Sestava:                           Tomáš Kopecký

Branky :          24, 27 a 67 ( p.k ) Michal Demeter,

74. Martin Špeta,

84. Tomáš Vimr

Střídal :   Lukáš Samek , Martin Špeta

OHNIVEC NEPÁLIL – CHUTNAL JAK SLADKÝ PAMLSEK

Proti aktuálně předposlednímu celku tabulky a již jistému sestupujícímu týmu Městečka velela povinnost získat 3 body. Od předešlého utkání v Mutějovicích dochází v sestavě pouze k jediné změně, kdy L. Samka nahrazuje J. Novák. Jarní výkony soupeře dávaly tušit, že se nebude jednat o lehký duel, neboť Městečko v jarní části podávalo daleko lepší výsledky než na podzim, byť mu to k záchraně nestačilo. Důležitým mementem pro toto utkání, tak bylo svého soupeře nepodcenit, hrát svoji hru a navázat na výhru z Mutějovic. V podobných duelech se bodovat musí, zvláště pak hrajete-li v domácím prostředí a naše dosavadní výsledky z domácího kolbiště dosud nebyly příliš příznivé.

Na soupeře jsme chtěli hned na začátku vlétnout, a co nejdříve mu zasadit gólový úder, což se nám již po 13-ti odehraných minutách podařilo. Ze středu pole na hranici velkého vápna centroval D. Krampera, P. Bakos míč hlavičkoval doprava, kde se zjevil zcela volný P. Němec a ten utěšenou ranou k protější tyči poprvé prostřelil hostujícího brankáře.

Krátce před vedoucí brankou mělo naše mužstvo ještě minimálně dvě příležitosti. V té první se ocitl J. Melichar, ale z blízka nedokázal míč usměrnit do sítě. V té druhé postupoval na branku T. Vimr, byť se mu nabízela možnost hostujícího golmana lobovat, rozhodl se pro přihrávku na opačnou stranu. K jeho obhajobě musím však říci, že pokyn přihrávat přišel z lavičky a rozhodnutí přišlo ve zlomku vteřiny. Vedoucí branka tak přišla o 30 vteřin později. Druhý úder našeho mužstva přišel v 24. min. J. Novák poslal do ulice T. Vimrovi na pravé straně, který ve vápně přihrává P. Bakosovi, ale jeho pokus je zblokován na rohový kop. Z následného centru T. Vimra nachází míč přesně hlavu M. Demetera a ten pohodlně zvyšuje na 2 : 0 a začíná honbu za hattrickem.

Už o tři minuty později si vymění J. Novák míč s T. Vimrem a přihrávka před branku končí u kopačky M. Demetera a od ní zamíří do sítě 3 : 0.

Bohužel více branek jsme již do poločasu nepřidali, což je škoda. V I. poločase jsme museli taktéž nuceně střídat pro žaludeční potíže J. Nováka a nahradit jej L. Samkem.

V některých pasážích jsme neměli dosti trpělivosti si akci řádně připravit a věci zbytečně uspěchali. To platilo zejména v úvodu II. poločasu, kdy jsme se dlouho nemohli brankově prosadit a i herně to nebylo příliš dobré. Závěrečná 25 minutovka nám to však všechno vynahradila.

V 67. min. manévruje ve vápně T. Vimr, je faulován a nařízen pokutový kop. Exekuce pokutového kopu se ujímá M. Demeter a dává vzpomenout na slavný vršovický dloubák Antonína Panenky z Bělehradu 4 : 0, tím také dovršuje svůj hattrick.

V 70. min. bojuje ve vápně hostí L. Samek, vybojuje jej pro T. Vimra a ten předkládá na vápno P. Němcovi, který střelou po zemi zvyšuje na pověstného bůra 5 : 0.

V té době střídáme a za vyčerpaného J. Melichara nastupuje Martin Špeta a to netradičně do útoku. Krátce po svém příchodu se střelecky prosazuje i tento hráč a opět je to z hranice velkého vápna, kam mu míč prostrčí L. Samek. Ostrá křižná rána po zemi zapadá přesně k levé tyči 6 : 0. Martin je při chuti a zkouší štěstí dále. Při uvolnění na velkém vápně však trefuje pouze do středu branky a ve druhém případě míč končí vedle branky.

I v případě závěrečné branky má prsty L. Samek, který nahrává před hranicí velkého vápna T. Vimrovi, ten krásně vymíchá dva obránce a uzavírá účet dnešního zápasu na 7 : 0.

Dnes se na to dalo občas i dívat : - ) Byť panovalo úmorné a místy až nesnesitelné dusno, hráči makali a fotbal si užili. Škoda tzv.„ mrtvých „ pasáží, které jsem již zmiňoval. I v těch nás však soupeř neohrozil. Pokud nebudu počítat situaci, kdy si jeho dva hráči dávali při střele přednost, pak neměl ničeho a Kopecký se musel nudit. Vítězství nijak nepřeceňuji a počítám je mezi ty povinné. Je však vždy příjemné zvítězit výraznějším brankovým rozdílem a užít si jej.

Do konce sezóny schází poslední 3 kola s těžkými soupeři – Braškov – Nelahozeves – Libušín. V těchto zápasech můžeme už jen překvapit. Osobně bych byl rád, kdybychom překonali hranici 40 bodů – věřím, že toho jsme schopni.