Lukáš Samek, Petr Bakos, Tomáš Vimr, Petr Němec

Martin Gil, Michal Demeter

Střídal : Pavel Havrda,  Miroslav Havliš

ZLEPŠENÝ VÝKON NA BODY NESTAČIL - HOŘKÁ PORÁŽKA

Na půdu vysoko favorizované Mšeci jsme odjížděli již bez zraněného Jirky Melichara (zlomenina nohy) Dominika Tauše (derby Slavia – Sparta) a s ne zrovna stoprocentně zdravým Pavlem Havrdou. I přes zcela rozdílné postavení obou mužstev v tabulce jsme byli odhodláni bojovat a odvézt si nějaký bodík. Historie vzájemných zápasů nám k tomu dávala naději, neboť na hřišti tohoto soupeře se nám v předchozích dvou sezónách dařilo. I v tomto utkání jsme byli velmi blízko úspěchu, ale když pořádně nevystřelíte na branku, pak můžete těžko myslet na body. Začali jsme pozornou obrannou hrou, která dělala domácím velké problémy, a ti se nemohli dostat pořádně do kombinace. Sice to byli oni, kdo vybojoval v utkání první rohový kop, ale to bylo z jejich pohledu téměř vše. Po 15 min., kdy Kopecký chytil hlavičku směřující doprostřed branky, převzalo otěže zápasu naše mužstvo. V 21. min. zahráváme z pravé strany Němcem trestný kop, který končí na hlavě L. Gila, ale míč končí vedle levé tyče. Ve 30. min. se odvrácený trestný kop Vimra vrací zpět k tomuto hráči, který posílá míč na pravou stranu Němcovi a jeho centr na vzdálenější tyč je těsně před Bakosem odklizen na roh. kop. Z následného roh. kopu a centru hlavičkuje Bakos na L. Gila číhajícího opět u tyče, ale domácí obrana opět stačí míč odklidit na roh. kop. O pět minut později zahrává po faulu na Nováka tr. kop Němec, kdy míč končí na kopačce Švarce, jež přestřeluje. V 38. min. vybojuje v rohu hřiště Vimr míč a posílá centr před branku, ale míč je opět odvrácen na roh. kop. Z toho následně centrem Němec nachází přesně hlavu Švarce a ten v jasné pozici dává těsně vedle. Obrovská šance, při níž měli už mnozí radostně zvednuté ruce. V 42. min. zahrozí po dlouhé době domácí a to přes střed hřiště. Kopecký pokus o lob na hranici velkého vápna likviduje, ale akce pokračuje a s poslední záchranou přichází Košťák, jež míč odklízí do bezpečí.

Poločas utkání, v němž bylo naše mužstvo lepší a mělo i více příležitostí ke skórování končí a obě mužstva odcházejí do kabin. V té domácí to velmi vře a nebýt na fotbale, myslel bych si, že se jedná o nějakou hospodskou šarvátku. Zatímco I. poločas se hrál v bezvětří, pak ve druhém poločase začalo foukat do zad domácím a jak se ukázalo, byla to vhodná pomoc.

V 50. min. zahrávají domácí roh. Kop, který rozehrávají přihrávkou na velké vápno odkud přichází pěkná střela k tyči. Kopecký je však pozorný a šanci chytá. O tři minuty později je však už zle. To na pravé straně nedaleko roh. praporku vhazují domácí autové vhazování, po němž přichází centr do našeho vápna. Místo centru však míč zcela nečekaně zaplouvá přes celou branku ke vzdálenější tyči. Ani centrující hráč nechce věřit tomu, co se stalo, ale i díky větru může oslavit pěknou a důležitou branku 1 : 0. V 59. min. musí Kopecký vyškrábnout míč směřující pod břevno jeho branky na roh. V 61. min. po centru Vimra z rohového kopu hlavičkuje Demeter, ale hlavička není důrazná a domácí golman ji chytá. V 74. min. domácí brankář dlouhým nákopem až téměř po naše vápno vysouvá jednoho ze svých spoluhráčů a ten z jedničky posílá míč jen těsně vedle naší branky. V 82. min. centruje z pravé strany Němec, kdy nachází hlavu L.Gila, jež vysoko přestřeluje. V 87. min. přichází druhý hřebíček do rakve. Po rohovém kopu a polovysokém centru do našeho vápna míč prochází směsicí hráčů a končí u kopačky domácího borce, jež trefuje přesně k tyči 2 : 0. Druhá branka značí definitivní konec naším nadějím na dobrý výsledek. Při pohledu na celkový průběh zápasu se mi chce říci, že lepší tým prohrál. Ač domácí ve druhém poločase zabrali, z celkového procentuálního držení míče jsme byli lepší. I domácí lavička vyslovila názor, že si to naše mužstvo dnes nezasloužilo a že oni měli, jak se říká z pr…le štěstí. Slova uznání od soupeře jsou hezká, ale body nám to nepřinese a je to pro nás spíše jistá útěcha. Já i Michal jsme názoru, že jsme dnes skutečně neodehráli špatné utkání. S disciplínou a herním nasazením musíme být spokojeni. V čem máme skutečně mezery, to je útočná fáze. Chybí nám klasický útočník s drzostí, dravostí a především se snahou zakončení z jakékoliv pozice. Pokud takového hráče v útoku nebudeme mít, pak můžeme hrát pouze s obranou a záložní formací. Nicméně toto utkání nám ukázalo, že právě toto je ta správná cesta, která by měla vést ke zlepšeným výsledkům. Pozice, v níž jsme se po tomto utkání, po více jak 2 letech ocitli, je pro nás nová, ale chci věřit, že je v našich silách se s ní vypořádat a že současně bude i jakýmsi impulsem v honbě za důležitými body.

Závěrem bych zmínil velmi pěkný výkon všech třech rozhodčích, kteří rozhodovali přesně a nestranně.