Lukáš Košťák ,                             Lukáš Gil ,                     Miroslav Havliš

Demeter Michal ,   David Krampera

Střídal :   Martin Gil , Karel Zapadlo

Branky : Petr Bakos

NA ŠANCE SE NEHRAJE ANEB DALŠÍ DOMÁCÍ ZTRÁTA

Bohužel je to tak. Můžete mít v zápase třeba 10 vyložených šancí, ale když dáte pouze jednu nebo spíše žádnou, pak nemůžete myslet na zisk bodů. V tomto utkání se to plně potvrdilo. Do Zlonic přijelo mužstvo silné Hřebče, s kterým jsme na podzim remizovali 3 : 3 po poněkud divokém začátku, kdy jsme už v 15 minutě prohrávali 3 : 0. Abychom ve druhém poločase stav skóre srovnali a nakonec mohli i zvítězit. I toto utkání nakonec skončilo pro oba týmy smírně. Na vině bylo tragické zakončení našich hráčů i v těch nejvyloženějších brankových situacích. Musím říci, že jsem měl dost obouchanou hlavu o naši střídačku J.

Do utkání jsme nastoupili bez distancovaného J. Švarce, jež za své vyloučení v Doksech vyfasoval spravedlivých 7 SU, dále bez K. Nagyho a J. Hubáčka ml. Samotné utkání jsme nezačali vůbec špatně. V rozmezí 1 – 2 minuty jsme mohli již jít do vedení. Nejprve vysunul J. Novák po křídle M. Demetera, který vnikl do vápna a křižnou nahrávkou se ještě snažil lépe postaveného spolupráče. Míč doputoval až k D. Kramperovi, ale jeho pokus byl zblokován na rohový kop. Z toho mohlo následně opět zahřmít. Hlavičku M. Havliše pacifikoval hostující brankář s velkými těžkostmi a ani dorážka J. Nováka brankou neskončila. A tak, jako tradičně, přišel trest. V 6 minutě se hosté dostávají po velmi rychlé a jednoduché akci do vedení. Z pravé strany vysílá jeden z hostujících hráčů směrem do vápna snad 40 m nákop, který končí přesně na hlavě jeho spoluhráče a ten jej posílá do protipohybu T. Kopeckého k pravé tyči 0 : 1. Opět velká chyba naší obrany, která skórujícího hráče ponechala zcela bez dozoru. V 21 minutě si hosté podobnou akci zopakovali, když míč tentokráte z vlastní poloviny doputoval dlouhým nákopem až před naši šestnáctku, kde si jej zpracoval hostující kapitán, který následně zamotal hlavu třem našim obráncům, aby pak zprava pořádně protáhl Kopeckého, který jeho ránu vyrazil na rohový kop. Na tuto situaci mohlo naše mužstvo odpovědět v 26 min. Po pasu D. Tauše za obranu hostí se na branku řítí sám M. Demeter, vniká do vápna, ale tam jej odzbrojuje jeden z vracejících se obránců. Velká škoda a taktéž chyba našeho hráče, protože ten měl z této situace vytěžit mnohem více. Na vině je chybné pokrytí míče v podobné situaci, zvláště pak ve vápně a před dotírajícím protihráčem. Budiž pro Dimiho tato situace ponaučením. Další šance přichází v 30 minutě. L. Samek nachází mezi beky skulinu, do níž posílá přihrávku pro M. Demetera, ale hostující obrana ji na poslední chvíli uklízí na rohový kop. V 35 minutě rozehrávají Tauš s Vimrem na pravé straně rychle tr. kop a druhý jmenovaný nachází obloučkem za obranu opět M. Demetera, ale ten ze své šance vykouzlí jen pochoutku pro hostujícího golmana. O minutu později zahráváme z levé strany před vápnem tr. kop. K míči se postaví P. Bakos a jeho pěkná přízemní střela nachází spodní roh branky. Bohužel i tentokrát hostujícící golman, byť nadvakrát, chytá.

Čtyřicátá minuta nám už ale konečně přináší radost ze vstřelené branky. T. Vimr nachází mezi beky P. Bakose, který zvládne těžké zpracování, dostává míč z prsou k nohám, proniká do vápna a ke vzdálenější tyči skóruje - 1 : 1. Tímto výsledkem končí poločas. Ten druhý nezahajuje naše mužstvo příliš přesvědčivě. Několik podceněných míčů a neschopnost odehrát míč dále od naší branky, dostává hosty do tlaku. Naštěstí pro nás, tentokrát žádný trest nepřichází. To už jsme prostřídali, když namísto vyždímaného a částečně zraněného M. Demetera nastoupil M. Gil, který se měl do konce utkání stát nejvíce diskutovatelným hráčem. Pět minut od svého střídání se tento hráč mohl poprvé střelecky prosadit. Po pasu za obranu běžel sám na brankáře, ale ten jeho střelu vyrazil, přičemž míč se dostal až na opačnou stranu branky na kopačky D. Krampery, ale ten na brankové čáře trefuje jednoho z obránců. Další šance následuje vzápětí, kdy L. Samek z levé strany směřuje po zemi přihrávku na M. Gila, ale ten tísněn, posílá míč vedle tyče. V 53 minutě je v hlavní roli opět M. Gil. Do sólové akce jej precizním vysunutím vysílá D. Tauš. Sólo Martina však opět brankou končí, neboť tento trefuje vyběhnutého brankáře a je po šanci. Tady stačilo míč posunout do strany a zavřít do prázdné klece. V 57 minutě zahrává tr.kop D. Tauš, míč se dostává k Vimrovi, který nachází ještě J. Nováka, ale tomu opět schází malinko a míč končí těsně vedle tyče. V 73 minutě přichází pro diváky další infarktový moment. Z pravé strany pěkně odcentruje D. Krampera a nachází u druhé tyče zcela osamoceného M. Gila, který střílí z voleje, ale neuvěřitelně trefuje přesouvajícího se brankáře. To už se rychle blíží konec utkání a s ním i závěrečná tečka v podání smolaře M. Gila. Po vysunutí P. Bakosem má opět velkou šanci, ale ani ta neskončí v síti.

Ze shora uvedeného je patrné kolik šancí naše mužstvo mělo. Bohužel na šance se nehraje. Z našeho pohledu se jedná jednoznačně o další bodovou ztrátu, tento zápas měl být vítězný. Kdo na fotbal přišel, viděl tentokrát myslím pěkný, bojovný, ale férově vedený souboj s malým nádechem hořkosti. O pohodové utkání se postarali také všichni tři rozhodčí Hlavnička, Kubečka a Šafránek,kteří utkání řídili korektně a s citem. Po dlouhé době naši hráči odvedli skutečně bojovný výkon, za což jim patří poděkování. Máme sice jen 1 bod, ale musíme být i nadále trpěliví. S Hýskovem jsme ho mohli mít také, ale nakonec nám zůstaly oči pro pláč. Co se týče hráčů, pak je na místě spokojenost. Demeter se skutečně vyždímal do poločasu a odvedl dobrý výkon, stejně jako ostatní hráči. Smolaře M. Gila bych nezatracoval. Mohl být sice stejně slavný jako Ronaldo z Realu, který v sobotu vstřelil Grenadě 5 branek, ale i taková zápasy se stávají. Oproti utkání s Hýskovem, kdy také střídal, podal o 100 % lepší výkon a hlavně byl pořádně cítit. Jsem rád, že se do šancí dostal, to že je neproměnil, je věc druhá, ale příště může být všechno jinak. Příští týden hostíme rozjeté Jedomělice, které na jaře ještě neztratily a jsou již na 3 příčce. Bude to velmi těžké utkání, ale zároveň je to skvělá pozvánka na slánské derby, které v případě přízně počasí může přinést skvělou diváckou kulisu a věřím, že i fotbal.