SK ZLONICE     :    FK  CHMEL MUTĚJOVICE

Sestava:                       Tomáš Kopecký

Michal Demeter, Tomáš Vimr

Střídání :  Jiří Melichar, Martin Gil, Vojtěch Kolman, Gejza Baláž

Branka  :  Petr Bakos

TAK  TROCHU  SCIFI  VÍTĚZSTVÍ

Ještě teď mi naše vítězství připadá tak trochu jako scifi a nemohu uvěřit, že jsme dokázali urvat 3 body. Soupeř, který se u nás představil, byl jedním z nejlepších, na které jsme dosud narazili. Oba aktéři kroutí hlavami. Domácí nad neuvěřitelným ziskem všech bodů a hosté nad tím, jak mohli prohrát utkání, v němž byli téměř po celé utkání lepším týmem. Příkladem budiž hláška jednoho z hostujících hráčů, které jsem byl přímým svědkem cestou  do kabin. Cituji „ jak jsme mohli prohrát s takovýma dřevákama „. Až na ty dřeváky, jež zavání urážkou, musím s tímto hráčem souhlasit. I já, jsem v době aktivní kariéry z úst několikrát vypustil shodná slova. Když víte, že jste hráli dobře, měli vyhrát a nevyhráli, pak se hodně zlobíte. Mutějovičtí hráči se však musí zlobit pouze na sebe. Nedokázali ze své převahy vytěžit nic a to je stálo body. Tento zápas v mnohém připomínal klání Zlonic se Zdicemi. Mutějovice mile překvapily a jejich současné postavení v tabulce rozhodně neodpovídá a nekoresponduje s výkony, které odvádějí. Pokud byly na diskuzi I.B tř. jisté dohady ohledně výsledku Mšec – Mutějovice, pak dnes je hosté zcela rozptýlily. Pokud hrály stejně tak dobře a k tomu ještě dokázaly střílet branky, pak se nedivím, že na půdě vedoucího týmu dokázaly zvítězit.

O osudu utkání se rozhodlo již ve 4 minutě utkání. Ve středu pole se zmocňuje míče T. Vimr, který se přihrávkou pokouší najít rozběhnutého P. Bakose. První přihrávka však končí u bránícího protihráče, od něhož se však se štěstím opět odráží k Tomášovi a jeho druhá přihrávka už jmenovaného adresáta nachází. Petr Bakos tváří v tvář hostujícími brankáři nezaváhá a po zemi jej překonává k pravé tyči 1 : 0. Brzké vedení našeho týmu mohlo přinést do našich řad uklidnění a pohodu, ale to se nestalo. Od vedoucí branky jsme hráli druhé housle. Soupeř nás předčil ve všech herních činnostech. Bojovnost, důraz a herní kvalita byla na straně soupeře a tak se nikdo nemohl divit, že se většina hrací doby odehrávala na naší polovině. Štěstím pro nás bylo, že si  Mutějky nevytvořily žádnou vyloženě 100% šanci na skórování. To co prošlo, pochytal výborný Kopecký, který musel čelit několika nebezpečným a těžkým projektilům. Naši hráli spíše na náhodu a to bylo proti kvalitnímu soupeři málo. Kvalitou jsme zaostávali především v záložní řadě. Kdo jiný by však měl tvořit hru, když ne záložníci ? Zápas nevyšel oběma krajním záložníkům L. Košťákovi s J. Novákem. Za svým standartem zaostával P. Němec. S nedostatkem fyzické kondice se potýkal D. Krampera. Útočníci byli příliš odříznutí od záložní řady a nedostávali přihrávky které by potřebovali. Nebyli jsme schopni si kloudně nahrát na pár metrů a udržet míč na svých kopačkách, na tož něco vymyslet směrem dopředu. Utkání totálně nevyšlo J. Novákovi, jež byl mužem posledního utkání v Rakovníku. Minela střídala minelu, rozehrávka směřovala téměř vždy do nohou soupeře , případné řešení finální fáze bylo hrozivé. Jakub si tak vykoledoval nucené, ale spravedlivé střídání. Mrzí mě však jeho soudnost. I přes neskutečnou převahu ze strany hostí jsme mohli naše vedení pojistit  a to hned dvakrát v rozmezí 32 minuty, kdy jsme zahrávali rohové kopy. Nejdříve hlavičkoval P. Bakos těsně vedle pravé tyče a následně shodným způsobem poslal M. Demeter míč nad branku.

