SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

                                SK ZLONICE : TJ UNHOŠŤ   ( 0 : 1 )

                                             0           :         1

                                         Tomáš Kopecký

                                           Dominik Tauš

David Krampera ,               Libor Pechoč ,               Lukáš Košťák

           Petr Němec , Tomáš Vimr , Petr Bakos , Karel Nagy

                             Pavel Havrda , Tomáš Kubík

Střídání: Lukáš Gil , Martin Gil , Lukáš Samek ,

VYROVNANÝ ZÁPAS ROZHODLA JEDNA BRANKA

Po utkání v Jedomělicích jsme počítali zraněné. Před teprve druhým domácím zápasem velmi neblahá zpráva pro všechny. Jakub Švarc – naražená žebra , Michal Demeter – natažené tříslo , Jakub Novák – naražená holeň.

K tomu jsme ještě museli čekat, zda se stačí ze Slovenska včas vrátit bratři Gilové, kteří byli na narozeninách své 90 leté babičky. ( oba dorazili cca 10 minut po úvodním výkopu) . Se sebezapřením nastoupil P. Bakos, jenž nebyl zdravotně zcela fit a navíc byl po 24 h. službě. Starostí se složením sestavy tak bylo nad hlavu. Po delší době dostal důvěru v základní sestavě K. Nagy a s ním „novicové„ David Krampera a Libor Pechoč. Pro „IRY„ T. Vimra s P. Němcem se jednalo o poslední utkání před domácími fanoušky a i proto jsme chtěli kvůli nim moc vyhrát.

K zápasu jsme přistoupili zodpovědně a i přes porážku odehráli dobré utkání. Proti nám stál soupeř, jež se v jarní části zachraňoval a svými zlepšenými výsledky to dokázal, přičemž formu si přenesl i do podzimní části, kterou zachytil hned v začátku. Pryč jsou doby, kdy jsme s tímto soupeřem v přípravě na jaro 2014 na UMT Aritma Praha vyhráli 6 : 0. Dnešní sok se předvedl jako kvalitní mankšaft. Po úvodní mírné převaze hostí, která nepřinesla nic podstatného, začaly přicházet chvíle našeho mužstva . P. Bakos vyslal středem hřiště kolmici za obranu hostů, kde ji doběhl K. Nagy, obhodil do strany vyběhnuvšího brankáře, který současně uklouzl. Božský Kája však namísto, aby zkusil z vápna lobovat míč do odkryté branky, kam spěchali obránci, vymýšlel až bylo po šanci. Z pravé strany se o chvíli později prodral T. Kubík a jeho Rosického vnější nárt minul o kousek protější tyč. Nejkrásnější fotbalovou akci předvedl T.Vimr s P. Havrdou. Druhý jmenovaný si s ním narazil a pohybem se rázem ocitl za zády zkoprnělé obrany hostů. Zakončení však nebylo hodno tohoto hráče. Ukvapená a ještě k tomu nepovedená střela z hranice velkého vápna do branky nezamířila. Z posledních dvou zápasů to byla pro Pavla již 3 tutovka, s kterou takto naložil. Pro nás obrovská škoda, zvlášť když zmiňovaná akce byla po fotbalové stránce skvělá. Poslední šanci měl L. Pechoč jemuž T.Vimr s T. Kubíkem odtáhli protihráče a před Liborem se otevřela dálnice. Následná střela z hranice velkého vápna nebyla vůbec špatná, ale opět ji chybělo několik centimetrů. Hosté nadále trpělivě bránili a čekali na svou příležitost, která přišla 3 minuty před koncem I. poločasu. Těžkou přihrávku na polovině hřiště nezpracoval L. Pechoč, míče se zmocnil soupeř a skvělou kolmicí poslal jednoho ze svých útočníků ke zteči naší branky. Marná byla snaha dobíhajícího D. Tauše a následně i T. Kopeckého – umístěný míč končí v síti – prohráváme 0 : 1 . Byl to  příklad efektivity, toho jak z minima vytěžit maximum. Pro naše mužstvo to byla po všech těch šancích rána.

