Jakub Švarc, Michal Demeter

BRANKY: 18 min Michal Demeter, 62 min. Petr Němec, 83 min. Karel Nagy

STŘÍDAL: 74 min. Zdeněk Veselý (Jakub Švarc), 87 min. Lukáš Samek (Petr Bakos), 90. min. Miroslav Havliš (Michal Demeter)

ŠLÁGR KOLA ZVLÁDLI NA VÝBORNOU

Tolik v týdnu proklamovaný šlágr kola a podzimní vrchol okresního přeboru se po ranní po časové slotě nakonec odehrál krátce po poledni za pěkného počasí . Duel jež byl přímým soubojem obou mužstev o první příčku tabulky zvládlo naše mužstvo na výbornou.

Ke skvělé atmosféře tohoto utkání přispěli jeho samotní aktéři včetně bezchybného hlavního rozhodčího Bohuslava Hamzy , obou jeho asistentů ale především skvělí diváci , jichž do ochozů našeho stánku přivítalo 174 platících !! Na rozdíl od předchozích utkání nebyli diváci tentokrát tolik apatičtí a své mužstvo hlasitě povzbuzovali po celé utkání, čímž mu vytvořili fantastickou kulisu a patří jim velké poděkování. Vědomi si síly vedoucího mužstva tabulky, střelecké potence nejlepšího střelce soutěže R. Ráce a kvalitní středové řady , museli jsme reagovat a přizpůsobit sestavu . Pokrytí obou útočných tykadel soupeře měli na starost J.Novák s L. Košťákem , stažením T.Vimra došlo k posílení středové řady , D.Tauš pak zaujal post předstopera a z místa stopera , do útoku byl vytažen J. Švarc. Úkolem bylo hrát s maximálním nasazením , vyvarovat se zbytečných chyb v obraně , vzhledem k mokrému terénu zkoušet jakékoliv zakončení a především hrát disciplinovaně . Až na pár drobností můžeme konstatovat , že se nám tyto záměry splnit podařilo . Jak se později ukázalo , soupeř neměl takovou sílu ve středové řadě a jeho obranné valy byly zranitelné . Kvalitu potvrdil sice v útoku ale jak Rác tak i Porazil byli výborně eliminováni našimi hráči nebo vystaveni v postavení mimu hru. Shrneme-li vyložené šance soupeře pak můžeme hovořit o jedné výborné a jedné stoprocentní. V prvním případě si brankář T. Kopecký se střelou z dálky v klidu poradil a při druhé z blízkosti vytáhl fantastický instinktivní zákrok . Velmi velmi důležitý moment za stavu 2 : 0 který by znamenal snížení stavu a případně i jisté komplikace. Úvod zápasu mohl pro naše barvy vyjít skvěle neboť již ve 4 minutě vyslal J. Švarc uličkou do samostatného úniku M. Demetera který se však s míčem dostal hodně blízko k brankáři a jeho pokus o lob tento zlikvidoval . Hosté hráli na začátku hodně zakřiknutě ale o několik minut později to už byli oni kdo hru vyrovnal a zmáčkl nás.

Následovalo několik pokusů o vysunutí rychlonohého Ráce a také série rohových kopů které jsme přečkali bez úhony . Naši opět šlápli do pedálů a ovládli hřiště. Ač se na pořádné šance stále čekalo ,hru jsme měli pod kontrolou . První gólový úspěch přišel z kopačky M. Demetera po přihrávce K. Nagyho . Ač nešlo o žádnou pořádnou střelu o to více byla umístěná a poté co se otřela o pravou tyč , skončila v síti . Ač se téměř 2 m brankář Macík snažil jak mohl nedosáhl na ni . 1 : 0 . Do poločasu jmenovaného ještě prověřil bombou z velkého vápna P. Bakos jež trefil z pozice jedna na výbornou a je škoda , že to neskončilo druhou brankou. O síle střely svědčí skutečnost ,že Macík musel být ošetřen neboť střela mu pochroumala předloktí. A Macík do třetice – likviduje nadvakrát bombu J.Švarce z velkého vápna, bohužel z našich tam nikdo není . Přestože jsme do poločasu vedení nezvýšili nemuselo nás to mrzet . Hlavní důvod ke spokojenosti v poločase byla skutečnost, že jsme neinkasovali , naopak samy dokázali skórovat a soupeře téměř k ničemu nepustili .

Ve snaze o brzké vyrovnání začal Slovan ve II. poločase mnohem aktivněji a na několik minut nás přikoval před vlastní branku . Našemu mužstvu chvíli trvalo než se opět srovnalo, nicméně sérii rohových kopů , centrů , střel a několik herních vřav ve vápně dokázalo vyřešit. To už začal řádit T.Vimr ( asi chtěl přesvědčit svého přihlížejícího nastávajícího tchána a našeho bývalého hráče Jiřího Staňka , že si jeho dceru zaslouží ☺ ) jehož soupeřovi hráči marně naháněli a téměř při každém dotyku s míčem faulovali . Žluté karty tak na kontě hostné si trochu oddechnout.

V 62 minutě přišlo to nač jsme všichni čekali – pojistka výsledku a zvýšení vedení na 2 : 0 . Prsty v překrásné akci která by jistě mohla kandidovat na akci týdne či měsíce měl Vimr , Tauš , Demeter a Němec. Po přerušení soupeřovi akce na naší polovině předává D. Tauš míč T. Vimrovi a sám upaluje po levém křídle na soupeřovu polovinu kam si žádá od Vimra zpětně míč , dostává jej a vzápětí nahrává na velké vápno M. Demeterovi, který jej proti noze sklepává pro P. Němce, který se v náběhu podívá a posléze vnitřním nártem obstřeluje hráče před ním a posílá míč přesně pod břevno 2 : 0 . Vidět tak pěknou branku během tak důležitého utkání to je paráda . K této brance se vztahuje ještě pozápasová historka , kterou přidal T. Vimr na účet D. Tauše a to když mu přihrával míč . „ Nejdříve jsem nevěřil , že to je opravdu Domino a zda to myslí vážně ale tu přihrávku chtěl tak jsem mu ji tam dal , v duchu jsem pak tipoval jak daleko asi doběhne. Počítal jsem , že to bude asi tak 10 m za půlku a pak se složí ale překvapil mě , je to fakt pořád fofrník :)

Za tohoto stavu chytil T.Kopecký hostujícímu Rácovi stoprocentní šanci , když instinktivně vyrazil na brankové čáře jeho střelu.Taktéž krásný fotbalový moment . Dalším důležitým momentem bylo druhé vyloučení z řad hostujících hráčů a to za nesportovní chování vůči přihlížejícím fanouškům – vztyčený prostředníček znamenal po upozornění jednoho z asistentů směrem k hlavnímu rozhodčímu ,přesilovku 11 na 9 . Tu jsme dokázali zužitkovat po krásném lobu P. Bakose z pravé strany na K. Nagyho jemuž míč přistál přesně u těla a protože brankář byl v protipohybu nebylo problémem míč uklidit do prázdné branky 3 : 0 .

Do konce utkání v té době chybělo i s dvouminutovým nastavením 9 minut . Ty už odehrálo naše mužstvo v poklidu a mohlo po zásluze slavit "velké" vítězství . Dnešní duel rozhodlo několik aspektů a to :

• Výborná defenzivní práce
  • Kolektivní pojetí podpo ené nasazením , bojovností a disciplinovaností
  • Vstřelené branky a skvělá podpora fanoušků

V porovnání s utkáním v Kamenných Žehrovicích kde nám na tři body stačil průměrný výkon to dnes bylo jako nebe a dudy . Po jednozápasovém strádání se probudil T. Vimr ale zejména D. Tauš jež přesvědčil , že své zkušenosti může prodat i na jiném postu než na jakém nastupoval předtím. Vyzdvihnout tentokrát musím výkon celého mužstva .

Hráči přesvědčili , že když mají motivaci dokáží odehrát velmi pěkné utkání.

S fantastickou podporou fanoušk ů v zádech jejich výkon ještě stoupá . Jsme tam , kde to nikdo nečekal, na jak dlouho bude záležet na hráčích samotných . Vyšplhat se na vrchol sice není lehké ale těžší je se na něm udržet . I nadále musíme k dalšímu utkání přistoupit s pokorou avšak se stejným zaujetím neboť jen tak vede cesta k úspěchu. Ještě jednou velké poděkování hráčům za odvedený výkon a fanouškům za jejich skvělou podporu.