Tomáš Kopecký

Jakub Novák, Dominik Tauš, Pavel Havrda, Lukáš Košťák

Petr Němec, Tomáš Vimr, Martin Špeta, Martin Gil

Lukáš Gil, Michal Demeter

BRANKY : 8 – vlastní, 20,37 a 65 – Sedláček, 41 a 44 – Servus, 73 – P. Havrda p.k., 75 – M. Demeter

KVALITA MĚLA NAVRCH

V utkání s favorizovanou Hřebčí jsme prospali především I. dějství zápasu v němž jsme po chybách celkem lacino inkasovali 5 branek. Obě mužstva byla oslabena o několik opor, ale zatímco hosté mají dostatečně široký a kvalitní kádr, pak naše nikoliv. Se zraněním musel nastoupit i L. Košťák, na lavičce zbyl další zraněný hráč J. Švarc a M. Havliš. Za krásného slunného dne se nehrál špatný zápas a divák si při gólovém přídělu přišel jistě na své. Horší to už bylo, co se týče kvalitního výkonu domácího týmu. Ten se v utkání dopustil několika hrubých chyb a z nich následně lacino inkasoval. Hosté dobře kombinovali a fotbalem se bavili. Velký rozdíl byl i v komunikaci na place. První inkasovaná branka přichází poměrně brzy. V 8 min. vhazujeme na polovině soupeře autové vhazování, při němž přicházíme o míč. Následuje rychlá akce po pravé straně až do našeho vápna a následná přihrávka před branku, kde ve snaze zabránit další šanci zasahuje P. Havrda, ale tak neštastně, že se míč otře o naši tyč a následně končí v naší síťi 0 : 1. O minutu později předvádí hosté další ťukec až do našeho vápna, ale míč končí se štěstím vedle branky. V 11 min. vyprodukujeme první pohlednou akci také my. Po pravé straně zatáhne míč L. Gil, přetažený centr končí u Dimiho který jej předkládá M. Špetovi a jeho střela končí na boční síťi.O tři minuty později potáhne po levém křídle míč M. Gil, přichází přihrávka před branku, jež naskrz vápnem prochází až k Dimimu, který však promáchne a za ním stojící P. Němec střílí těsně vedle. Ve 20 min. přichází další gólový úder hostí. Na polovině hřiště nezpracuje přihrávku D.Tauše J. Novák od něhož se míč odráží jak od zdi a hosté jdou do brejku. První střelecký pokus Sedláčka ještě T. Kopecký skvěle vyráží nohou ale na následnou dorážku je již krátký 0 : 2. V 23 min. přichází přes střed hřiště akce po ose T. Vimr, M. Špeta a střelecký pokus P. Němce, který končí opět několik centimetrů od vzdálenější tyče v autu. V 29 min. zahrávají hosté rohový kop. Ten zahrají nakrátko a následný centr před branku nachází hned 2 volné hráče, z nichž jeden zakončuje hlavou vedle branky. V 35 min. předává Dimi L. Gilovi který nabíjí T. Vimrovi jehož střelecký pokus je zblokován za hranici pok. území odkud následně posílá projektil M. Špeta avšak vysoko nad branku. Pohybliví hosté přichází s odpovědí v následné minutě, kdy prochází středem před Kopeckého, ale ten opět skvěle zabraňuje nohami. O další minutu je však už zle. Nedorozumění D. Tauše s T. Kopeckým poblíž brankové čáry u pravé tyče nabízí další gólovou radost pro Sedláčka, který v pohodě skóruje do prázdné branky 0 : 3. V závěru I. poločasu přichází ještě dva gólové momenty. Ve 41 min. přichází akce hostí po pravé straně se zatažením míče a následnou zpětnou přihrávkou na vápno odkud Servus chytrým lobem překonává Kopeckého 0 : 4. Ve 43 min. přichází na středu hřiště chyba D. Tauše a po ztrátě míče se hosté opět řítí na Kopeckého. Ten pokolikáté už opět zasahuje nohou a L. Košťák uklízí míč do autu. Zatímco hosté vhazují, naši se asi ještě vzpamatovávají z předchozí šance a tak se míč dostává na vápno k Servusovi a ten si zopakuje předchozí parádu a opět Kopeckého lobuje 0 : 5.

Tímto je poločasový účet zápasu uzavřen. Pokud nebudeme chtít inkasovat potupnou desítku, budeme muset ve svém snažení výrazněji přidat. Je škoda, že jsme nedokázali alespoň dvě brankové příležitosti v poločase proměnit. Druhý poločas začíná opět velkou šancí hostí, kterou likviduje opět Kopecký a jak jinak, opět nohami. V 57 min. jsem trochu rozmrzelý na hlavního sudího J. Říhu, který jinak zápas odpískal s přehledem. To proniká do vápna T. Vimr a je ve své šanci faulován. Faulujícím hráčem je hráč, který v té době má již jedno žluté napomínání. To, že nedostává druhou ŽK bych ještě pochopil, ale fakt, že je faul vytažen mimo pok. území, tak s tím mám trochu problém. Mohu to v klidu říci, neboť jsem se v tu chvíli nacházel v prostoru kurtu a akci měl viditelně na očích. Za stavu 0 : 5 pro hosty, kdy už o nic v podstatě nejde, mě to opravdu mrzí. V 65 min. zahráváme rohový kop, který hosté odvracejí a jdou do rychlého protiútoku, který končí sólovým nájezdem Sedláčka na Kopeckého a dovršením hattricku 0 : 6. V 68 min. chybuje při rozehrávce před vápnem P. Havrda který namaže hostujícímu hráči a jeho střela končí těsně vedle naší branky. O dvě minuty později vysílají hosté na Kopeckého další střelu pod břevno, ale ten ji nadvakrát likviduje. V 71 min. zatahuje míč po pravé straně M. Gil, přihrává P. Němcovi, který střílí slabší nohou vedle branky. V 73 min. se konečně dočkáváme i my. To hosté zahrají ve vápně rukou a z nařízeného pok. kopu skóruje P. Havrda 1 : 6. V 75 min. je to již 2 : 6 po brance M. Demetera z pravé strany. V 77 a 81 min. máme ještě dvě slušné šance na skórování ale bez efektu. V prvním případě střílí ve vápně vedle M. Demeter a ve druhém střílí z hranice velkého vápna z tr. kopu P. Němec pouze do středu branky a brankář míč vyráží. Zápas končí, ve velkém vedru to byl pro hráče očistec. Hosté ukázali kvalitu a především většině z nich se chtělo běhat mnohem více než našim. Chtělo by se říci, že utkání bylo na pohodu avšak o poznání více pro hosty. Oba týmu řady svých zraněných hráčů nerozšířily a to je dobře. Poděkování patří také všem třem sudím kteří v horku museli podat srovnatelný výkon s hráči.Ve dvou utkáních jsme inkasovali hrozivých 11 branek což, není velmi dobrá vizitka. Porážka nám však ani po zápase na dobrém rozmaru a hezkého dne neubrala.