Michal Demeter

Střídal: Zdeněk Veselý, Vladimír Albrecht, Bohumil Štugel

Branky: Michal Demeter, Karel Nagy

VYROVNANÉ UTKÁNÍ ZLOMILA KRÁSNÁ BRANKA

Po předchozí těsné a nutno říci že zcela zbytečné porážce ve Velkém Přítočně bylo nutností hráčům připomenout , že bez střelby a vyvarování se individuálních chyb na body nelze pomýšlet . Co je platné konejšit se, že nás dosud nikdo výrazně nepřehrál , že jsme to byli my kdo byl v utkání lepším týmem , když máme na kontě nulu . Však se také na nás snesla po předchozím zápase kritika a nutno říci , že né zcela neoprávněná . Z předchozích chyb je nutné vzít si ponaučení a hlavně na hřišti odvést trochu více práce. Pakliže nedokážeme při venkovních zápasech , ve kterým jsme lepším týmem, bodovat , pak je naší povinností sbírat povinné body v domácím prostředí.

Naše mužstvo se před domácím publikem představilo teprve podruhé a jsem rád , že to bylo opět představení vítězné. Nečekal nás však lehký úkol neboť nás čekalo kvalitní mužstvo

Družce kterému předcházela pověst tvrdě hrajícího mužstva , což se nakonec nepotvrdilo a utkání bylo odehráno zcela korektně . Povzbuzením pro nás byl i fakt , že za hosty kvůli pracovním povinnostem v Dukle Praha nemohl nastoupit bývalý reprezentant Jan Suchopárek jež odcestoval do Plzně. Situaci nám zkomplikoval disciplinární trest pro Lukáše Košťáka jež za Řepkův blikanec ve VP obdržel od DK 3 týdny nepodmíněně . K tomu se přidaly zdravotní problémy P. Bakose a D. Tauše . Na lavičku byli proto osloveni hráči B mužstva Vl. Albrecht , J.Koukolíček , B.Štugel , Z. Veselý a L. Samek . Hledání optimální sestavy stále trvá a tak ve snaze s touto něco udělat jsme se rozhodli pro jiné složení na rozdíl od těch předchozích . Hra na tři obránce s dvěma záložními defenzívními štíty a volným podhrotovým hráčem by měla mít i v budoucnu přednost před „ klasickou „ sestavou na čtyři obránce . I ze svých minulých hráčských zkušeností mohu potvrdit , že se jedná o tzv. zastaralou verzi. Při hře dopředu pak při tomto rozestavění zbytečně hráč ze středu obrany otálí na polovině hřiště a jeho využití je mizivé. Jsme však ve fázi zkoušení a tak né vždy je vše optimální a né vždy se vše povede , což ukázalo i toto utkání .

Čím dříve hráči , jež už nějaké zkušenosti mají , pochopí zadané úkoly , tím lépe . Tato varianta se však zdá mnohem lepší předešlé. Tolik tedy k sestavě . Distancovaného Košťáka nahradil Miroslav Havliš . Na začátku zápasu to bylo naše mužstvo které mělo více ze hry a usadilo se na polovině svého soupeře . Hosté kteří disponovali urostlými hráči středního věku však hru zanedlouho vyrovnali a ukázali , že mohou být rovněž nebezpeční. Už v I.poločase jsme měli dvakrát štěstí , nejdříve střela mířila těsně vedle pravé tyče naší branky a stejně dopadla i hlavička naběhnuvšího si záložníka na ostrý centr z levé strany. Několikrát jsme propadli v obrané činnosti a při postupu hráče z křídla zapomínali na druhou stranu. To mělo být pro náš tým varováním . Na druhé straně i naši měli šance , po pěkné kombinaci tří hráčů před velkým vápnem střílí Vimr vedle. Němec zkouší štěstí z trestných kopů avšak zařízení netrefuje .M. Demeterovi chybí více štěstí. Rohové kopy se taktéž nedaří a k tomu přichází problémy s rozehrávkou a příliš častými odevzdanými míči soupeři. Ani průnik J. Nováka do vápna, jež byl dle našeho názoru faulován , nekončí nařízením pokutového kopu . V největší šanci se tak ocitá P. Bakos jež však v tváří tvář trefuje nohy brankáře od nichž putuje míč do sítě ale zde na poslední chvíli zachraňuje jeden z obránců a odkopem nám bere radost z případného vedení. Poločas tak končí remízovým patem. Poločasové hodnocení je příznivé a to i přes skutečnost , že s ním někteří hráči nesouhlasí. S tím se dá i částečně souhlasit avšak je třeba vidět celkovou snahu mužstva o dobrý výsledek a zejména nasazení a bojovnost s jakou k zápasu přistoupili. Jak už jsem shora zmínil , nemůže být vždy všechno optimální a mezery se vždy najdou . Pro nás trenéry však byl směrodatný hlavně přístup . Nikdo se na hřišti neflákal a hra nepostrádala nasazení . Chápu , že zde byly i špatné věci a že si někdo nezahrál tolik kolik by chtěl nebo jak by chtěl ale na druhou stranu i on takto odvedl pro mužstvo kus práce a někdy to tak prostě je.

Druhý poločas začínáme náporem , střela L. Gila však míří hodně vedle , M. Demeterovi opět schází více štěstí při zakončení hlavou , K. Nagy trefuje tyčku a další závary dokáží hosté ustát. Štěstí se k nám nakonec přec nakloní , když přihrávka P. Bakose na velké vápno propadá k M. Demeterovi, který míč zpracuje na prsou a poté přesně pálí k pravé tyči 1 – 0 .

V 71 minutě nahrazuje našeho střelce Z. Veselý a je to právě tento hráč který o několik minut později vybojuje cca 10 m za polovinou hřiště u lajny v hlavičkové souboji míč pro K. Nagyho a ten z velké dálky lobuje hostujícího brankáře, kdy míč padá těsně před čáru a pak končí pod břevnem v síti 2-0 , krásná branka . Veledůležitá branka přináší úlevu v tak vyrovnaném utkání. Hosté naposledy zavelí ke zteči naší branky ale obrana je pozorná a do konce zápasu již vývoj utkání kontrolujeme. Soupeř byl v porovnání s Hrdlívem a Velkým Přítočnem bezesporu kvalitnějším protivníkem . Dnešní výsledek si naši hráči skutečně odmakali . Pro mne osobně je podobný výsledek daleko milejší než kdybychom vysoko vyhráli. Za nasazení a bojovný výsledek jsme si tři body zcela určitě zasloužili. Kromě těchto ctí mě však mrzí velké množství zbytečně zkažených přihrávek a opět velmi průměrná střelecká produktivita – zcela určitě jsme v tomto směru měli být aktivnější. Pochválit bych dnes chtěl Míru Havliše který záskok za L.Koštáka zvládl opravdu výborně . Chci mu však a nejen jemu, připomenout aby neusnul na vavřínech a nadále na sobě pracoval.

Ještě jednou díky všem hráčům za odvedený výkon.