Martin Špeta , Tomáš Vimr

Střídal: Zdeněk Veselý, Michal Demeter

Branky: Petr Němec - 2, Martin Špeta - 2 , David Kovalský

Omluveni: Zdeněk Silný, Miroslav Douša

Střeleckou normu a zisk 3 bodů naši hráči ve svém prvním jarním mistrovském utkání splnili.

Po předlouhé zimní přestávce a odložení prvních dvou zápasů ( pozn. Pozdeň a Velvary) jsme konečně odjeli do UH. Jediné co si pořádně z tohoto zápasu pamatuji , je obrovská zima , nefotbalové prostředí , nekvalitní terén a našich 5 vstřelených branek do sítě soupeře, jo a abych nezapoměl také kvalitní výkon rozhodčího Souseda. Na hřiště nastoupila pro někoho dosti netradiční sestava , která se však svého úkolu zhostila dobře . Od samého začátku jsme byli svědky hry na jednu bránu - a to domácí. Naši hráči tvořili ,zatímco domácí hráli antifotbal a prezentovali se pouze zoufalými odkopy směrem od své branky , která byla v obležení našich. Nejvíce si v této situaci zoufal T. Kopecký , který nebýt občasné malé domů asi by v brance zmrzl. Netrvalo dlouho a mohli jsme se ujmout vedení , to když pěknou přihrávkou mezi obránci vybídl T.Vimra Dominik Tauš . Bohužel Tomáš neměl štěstí a střela míjí domácí svatyni. O chvíli později postupuje z pravé strany sám na branku M. Špeta ale střela mu nesedne jak by si přál a tak se skóre opět nemění. K tomu dochází až poté co není ve vápně ze strany rozhodčího Souseda odpískána jasná penalta na M. Špetu, odražený míč je však stále ve hře a k levé tyči jej uklízí P. Němec 0 : 1 . Nadále pokračujeme ve zteči domácí branky ale nerovný povrch dělá při zpracování míče nemalé potíže snad každému.

Příkladem budiž obrovská šance D. Tauše , kterého nádherně nalezl z pravé strany přes celou branku T. Vimr , ale Domino míč zasahuje tak neštastně , že ten končí vedle druhé tyče. Své střelecké štěstí vzápětí ze střední vzdálenosti zkouší D. Kovalský , J. Švarc a také J. Švácha, ale střely se míjí požadovaným účinkem . Individuální akci Domina zastavují domácí ve vápně jasným faulem ale sudí Soused opět dělá , že nic neviděl. Vidět ho však mocná Dáša asi by si už nikdy nezapískal, protože jsou věci jasné a neměnné a tento zákrok k nim patří a nelze např. z černé barvy dělat bílou. Po dalším úniku M.Špety z pravé strany se již skóre opět posouvá , to když domácího golmana prostřeluje mezi nohami 0 : 2 . I ve třetí brance měl prsty M. Špeta , který ve vápně napřáhl na střelu s níž si golman napoprvé neporadil a dobíhající P. Němec osvědčil svůj důraz 0 : 3 . V pořadí čtvrtou branku můžeme označit jako nejhezčí . Ve středu pole dostává přihrávku D. Tauš jež z jedné nezištně nachází D.Kovalského – lehký přísun míče a pěkná střela k tyči 0 : 4 . Poločasový účet a vlastně i zápasový uzavírá svou druhou trefou kapitán M. Špeta , který do branky doklepává nepodařenou střelu P. Němce z pravé strany 0 : 5 . Stejně jako trenéři tak i přihlížející diváci si přáli aby naše mužstvo pokračovalo minimálně ve stejném výkonu i II. poločas ale to se z nezjištěného důvodu nestalo . Často slýcháváme , že je těžké hrát za takto rozhodnutého stavu a motivovat se ale já s tím nemohu souhlasit. Kdyby naše mužstvo totiž hrálo z poloviny tak jako v I. poločase pak by muselo nějakou další branku zcela jistě přidat. Fotbal ve druhé půli opravdu trpěl a kdyby rozhodčí odpískal konec v poločase bylo by to asi lepší.

Za zmínku stojí další neodpískaný pok. kop. na pronikajícího J. Nováka . Na samém začátku II. půle střela T. Vimra , kterou golman lapil , několik rohových kopů a standartních situací, vždy s tím samým výsledkem – negativní . Hattrick se pokoušel zkompletovat M. Špeta ale v přemíře svou šanci vyšperkovat selhal , stejně jako když jeho pumelenice skončila nad brankou. Hlavičce střídajícího M. Demetera zase chyběla razance a souboj P. Němce s domácím golmanem natřikrát skončil výhrou domácího borce. Míč už jsme do branky prostě nedostali . Kromě neproměněných šancí mě mrzela i jakási beztarostnost u některých hráčů ve II. poločase . Existovala pouze hra dopředu ale bránit se nikomu moc nechtělo a to je špatně . Dost možná kdyby mužstvo drželo stále své pozice a zbytečně se všichni necpali do útočení mohla ještě nějaká šance skončit brankou. No nebudeme z toho dělat vědu , cíl je splněn , koneckonců jednalo se o první zápas na přírodní trávě . Příští víkend hostíme v sobotu Slavoj Zvoleněves a i přes skutečnost , že jsme na podzim vyhráli 11 : 2 bude tento zápas zcela jistě kvalitou někde jinde.