SESTAVA:                                            Kopecký Tomáš

Novák Jakub ,                                      Gil Lukáš ,                             Košťák Lukáš

Demeter Michal ,   Havrda Pavel

STŘÍDÁNÍ:  Tauš Dominik , Gil Martin , Krampera David

Branky : Michal Demeter – 2

PREMIÉRA NA DOMÁCÍM HŘIŠTI SE POVEDLA

Po neúspěšném prvním kole, kdy jsme prohráli na hřišti FK Stejstav Hýskov poměrem 2 : 0 bylo naším cílem pokusit se urvat první body v soutěži v domácím prostředí proti jednomu z adeptů na postup, celku SK Doksy. Původní sestava doznala několika změn. Důvodem těchto změn byla jednak nespokojenost s výkonem několika hráčů z minulého utkání, dále pak návratem absentujícího Vimra s Němcem a v neposlední řadě také taktikou na dnešního soupeře, s nímž jsme na jaře v přátelském utkání v Srbech prohráli 3 : 0. Do utkání tedy vstupovali hosté jako favorit. Úkolem bylo hrát pozorně ze zabezpečené obrany, kde jsme měli hrát jednodušeji, přímočařeji kombinovat, pokoušet se o střelbu a zejména přidat na vlastnostech, které nám minulé utkání chyběly a to bojovnosti, důrazu a celkového nasazení. Zpětně se dá se říci, že jsme zadané pokyny splnili, neboť nám to přineslo zisk 3 bodů. Cesta za nimi však nebyla vůbec lehká. Doksy potvrdily jak kvalitní celek v současné době mají. V samém začátku byli hosté lepším týmem, naši však počáteční tlak ustáli, hru vyrovnali a v konci I.poločasu byli i lepším týmem,kdy získali nejen brankové vedení, ale i herní převahu. Velmi důležitým faktorem byla i skutečnost, že jsme si tentokrát dokázali poradit se standartními situacemi, a to jak zahrávanými nohou, tak i dlouhými auty směřujících až před našeho brankáře. Po přežití dvou standartních situací, které byly zakončeny vždy hlavou a které skončily vedle naší branky, se začalo osmělovat i naše mužstvo. L.Košťák výtečně zatáhl míč po levé křídle a křižnou přihrávkou po zemi vyzval ke skórování M. Demetera z hranice malého vápna. Jeho střelu však výtečný Kieryk v brance hostí na brankové čáře kryl. I kdyby však míč skončil v síti, branka by neplatila, neboť se mával ofsajd. Tahle situace však byla důvodem k zamyšlení ve smyslu důraznějšího zakončení. Do dalšího zakončení se průnikem do velkého čtverce dostal T. Kubík a protože neměl příliš času na zakončení, volil variantu bodlem, které skončilo jen pár centimetrů od pravé tyče. Krásnou jednoduchou akci předvedli naši hráči na pravé straně, kdy po vyšachování hostující obrany zakončoval vzduchem Bakos. Bezmocný brankář hostí už jen sledoval, zda míč zapadne ke vzdálenější tyči. K naší velké smůle však skončil opět těsně vedle. Mezi tím hosté několikrát pohrozili brejky do naší otevřené obrany, kdy na vině byla buď zbytečná ztráta míče, nebo nepozornosti při rozehrávání autového vhazování. Několikrát si s dlouhými auty poradil T. Kopecký. Ve 36 minutě přišel nejkrásnější moment utkání. Na polovině hřiště se dostal k míči M. Demeter a jeho nečekaná střela z téměř 40 m zaplachtila až pod břevno chybně postaveného golmana hostí. Zda Michal viděl chybně postaveného brankáře nebo zda to prostě jen zkusil, se mi nepodařilo zjistit, každopádně to bylo geniální řešení a pro fanoušky lahůdka. Vedoucí branka nás nabudila a brzy mohlo být vedení pojištěno, když za velkým vápnem napřáhl k pěkné střele T. Vimr, ale k naší smůle opět skončil těsně vedle levé šibenice. Za jednobrankového vedení odchází obě mužstva do kabin.

Do II. poločasu nastupujeme v nezměněné sestavě, ale stejnými úkoly. Utkání má stále pěkné nasazení, okořeněné osobními soubojemi, z nichž některé byly oceněny hlavním rozhodčím žlutými kartami. Nedlouho po zahájení II. poločasu se dostáváme do dvoubrankového vedení a opět je to zásluhou M. Demetera a jeho přesném hlavičkovém zakončení,kdy si přesně nabíhá na centr P. Němce a překonává chybně vyběhnuvšího brankáře hostí 2 : 0 . Soupeř po této naší brance zvýšil agresivní hru a výsledkem bylo zcela zbytečné vyloučení jednoho z jejich hráčů, který úderem do zad poslal k zemi J. Nováka. Toto vyloučení nám paradoxně uškodilo a potvrdilo starou pravdu, že proti deseti se hraje hůře než proti jedenácti. Upustili jsme od naší hry, zbytečně se zatáhli a pustili soupeře do hry. Najednou bylo hostů plné hřiště a ti získali herní převahu. Opět jsme museli čelit sérii několika rohových kopů a dlouhých autových vhazování. Varováním nám měl být moment, kdy pronikajícího útočníka hostů před naším vápnem fauloval J. Novák, přičemž hráč doplachtil až do vápna a následně se ozvala píštalka hlavního rozhodčího. Po krátké konzultaci hlavního s asistentem byl nařízen trestný kop, který vzápětí skončil po obstřelení naší zdi těsně vedle pravé tyče. Soupeř i nadále tlačil na pilu, přeskupil svoje řady a nakonec se dokázal i střelecky prosadit. Dlouhý pas našel na levé straně nabíhajícího útočníka, jehož neubránil J. Novák a ten v samostatném úniku na Kopeckého nezaváhal -2 : 1. Do konce zápasu zbývalo 10 minut, během nichž jsme se ještě několikrát zapotili. Vítězství mohl pečetit 5 minut před koncem samostatným únikem P. Havrda, ale jeho zakončení bylo prachbídné. Neproměněné šance jsme nemuseli nakonec litova,t neboť cenné vítězství jsme uhájili a připsali si první 3 body do tabulky. Vítězství je cenné zejména proto, že proti nám stál opravdu kvalitní celek.

Dnes je nutné pochválit za odvedený výkon opravdu celý tým. Každý dřel a bojoval za mužstvo. Pokud bych měl někoho vyzdvihnout, pak je to opět brankář T. Kopecký, který lapil nejméně 3 branky a střelce našich branek M.Demetera, který ukázal, že když chce, umí zahrát velmi dobře. Nikdo však nesmí usnout na vavřínech, jde jen o první tříbodovou vlaštovku a každé následující utkání bude přinejmenším tak těžké jako to dnešní.

Trenér : Tomáš Smetana