Pavel Havrda, Lukáš Gil

Střídal : Michal Demeter, Miroslav Havliš, Lukáš Samek

Branky : 6 – Lukáš Gil,

NEKONČÍCÍ MIZÉRIE NA HŘIŠTÍCH SOUPEŘU

A přitom to tak dobře vypadalo. Výborně rozehraný zápas jsme však opět promarnili a odjíždíme s nulou na kontě. Kdyby se tak stalo po nějakém dobrém výkonu, pak bych neřekl ani slovo, ale to co jsme předvedli, byla hrůza. Za předvedený výkon se skutečně stydím. Unhošť mi promine, avšak k dosavadním jarním soupeřům se jednalo o toho nejhratelnějšího. Unhošť je prezentována spolu s Hřebčí jako mužstvo jara, ale ani její výkon nebyl nikterak oslnivý, avšak na nás stačil. Rozdíl byl v tom, že zatímco domácí borci se po úvodním nezdaru z kraje zápasu dokázali oklepat a příkladně zabojovat, tak naši totálně zklamali. Zoufalý jsem především z toho, jakým způsobem o body bojujeme či spíše nebojujeme. Fotbal je vždy o srdíčku a to chybělo.

Stejně jako byla hrůzostrašná naše hra, bylo i počasí a terén na němž se utkání odehrávalo (domácí by s tím měli skutečně něco udělat), ale ten byl stejný pro oba týmy. Za silného větru a sněžení započal první poločas, v němž jsme se vcelku záhy ujali vedení. J. Novák potáhl míč z pravé strany, předal jen Havrdovi, ten Vimrovi a jeho přihrávku opět nechtěně, ale štastně, ztečoval J. Novák k noze L. Gila, který na dlouhou nohu poslal domácího brankáře do protipohybu a míč zaplul k pravé tyči 0 : 1. Domácí hrozili svými nejsilnějšími zbraněmi – standartními situacemi. Několikrát jsme měli při nich velké štěstí. To nás opustilo ve 28. minutě, kdy zbytečně ztratil míč P. Němec a vzápětí fauloval. Standartka do velkého vápna na delší tyč byla hlavičkou vrácena na opačnou stranu, kde se k míči dostal D. Tauš, který chtěl hlavou prodloužit na nedaleko stojícího P. Němce. Málo důrazné hlavičky se však zmocnil domácí hráč a tento byl vzápětí při souboji o míč faulován P. Němcem. Jasný pokutový kop domácí proměnili a srovnali skóre na 1 : 1. O několik minut později mohli domácí stav otočit, kdy po rohovém kopu skončil tečovaný pokus těsně vedle levé tyče Kopeckého branky. Tím končí první poločas, v němž jsme kromě vedoucí branky neměli dalších šancí. V poločase musíme nuceně střídat neboť L. Gil utrpěl zranění kolene a místo něho nastupuje L. Samek. A je to právě tento hráč který v 47. min. potáhne míč z levé strany a na vápně předkládá pěknou přihrávku P. Havrdovi, který však placírkou vysoko přestřeluje. Vzápětí přichází rychlý brejk domácího týmu jehož likviduje Kopecký avšak ne zcela a domácí zakončují těsně vedle. Ve 49. min. přichází další individuální chyba našeho týmu, tentokrát P. Bakose, jež ve středu pole ztrácí míč, který se dostává až do našeho velkého čtverce a zprava končí na pravé tyči, od níž se odráží až na druhou stranu. Tam opět zaspí P. Bakos a důrazný domácí hráč snad krok od brankové čáry zakončuje střelou do prázdné brány 2 : 1. V tu chvíli se naše hra rozsypala. Domácí ač se to zdá neuvěřitelné, byli téměř u všech odražených míčů, což vytvářelo příznivé podmínky pro vysouvání spoluhráčů do šancí. V 56. min. dochází k jednomu ze zmiňovaných okamžiků přes střed hřiště a domácí borec se nemýlí 3 : 1. O tři minuty později identická situace, ale Kopecký začape a M. Špeta míč odklízí do bezpečí. V 61. min. se opět domácí útočník ocitá tváří v tvář Kopeckému, ale ten jeho střelu chytá.

V této fázi utkání je to už jen o dobývání naší branky, ke kterému už naštěstí nedochází. Nepředvedli jsme zhola nic a zcela zaslouženě prohráli. Takhle se o body prostě nehraje. Nebudeme hráčům vysvětlovat, co a jak mají hrát, to musí vědět sami. Plnit však základní pokyny je nutností, bez toho to nepůjde. Bohužel u nás to vše funguje v obráceném gardu. Pokyn zní "hrajte jednoduše z obrany"a realizace je taková, že hrajeme max. riziko se ztrátou balónu. Řekneme „ střílejte" a místo toho v nadějných pozicích přihráváme. Nevím, už jak to s Michalem hráčům říci. Flustrace z dnešního výkonu hoši opravdu veliká.