Aby toho nebylo málo, tak se v tomto běžeckém souboji zranil D. Tauš, což byla pro nás dost citelná ztráta. Dominik odvedl do té doby velmi dobrý výkon a ve II. poločase by nám jistě pomohl, zejména svou kreativitou, která nám v závěru scházela. Na místě stopera Dominika nahrazuje L. Gil. Výsledek poločasu již zůstává nezměněn.

O poločas je v kabině cítit z hráčů odhodlání se o výsledek porvat. Do té doby není, až na promarněné šance co hráčům vytknout. Musíme hrát trpělivě, nadále makat s vědomím, že se šance dostaví. Ač téměř první polovinu II. poločasu opanujeme, stále to nepřináší kýžený výsledek v podobě alespoň vyrovnávací branky. Střely Havrd, Vimra a posléze také Krampery však zařízení nenachází. Trestný kop P. Němce po faulu na T.Vimra končí na zdvižené ruce hráče ve zdi ale pokutový kop se nepíská. Zde bych vyčetl hlavnímu rozhodčímu vzdálenost obranné zdi, která od míče stála pouhých 5 m !!! S postupem času, kdy již musel být pro další zranění střídán nejprve K. Nagy a následně L. Pechoč, se stále obtížněji dostáváme k brance hostů, resp. nejsme již schopni si vytvořit větší tlak. P. Havrdu stahujeme na stopera , do útoku posíláme L. Gila s T. Vimrem a pak i T.Kubíka, jež hrál chvíli zálohu. Nezbývá nic jiného nežli hrát na riziko. Hostům vychází několik brejků, z nichž některé jsou zastaveny zdviženým praporkem pomezního, jiné po zakončení končí vedle naší branky, něco pochytá Kopecký, jeden průnik končí na tyči a jeden likviduje skvělým obranným zákrokem P. Havrda. To už se se ale nezadržitelně blíží konec utkání. Přesto v 86 minutě svitne našemu mužstvu naděje, když se po kolmici řítí na branku soupeře T. Vimr následován stoperem. Tomáš se dostává až do velkého čtverce, ale v tu nejnepříhodnější dobu mu míč odskakuje a střela rozvlní pouze síť za brankou. Nastavuje se pouhá 1 minuta a hosté vítězí.

Škoda , velká škoda. Utkání rozhodl jediný moment, jediné naše zaváhání. Kromě toho však velmi špatná koncovka našich hráčů, ze které se stává již story na pokračování . Již před sezónou jsme se bavili o tom, že v této třídě budou zápasy, kdy se bude rozhodovat po jediné chybě či naopak po promarněných šancích. Ten zápas nás potkal právě dnes. Pakliže jednu branku obdržíme, pak musíme po tolika šancích také alespoň jednu vstřelit, ale to se nám nedaří. To je náš v současné době asi největší kámen úrazu. I přes konečnou prohru musím dnes své hráče pochválit. O výsledek bojovali a utkání odmakali, což ocenili potleskem i diváci. Až na šance a dost možná trochu větší agresivity v soubojích před brankou není skutečně co vytknout. Soupeř výborně bránil a zejména v hlavičkových soubojích byl nepřekonatelný. Jeho vítězství je však i přes úctu k jeho výkonu možno označit za štastné – jo i takový je fotbal. Mile jsem překvapen z výkonu D. Krampery a L. Pechoče. Oba ač poprvé v základu a celé utkání, odvedli pěkný výkon. Zbylé tahouny není třeba zmiňovat. Poděkovat musím P. Bakosovi, jež se dnes obětoval týmu na úkor svého zdraví a odvedl obrovský kus práce – takových srdcařů je málo.

Nezbývá než se pokusit urvat body opět někde jinde. Nejde o první ani poslední porážku. Kluci ještě jednou díky a hlavu vzhůru – jedeme dál .

                                               Tomáš Smetana - trenér

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop