SK ZLONICE  :  TJ TATRAN RAKOVNÍK „ B „    ( 0 : 0 )

Michal Demeter, Pavel Havrda

Střídal : Martin Špeta, Lukáš Samek, Miroslav Havliš

Branka : 72 – Jakub Švarc p.k.

PROKLETÍ ZLOMENO

Po téměř 2,5 letech a pěti vzájemných duelech se nám konečně podařilo zlomit prokletí jménem TATRAN. Náš nejméně oblíbený soupeř, nad kterým jsme dosud, jako na jediného z týmů nedokázali uhrát ani bod, konečně padl. Byla to však pořádná lopota. Hosté přivezli celkem mladé mužstvo, které se prezentovalo kombinační a technickou hrou. Mladí hráči hýřili pohybem a tak nebylo vůbec snadné dostat se k soupeřově brance. Musím zároveň přiznat, že hosté byli v I. poločase lepším mužstvem . Nevím jak pro diváky, ale pro mne osobně nebylo první dějství ničím zajímavé a docela jsem se těšil na přestávkové občerstvení. Fotbal skutečně za mnoho nestál. Za zmínku v prvním poločase stojí snad čtyři momenty. Ve 23. min. individuální akce T. Vimra do vápna soupeře, kdy po přechodu přes dva hráče mu třetí ukopl míč. Ve 30. min. trestný kop téhož hráče z pravé strany, po jehož ráně brankář míč vyrazil a dorážka P. Havrdy přichází pozdě. A konečně do třetice, kdy Tomáš střílí nad branku. Hosté, kteří měli míč převážně na kopačkách ale pouze po vápno, zahrozili v 43. min., kdy se po vysunutí středem řítil sám na Kopeckého jeden z útočníků a kdy pohromu zažehnal skluzem na rohový kop Jakub Švarc .

Tak to byl první poločas, ve kterém nám chyběl pohyb, chybovali při zpracování i rozehrávce a kdy jsme v útoku mnoho nevymysleli. Bez patřičného nasazení a především pohybu se fotbal hrát dost dobře prostě nedá. Tohle bylo nutné hráčům v kabině připomenout.

Druhý poločas začíná střelou hostů těsně vedle levé tyče. V 51. min. pěkně vysouvá za obranu T. Vimr, Michala Demetera, ale toho stejně jako mnohokrát v tomto utkání zrazuje zpracování a tak je po nadějné šanci. V 53. min. proniká zleva hráč Rakovníku přes 3 naše hráče směrem do středu na branku a zakončuje střelou, s níž má Kopecký starosti a vyráží ji na rohový kop. Ten končí zleva na druhé straně v autu. Dlouhé autové vhazování hostí končí někde kolem malého vápna, kde míč stínují 3 hráči našich. I přes to se k míči dostává hráč RA a naštěstí přestřeluje. Čas pokročil a nic významného se nestalo, neboť hra se odehrávala především ve středu pole. Střídáme a na plac posíláme Martina Špetu a do konce zápasu pak zbylé dva náhradníky. S příchodem M.Špety přichází kvalitnější rozehrávka pro útok a taky myšlenka. Rozhodně to bylo dobré střídání a přineslo to, co se od něho očekávalo. V 65. min. přichází krásný fotbalový moment, kdy Jakub Švarc natáhne ke střele z dobrých 25 m a míč olízne břevno. V 67. min. se pořádně při rozehrávce nepodívá L. Košťák a namaže míč na kopačky soupeře . Zakončení končí nad naší brankou. V 70. min. P. Havrda podrží míč na levé straně hrany velkého vápna pro P. Bakose, jež si sbíhá na pravou stranu a pak mu jej předloží. Následnou pumelenici brankář vyráží na rohový kop. Jsme v tlaku a po jednom z rohových kopů propadá míč ve skrumáži těl před Bakose, který chce zakončovat, ale je evidentně stažen. Rozhodčí neváhá a nařizuje pokutový kop, který s přehledem k pravé tyči proměňuje Jakub Švarc 1 : 0. Do konce utkání je však ještě daleko. V 80. min. odklízí centr před branku tělem J. Novák a následné zakončení likviduje odkopem L. Gil. O minutu poději přichází chvíle, kdy můžeme výsledek pojistit. Po spolupráci s P. Havrdou zakončuje P. Bakos, ale hostující brankář je opět pozorný. Do konce zápasu už se nic podstatného neuděje a zápas končí. Končí nejtěsnějším vítězstvím našeho mužstva. Nebyl to žádný Velikonoční nášup, ale jsme za něho velmi rádi. Tři body jsou pěknou výslužkou. Konečně, dnes mohl vyhrát ten či onen.