Dosavadní průběh I. poločasu nás nemohl nechat klidnými. Do následujícího poločasu musíme zlepšit téměř vše. Předsevzetí je však jedna věc a realizace věc druhá. Jak I. poločas skončil tak i začal. Hosté neubrali nic ze svého kvalitního pojetí a opět nás přikovali na naši polovinu. V 49 minutě propadá ve středu pole v jednom ze soubojů L. Gil, následuje přihrávka doprava na rozběhnutého útočníka a sólový únik ze strany. Střela však míří nad naši branku a můžeme si oddychnout. S odpovědí přicházíme o minutu později, kdy zahráváme rohový kop. Centrovaný míč brankář vyráží  pouze na velké vápno, odkud jej zpět na branku levačkou posílá P. Němec. Míč bohužel končí vedle šibenice. V 53 minutě přichází obrovská šance hostů. Na levé straně se výborně uvolní hostující hráč, proniká ze strany do vápna odkud přihrává před branku. Kopecký pouze vyráží před sebe a k naší smůle k zcela volnému protihráči stojícího někde v prostoru pok. kopu. Obrovská šance však končí podklouznutím střelce a jeho slabé zakončení do středu branky Kopecký bezpečně zpacifikuje.

V 60 minutě dochází k přeskupení našich řad, kdy se Vimr vrací do záložní řady s cílem eliminovat herní převahu hostů, J.Melichar se přesouvá do útoku a P. Němec se vrací na kraj zálohy. Byť kvalita i nadále zůstává na straně hostů, dá se říci, že se nám částečně skutečně daří  tlak trochu otupit. Hosté dál těží ze svého tlaku, ale ten jim přináší jen několik rohových kopů, s nimiž si naše obrana poradí. V 71 minutě vychází hostům brejk, na jehož konci je skvělý zákrok Kopeckého, který míč směřující ke vzdálenější tyči vyráží na rohový kop. Následný centrovaný míč končí po hlavičce neobsazeného hráče opět v rukavicích našeho brankáře. Ve zbytku utkání už nejsme svědky žádného mimořádného okamžiku. Za zmínku stojí snad šance střídajícího V. Kolmana, který se dostává do střelecké pozice z pravé strany, ale namísto zakončení slabší nohou si míč přehazuje na druhou a v nadějné pozici tak přichází o svou šanci. Hlavně, že v kabině říkám, že v podobných pozicích se již zakončuje a nic nevymýšlí- ach jo. Se závěrem zápasu se již snažíme hru rozmělnit střídáním. Závěrečným hvizdem rozhodčího nám padá kámen ze srdce.

Opět musím pochválit všechny tři arbitry, kteří rozhodovali velmi dobře a nestranili ani jednomu mužstvu. Bylo to jen a jen o fotbale a tak to má být.

Po průběhu zápasu, jemuž jsme byli svědky, se to zdá až neuvěřitelné. Dnes nad námi držel ochrannou ruku sám Ježíš. Za zisk tří bodů jsem dnes nesmírně šťastný. Co na tom, že jsme byli horším týmem, body nám už nikdo nevezme. Nevím, zda je to  kus umění nebo štěstí, ale neinkasovali jsme. I přes vítězství si však z tohoto utkání musíme vzít obrovské ponaučení. Bez pohybu, nasazení a herní kvality to rozhodně nepůjde. Spokojen jsem s výkonem stoperské dvojice, zejména L. Gil zachránil mnoho míčů svými obětavými zákroky. M. Špeta  tomu dal trochu klidu a rozehrávky. Huby si odehrál bez větších výkyvů spolehlivě své. Záloha byla bohužel naším nejslabším článkem. Zde bych vyzdvihl pouze P. Bakose i když i jemu se zrovna příliš nedařilo- dal však vítěznou branku a naběhal spoustu kilometrů. P. Němec měl problémy s dynamikou hostujících hráčů a nestíhal rychlostně. Oba krajní záložníky jsem již zmínil – příliš mnoho chyb a chybějící herní jistota. Útok působil příliš odříznutým dojmem, kdy nedostával potřebné míče. Přes to bych oba útočníky hodnotil kladně. M. Demeter si nechal říci a opět bojoval, jeho střídání bylo z důvodu fyzického vyčerpání, nikoli  nespokojenosti s jeho výkonem. T. Vimr opět bojoval, ale zůstával osamocen, na vedoucí branku přihrál a po přeřazení do zálohy držel defenzivu.

Važme si tohoto cenného vítězství, které nám spadlo do klína a mějme v hlavách, že napříště bude nutné podat o dost lepší výkon.