Sestava:                   Tomáš Kopecký

Michal Demeter, Martin Gil

Střídání : Jiří Melichar, Lukáš Samek, Vojtěch Kolman

Branky : Tomáš Vimr, Petr Bakos

Z KŘIVOKLÁTSKÝCH HNOZDU VEZEME 3 BODY

Za velmi pochmurného počasí odjíždíme v sobotu k dalšímu mistrovskému utkání do Městečka, tedy na půdu aktuálně posledního týmu tabulky. Celku, jehož provázely dobré reference o jeho hře a jehož poslední byť prohrané, ale těsné výsledky dávaly tušit, že se nebude jednat o lehkého soupeře. Musím konstatovat, že se tato prognóza naplnila. Po příjezdu do Městečka nás přivítalo překrásné slunečné počasí, velmi útulný pěkný sportovní areál a milí lidé. Městečko má příznačný název – opravdu se jedná o velmi pěknou obec situovanou v krásné přírodě CHKO Křivoklátsko. Domácí hřiště je o něco menší co do šířky, ale délkou odpovídající standartním rozměrům. Ač byl terén těžší, byl skvěle připraven. V domácím týmu nastupuje řada kvalitních postarších hráčů se zkušenostmi z vyšších tříd, doplněná mladými hráči.

Sotva utkání začalo a na časomíře svítila 5 minuta, již jsme mohli inkasovat. Po tr. kopu domácích z poloviny hřiště, který byl rozehrán po zemi se na velkém vápně u míče zjevuje zcela neobsazený hráč. Kopecký vybíhá, zmenšuje střelci úhel a připisuje si tak první důležitý zákrok v tomto zápase. Nevím, jak by se nám takto na úvod po případné obdržené brance dýchalo. S odpovědí přicházíme v rozmezí 8. – 9. minuty. Nejprve se k míči dere M. Demeter, když míč prochází středem do vápna, ale Michal k němu má daleko, přesto ještě stačí nastřelit domácího golmana. Vzápětí J. Hubáček vysouvá po křídle L. Košťáka, jehož ostrý centr do vápna je nejprve tečován, aby skončil u vzdálenější tyče na hlavě M. Gila . Martin v těžké pozici však nemá dostatek síly na důraznější zakončení a míč končí v rukavicích domácího brankáře. O tři minuty později jdeme do vedení. Po pěkné souhře přes střed hřiště v podání Vimra s Bakosem zakončuje prvně jmenovaný z hranice vápna bodlem pod břevno 1 : 0. O čtyři minuty později je ještě veseleji. Z vlastní poloviny vyváží míč L. Gil, jež předává Dimimu, ten do pravé strany M. Gilovi, jehož křižný centr nachází volného P. Bakose. Petr si míč sklepává prsy před sebe a podruhé prostřeluje domácího golmana 2 : 0. V 25. min. zahrává T. Vimr tr. Kop, jímž nachází ve vápně hlavičkujícího L. Gila, ale ten je v ofsajdové pozici. O minutu později opět T.Vimr nachází přihrávkou po zemi ve vápně M.Demetera, který pálí z otočky levačkou vedle pravé tyče. S blížícím se poločasem ožívají i domácí, kteří zahrávají několik standartek a rohových kopů. Všechny tyto situace ustáváme. Ve 44. minutě napřáhne k bombě jeden z domácích hráčů snad z 25 m a Kopecký raději vyráží, dorážka dalšího hráče pak končí vedle. Do kabin tak v poločase můžeme odcházet spokojeni.

Druhý poločas už bohužel v našem podání nebyl vůbec dobrý. Zatímco v prvním jsme dokázali hrát občas přímočaře a jednoduše, pak ve druhém jsme si vše dokázali zkomplikovat. Zbytečné kličkování, ztráty míčů a na můj vkus mnoho faulů, to vše dostávalo čím dál častěji do hry domácí mužstvo. Již v první minutě II. poločasu přichází faul L. Košťáka a tr. kop za hranicí velkého vápna. Těžkou a prudkou střelu dokáže Kopecký před brankovou čarou chytit. Naše hra je příliš upracovaná zatímco domácí se dostávají do hry dlouhými nakopávanými kolmými pasy, s nimiž má naše obrana nemalé problémy. Přesto máme možnost vedení pojistit v 66. minutě, kdy k pěkné střele natahuje P. Bakos. jehož bombu brankář vyráží a 78. minutě, kdy tr. kop P. Němce, kdy opět brankář vyráží a dorážka J. Melichara je zblokována. Mezitím v 69. minutě vyráží Kopecký bombu pod břevno z tr. kopu. V 79. minutě vychází domácím rychlý kontr, na jehož konci je podběhnutí balónu J. Hubáčkem a sólový nájezd domácího borce na Kopeckého. Ten vyráží v ústrety střelci, který jej trefuje, ale míč se odráží do strany, odkud jej zpětně posílá na naší branku. Nevím ani pořádně čím, zda hlavou či tělem dokáže L. Gil míč zblokovat na tyč a odvrátit pohromu. V 83. minutě zahrávají domácí rohový kop. Polovysoký míč končí uprostřed vápna u zcela volného hráče, který zakončuje, ale Kopecký předvede výtečný reflex a míč vyráží mimo branku. Fantastický zákrok v čase, kdy nám mohlo být ještě ouvej. V 90. minutě zahráváme roh. Kop, na jejož konci je zakončení střídajícího J. Melichara. Jeho rána končí v síti. Bohužel hlavní rozhodčí ukončil utkání ještě v čase, kdy míč letěl před branku.

Tato nevstřelená branka už nám nemůže vzít radost ze tří venkovních bodů, které jsou pro nás velmi důležité. Splnili jsme povinnost, ale výkonem zejména ve druhém poločase nenadchli. Skvěle nás podržel T. Kopecký, který byl nejlepším mužem utkání. Pochválil bych rovněž J. Nováka, jež tentokrát patřil zcela jistě mezi pětici našich nejlepších hráčů. Mezi něž bych zařadil ještě T.Vimra, L. Gila, P. Bakose a M.Demetera. Stínem našeho vítězství je zranění D. Krampery, kteý si přivodil těžký výron kotníku a bude tak ve zbytku sezóny chybět.Jinak utkání patřilo opět mezi ty slušné, na čemž měli zásluhu i rozhodčí. Domácí přesvědčili, že fotbal rozhodně hrát umí, ale velkou překážkou jim je proměňování šancí.