SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

               SK ZLONICE : FK VONOKLASY 

                        4 : 1, pol. 3:0

Sestava:                             Tomáš Kopecký
                                             Lukáš Gil
                   David Krampera, Dominik Tauš, Jiří Hubáček

              Jakub Novák , Petr Bakos , Tomáš Vimr , Lukáš Košťák

                                 Martin Gil , Jakub Švarc

STŘÍDAL : Michal Demeter , Miroslav Havliš a Lukáš Samek

ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÁ VÝHRA

Po delší době mělo naše mužstvo na střídání k dispozici více jak dva hráče - věc nevídaná.

Po 7 zápasovém distancování mohl konečně nastoupit J. Švarc a částečně se uzdravil L. Samek. Soupeř z Von,oklas přijel k utkání pouze s 11 hráči, ale s velmi pěkným realizačním týmem složeným z něžného pohlaví. Ač jsme hráli proti aktuálně poslednímu týmu tabulky, byli jsme si moc dobře vědomi, o jak důležité utkání se jedná. Podcenění soupeře, jež se na jaře herně hodně zlepšil, nepřicházelo v úvahu. Prohrou v Rakovníku jsme se opět ocitli v sestupové nejistotě a tak povinnost velela získat 3 body.
Utkání jsme nakonec zvládli v celku v pohodě i když druhý poločas byl slabším odvarem toho prvního a soupeři jsme dovolili, aby se několikrát dostal do brankových šancí a jednu z nich zužitkoval. Vedení v poměru 3 : 0 ve 20. minutě utkání bylo velkým příslibem v jeho dalším vývoji. V 7 min. přichází první ohrožení soupeřovi branky. Po faulu na J. Nováka rychle rozehráváme na P. Bakose, který na velkém vápně nachází T. Vimra a jeho přízemní střela končí těsně vedle levé tyče. O minutu později si již můžeme radostně zajásat. Házený aut na pravé straně dostává P. Bakos, přichází klička na střed hřiště a pěkná střela za vápnem, která ještě před golmanem skočí a vedeme 1 : 0. Tentýž hráč pojišťuje naše vedení v 15. minutě. Na naší polovině vhazujeme aut na D. Tauše, který následně pěknou kolmicí za obranu vysouvá Bakyho. Petr ještě obhodí vyběhnuvšího brankáře a zasouvá do prázdné klece 2 : 0. O tři minuty později vysouvá Baky po pravém křídle Vimra, který proniká do vápna a od brankové čáry posílá přihrávku před branku. Přichází střela L. Koštáka, jež je zblokována a vzápětí dorážka J. Švarce se shodným koncem. Naštěstí nás to nemusí moc mrzet. Centr L. Koštáka z rohového kopu již o chvíli později končí na hlavě L. Gila a míč končí v šibenici 3 : 0. Ve 24. minutě mohlo být ještě veseleji, když Bakos vysouvá jako přes kopírák na pravé straně Vimra, ten potáhne balón k brankové čáře a odtud vybízí ke skórování na malém vápně se nacházejícího J. Švarce. Bohužel i tento hráč se přesvědčí, že ne každá super šance může skončit vstřelením gólu a neuvěřitelně posílá míč mimo tyče. Škoda, návrat do sestavy tak mohl pěkně oslavit.
V 32. minutě nachází přihrávkou za obranu Vimr naběhnutého L. Koštáka, kterému vybíhá v ústrety brankář. Lukáš volí lob, který však k naší smůle končí vedle pravé tyče. Oba hráči si spolupráci zopakují ještě v 43. minutě. Tomáš Lukáši ve středu pole prostrčí míč do ulice a Lukáš je rázem sám před brankářem, ale opět má smůlu, když trefuje nohy vyběhnutého brankáře. Za více jak nadějného tříbrankového vedení odchází obě mužstva do kabin.
K dosavadní hře našeho mužstva nebylo nutno obšírnějšího hodnocení. Cílem pro II. poločas bylo hrát stále svou hru a pokud možno přidat další branky. Za téměř rozhodnutého stavu byl předpoklad, že si hráči pobyt na hřišti užijí. Bohužel, jak už to bývá, s vysokým vedením přichází zpravidla sebeuspokojení, motivace upadá nebo hráči začnou vymýšlet věci, nad kterými zůstává rozum stát. Druhý poločas se tak stal slabším odvarem prvního. Tuto skutečnost potvrdila již 49. minuta, kdy byl v našem velkém čtverci na míči D. Tauš a namísto odehrání míče tzv. na jistotu, zvolil riskantní kombinaci. Že, to nebylo správné rozhodnutí potvrdila vzápětí inkasovaná branka. Domino volí v obtížné situaci přihrávku na Vimra, který stojí čelem k naší brance, ale přihrávka je tak ostrá, že ji nedokáže dostatečně ztlumit směrem ke Kopeckému a tak naše rozehrávka končí rohovým kopem hostů. První centr je ještě zažehnán, ale dorážka již neobsazeného protihráče nikoliv - 3 : 1. Na inkasovanou branku odpovídáme o pět minut později. Za kolmicí Vimra se vydává M. Gil, dělá kličku brankáři a zvyšuje na 4 : 1. Hra pak celkově opadá a přelévá se od vápna k vápnu bez větších zajímavých momentů. V 67. min. mohou opět skórovat hosté. To si hostující kapitán pohraje snad se 4 našimi hráči a k tomu ještě nachází za naší obranou svého parťáka v útoku, který pálí na Kopeckého. Ten míč napoprvé nedokáže ztlumit, následuje dorážka a s tou si již poradí. V 78. min. hosté zahrozí po levé straně, míč se dostává až k volnému hráči ve vápně a jeho střela končí těsně tyče. Opět nedůslednost naší obrany a částečná bezstarostnost. Utkání se již pouze dohrává. Zatímco hosté se mezi sebou častují výčitkami a nadávkami, naši toho nedokáží již využít.
Povinnost jsme splnili a to je hlavní, vyhráno však dosud není. Některým hráčům bych vyčetl málo snahy, čekal bych větší zapálení pro hru, ale to je obehraná písnička. Zatímco někdo může makat celý zápas, tak druzí se tzv. vezou a to je špatně. Stejný neduh nastává v případě vysokého vedení, kdy si všichni chtějí dát branku. Takhle to ale kluci ve fotbale rozhodně nechodí. Když jdu na hřiště, tak tam musím nechat všechno a především hrát to, co hrát mám.

Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop