FK CHMEL MUTĚJOVICE   :     SK ZLONICE        ( 1 : 3 )

David Krampera ,                         Jakub Švarc   ,                     Lukáš Košťák

Jakub Novák , Michal Demeter

Střídal : Zdeněk Veselý, Vojtěch Kolman

Branky : Michal Demeter – 2 , Petr Bakos -2

STARÁ DOBRÁ ZLONICKÁ MORD PARTA

Jestliže člověk umí hráče za výkon kritizovat, pak je musí umět i pochválit. Jsem rád, že to po utkání v Mutějovicích mohu učinit. Pochválit musím skutečně každého hráče. Po dlouhé době, zdecimované mužstvo předvedlo skutečně bojovný a zodpovědný výkon, na jehož konci byl zisk důležitých tří bodů. Po zranění se do sestavy vrátil David Krampera a poprvé v sezóně naskočil do základní jedenáctky Míra Havliš. Při problémech se sestavou byl z béčka povolán na výpomoc Vojtěch Kolman, neboť v týdnu jsme přišli o dalšího hráče, a to Martina Gila, který ze dne na den odcestoval za prací do Švédska a Libor Pechoč se nestihl včas vrátit z Českých Budějovic. S velkým očekáváním a pokorou jsme odjížděli na hřiště Mutějovic – celku, jež do té doby nasbíral o pouhý bod méně. Zde nás přivítalo netradiční hřiště, které není jen tak k vidění. Celoplošný boční náklon s převýšením cca 3 m, na který jsme nevěřícně zírali. V situaci, v níž se nacházíme, je každé utkání se sousedem v tabulce pro nás prakticky boj o 6 bodů. Vzhledem k tomu, že se nám v posledních utkáních nedařilo hrát s protivníky vyrovnanou otevřenou partii a k tomu jsme nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance, rozhodli jsme se pro taktiku poctivého bránění od poloviny hřiště s možností brejků. Jsem rád, že se toto rozhodnutí ukázalo býti správné.

Jednoduché to však v samotném zápase rozhodně nebylo a konečný výsledek mohl být klidně i opačný. Jak jsem se dočetl v domácím zpravodaji, tak Mutějovice mají zřejmě stejný problém jako naše mužstvo. I v předešlých zápasech měli borci Mutějovic fůru brankových příležitostí, ale neproměnili je a nakonec prohráli. Díky bohu, že se stejný scénář opakoval i v tomto utkání.

Domácí zahájili utkání náporem a mezi 2 – 3 minutou mohli jít do vedení. Po zaváhání naší obrany se ve velkém čtverci dostali ke 3 střelám, ale tyto byly dvakrát zblokovány těly našich hráčů a potřetí zasahoval dnes výborný Kopecký. Ten sice o minutu později udělal chybu, když podběhl centrovaný míč z rohového kopu, ale volný hráč domácích u druhé tyče byl natolik překvapen, že ani nezasáhl. Po zbytek utkání byl již Kopecký bezchybný a svými vynikajícími zákroky držel naše akcie na vítězství. V 9 minutě a nebylo to naposled, jej zachránila, stejně jako celé naše mužstvo – tyč. Hráč pronikající středem hřiště dostal až příliš mnoho prostoru k zakončení z hranice velkého vápna. Jak vidno, měli jsme i kus štěstí a po úvodních hrozivých minutách přišly naše chvíle. Taková malá kopie domácího zápasu s Braškovem – nedáš – dostaneš. V této soutěži toto pravidlo funguje celkem spolehlivě.

V téže minutě vysouvá po lajně P. Bakos – L.Samka, ten jde za zdánlivě ztraceným míčem, ale vybojuje rohový kop. Z následného centru P. Bakos nachází hlavu M. Demetera a naše mužstvo nečekaně vede 1 – 0. V 15 minutě jde ve středu pole do souboje o míč L. Košták a jeho blokovaný odkop se dostává za obranu domácích, kde číhá „líná kočka „ M. Demeter a zkušeně skóruje 2 - 0. Ač se tomuto hráči celkem oprávněně takto přezdívá, v tomto zápase to rozhodně neplatilo. Dimi dřel a fotbal jej bavil. Podruhé v sezóně zahrál parádně, podruhé v sezóně vstřelil dvě branky a opět to přineslo body. Pro mnohé s přihlížejících bylo také velkým překvapením zařazení J. Nováka do útoku. Tento, v dobrém „ živočich „ se však této role zhostil velmi dobře a odvedl pořádný kus práce. Domácím dělal svou rychlostí nemalé problémy, podílel se na naší 4 brance a kdyby lépe řešil své brejky, pak mohl být oznámkován známkou nejvyšší. V 18 minutě dovršujeme skvělou 10 minutovku. Za dlouhým nákopem po levé straně se vydává J.Novák, presink přináší nepřesný odkop na kopačky M. Demetera, který hned obrací hru na druhou stranu na P. Bakose. Ten si míč zpracuje a z hranice velkého vápna prostřeluje domácího golmana – fantazie, vedeme 3 – 0. Ve 20 minutě se ke slovu přihlásí opět domácí, střelu na vzdálenější tyč však Kopecký vytěsní na rohový kop. O 7 minut později se oprávněně zlobíme při snižující brance domácích. V souboji na velkém vápně padá domácí hráč na míč s evidentním dotykem ruky. Zalehnutý míč se najednou ocitá mimo dosah našich hráčů, ale na kopačce jednoho z domácích borců na levé straně a ten prostřeluje po zemi Kopeckého. Je sníženo 1 : 3. V tomto případě však měla být hra ze strany hlavního rozhodčího přerušena. Není však důvod k panice, stále vedeme o dvě branky. Své vedení mohlo naše mužstvo navýšit ve 30 minutě. Po rohovém kopu P. Bakose, tento opět nachází připravenou hlavu M. Demetera, ale jeho hlavičku vykopává obránce z brankové čáry, míče se zmocňuje P. Bakos, ale i jeho střelecký pokus končí na nohou domácího brankáře. Posledních 15 minut I. poločasu už toho z diváckého pohledu mnoho nenabídneme. Hra se odehrává víceméně ve středu pole bez výraznějších šancí s řadou kouskování a tak se stav již nezmění.

Každý z nás si je vědom, že takto dobře rozehraný zápas by bylo hříchem promrhat. Do II. poločasu nastupujeme s taktikou co nejvíce rozkouskovat ze začátku hru, aby se domácí nedostali do tlaku. Tento záměr se nám daří realizovat a s každou další minutou se přibližujeme vytouženému cíli. V 50 minutě zahrávají domácí tr. kop. Dlouhý nákop končí ve vápně za naší obranou a na kluzkém terénu dostává míč nečekaný odskok pod břevno. Kopecký však vytahuje excelentní zákrok a vyráží jej nad břevno. V 57 minutě, kdy je po zásahu do choulostivých partií mimo hru M. Demeter, zahrávají domácí rohový kop. Míč se dostává k volnému hráči, ale jeho teč míjí o centimetry levou tyč naší branky. V 61. minutě přichází nejkrásnější moment celého utkání. Z levé strany postupuje do středu hřiště s míčem P. Bakos, před vápnem si narazí s J. Novákem, který mu jej vrací proti noze a Petr nádhernou střelou do protilehlé šibenice opět zmrazuje snahu domácích o obrat v utkání 1:4. O dvě minuty později se o podobný kousek pokouší M. Demeter. Po tr. kopu J. Švarce z vlastní poloviny se po hlavičkovém souboji dostává míč k Michalovi a ten jej křižně pálí na branku. Pěkná střela však postrádá přesnost, přesto si potlesk zaslouží. V 79. minutě zahrávají z pravé strany tr. kop domácí. Centrovaný míč končí na hlavě domácího borce a následně na břevnu naší branky. 83 minuta přináší vzrušení nejen na hřišti, ale i v hledišti. Za dlouhým balónem jde J. Novák. Brankář ve spolupráci s bekem míč chytá. Následně však posílá úderem našeho hráče k zemi. Jasná červená karta. Výklad pravidel je jednoznačný, ale hlavní rozhodčí k úžasu všech vytahuje pouze kartu barvy žluté. V 85 minutě chybuje ve středu pole nepřesnou rozehrávkou jinak dobře hrající L. Samek a vysílá domácí borce na zteč naší branky. Centrovaný míč z pravé strany nachází hlavu jednoho z útočníků a ten se tentokrát napříč celé branky nemýlí a trefuje síť u vzdálenější tyče 2 : 4. Domácí mají v závěru ještě jednu tutovku. V 88 minutě zahrávají po faulu J. Švarce / ŽK /z pravé strany tr. kop. Kopecký však zázračně zachraňuje a potvrzuje svoji fazónu. V dvouminutovém nastavení se již nic podstatného nestane a tak můžeme slavit nečekaný zisk bodů. Zisku bodů nemohou uvěřit ani někteří naši hráči. Je ale nutné jim připomenout, že i když nehrají kdovíjaký fotbal, že účel světí prostředky a že věřit musí pokaždé. Byť je hra na úkor kvality, o výsledku nakonec rozhodují branky. Dnes jsme byli nadmíru produktivní, zatímco domácí umřeli na to samé co naše mužstvo v utkání s Braškovem. Po přečtení hodnocení mi nezaujatý divák dá jistě za pravdu, že výsledek mohl být klidně opačný. Mutějovice nebyly slabším soupeřem a hrály pěkný fotbal, neměly však štěstí při zakončení. Po dlouhé době jsem si mohl zavzpomínat na starou dobrou mord partu, která ničila své soupeře v okresním přeboru. Bojovný duch, zodpovědný výkon a parta na hřišti, to byly naše největší atributy v tomto vítězném utkání. Paradoxem podzimu je skutečnost, že naše mužstvo nasbíralo na soupeřových hřištích více bodů než v domácím prostředí. Moc bych si přál, aby hráči na svůj dnešní výkon nezapomněli a v posledním podzimním utkání s Jenčí, konečně zlomili prokletí domácích porážek. Bylo by hezké, abychom podzim zakončili stejně jako v případě svého prvního domácího utkání s Doksy – tedy vítězně. Začátek dobrý – konec dobrý. Musíme se však poctivě připravit neboť lze očekávat, že soupeř přijede se shodnou taktikou, s jakou jsme vyrukovali v Mutějovicích.