutě přichází chvíle P. Bakose, který zpoza vápna vysílá pod břevno pěknou střelu, ale brankář hostí se zaskvěje pěkným zákrokem a míč vyráží na rohový kop. O 3 min. později proniká k hostující brance P. Bakos po pravé straně, ale v úniku je za trenky stažen. Následný centr do vápna zakončuje D. Tauš střelou nad. Již o další minutu zahráváme rohový kop. Odvrácený míč na velké vápno zachytí T.Vimr, který jej předkládá do strany P. Bakosovi, ten jej v souboji vybojuje u brankové čáry, následuje jeho přisunutí a střela do břevna. Akce je pak zakončena dvěma zblokovanými pokusy. Jako by tato obrovská příležitost naším mužstvem otřásla. Od té doby se na polovinu soupeře už dostáváme pouze sporadicky, zatímco hosté zcela ovládnou střed pole a zatlačí nás do hluboké defenzivy. Nejsme schopni vyvézt a podržet déle míč od naší branky. Veškeré výkopy od branky jsou vzápětí zachyceny a jsme nuceni se opět bránit. Z nastalého tlaku hosté vytěží několik standartních situací a rohových kopů, z nichž ten z 83 min. se nám stane osudným. Ten je sice naší obranou odvrácen, ale pouze na opačný roh velkého vápna, kde jej zachytí Hovorka, který proniká přes 3 naše hráče až téměř k brankové čáře a posílá centr před naši branku, kde si na něj nabíhá nedůrazně obsazený hráč, kterému stačí nastavit hruď, aby dopravil míč do naší sítě – je srovnáno 1 : 1. Poslední minuty se ještě nesou v nervózním výkonu našeho mužstva a zvednutém sebevědomí mužstva hostí, které nepřestává ve svém tlaku.Ten naštěstí ustojíme a tak utkání končí smírně.

Co říci na závěr ? Je to škoda, šancí na potvrzení vedení jsme měli dost, nedokázali jsme je však přetavit v pojistku a zklidnění herního projevu. Na místo toho přišla již tradičně obava o výsledek a nakonec také inkasovaná branka. Zřejmě je to na hlubší rozbor, ale to je otázka pro trenéra. Za sebe zisk bodu beru, je nesmírně důležité, že jsme bodovali i když trochu toho zklamání tam samozřejmě je. Kluci utkání neodflákli, přesto to nebylo tak živelné jako ve Mšeci, trochu mi chyběla šťáva a samozřejmě i štěstíčko.

Velmi příjemně jsem byl překvapen z výkonu tria rozhodčích p. Říhy, Cílka a Sandeva. Utkání zvládli s přehledem a nezavdali důvod k emocím ani jedné straně. Jsem rád, že to bylo především o fotbale a tak by to mělo být.

Následující týden zajíždíme do Rakovníka k utkání s místním béčkem, kde jak věřím se pokusíme potvrdit stoupající formu a přivézt nějaké body. Utkání začíná v neděli od 13:30 hodin. K utkání bude vypraven BUS s odjezdem v 11:40 hodin od hřiště.