Michal Demeter, Jakub Švarc

BRANKY: 47 a 56 min. Tomáš Vimr, 88 min. Jiří Švingr

STŘÍDAL: Petr Němec (Lukáš Samek), Jiří Švingr (Karel Nagy), Miroslav Havliš (Lukáš Košťák)

ŠŤASTNÉ STŘÍDÁNÍ PŘINESLO 3 BODY ZA 5 MINUT DVANÁCT

Kdo očekával lehký zápas ten se šeredně mýlil . Derby se Zichovcem byly a budou vždy těžké . Soupeř neměl v tomto utkání jež lze označit v podstatě za derby co ztratit . Krátký předzápasový rozhovor s trenérem hostí Josefem Mansfeldem dával tušit , že hosté nepřijeli hrát druhé housle a že jsou na nás dobře připraveni. Jestliže soupeř přijel s pokorou pak na hřišti o to více jeho hráči vynikali nezkrotnou bojovností a jednoduchou hrou . Po jedno zápasové odmlce se do sestavy vrátil Petr Bakos, naopak od začátku utkání chyběl Petr Němec vracející se ze studií v Praze a tak šanci v základní sestavě dostal Lukáš Samek. Na lavičku byl povolán z béčka Jirka Švingr a Míra Havliš . Soupeř začal tak jak jsem shora zmínil, velkou bojovností a nasazením v osobních soubojích s čímž jsme měli velké problémy. Po necelé čtvrthodině oťukávání šel do vedení soupeř. Ve 12 minutě si jeden z hostujících hráčů pohrál s Lukášem Samkem , který pouze odvracel na rohový kop. Míč směřující metr za malé vápno se však jak se ukázalo nestal kořistí našeho brankáře ani nikoho z jeho spoluhráčů a po téměř biliárovém způsobu skončil k našemu smutku z hlavičky Korbela v naší síti. Opět neskutečně lehce obdržená branka 0 : 1 . Mohlo být ještě hůře kdyby unikajícího Petržílku nevychytal T. Kopecký. Ke konci poločasu střídáme nevýrazného L. Samka a nasazujeme Petra Němce , ač se hra lepší s nepříznivým stavem nedokážeme už nic udělat , náznak kombinace Vimra se Švarcem ani dálková střela druhého jmenovaného hostujícího brankáře neohrozily . Již cestou do kabin padlo rozhodnutí celou stávající sestavu přeskupit a vrátit ji do „ původní „ podoby tzn. stáhnout J.Švarce na poststopera , Tauše vysunout do zálohy a Vimra do útoku .Tento tah se ukázal jako správné řešení. Již 2 minuty po zahájení II. poločasu lobuje L. Gil míč přes obranu soupeře , za míčem se dere T. Vimr , v osobním souboji s hostujícím stoperem je mnohem důraznější a únik zakončuje přesnou střelou z hranice velkého vápna k levé tyči 1 : 1 . V 55 minutě nás nemusí ani tak mrzet mylně zvednutý praporek „ domácího „ asistenta K. Jandáka , neboť v následující minutě dostává od J.Nováka do křídla pěkný balón M. Demeter , který proniká ze strany do velkého vápna a odsud předkládá přihrávku naběhnuvšímu Vimrovi který posílá naše barvy poprvé v utkání do vedení 2 : 1 . Bohužel radost z vedoucí branky nemá dlouhého trvání. Po zbytečné ztrátě ve středu pole dochází k vysunutí rychlonohého Petržílky, který využije i špatného postavení obou našich stoperů a poté co L.Gil skluzem míč nezasáhne se mu daří i klička na Švarce a následně propaluje i Kopeckého 2 : 2 . Podobné situace si musí naše mužstvo pohlídat a akce podobného rázu včas přerušit. Nicméně vůle našeho týmu po vítězství je viditelná. V té době máme rozhodně více ze hry a svého soupeře tlačíme, ten však pozorně brání a do útoku se již moc nehrne. Do konce utkání zbývá ještě dost času a tak své štěstí zkouší střelou ze střední vzdálenosti P.Bakos – střela zblokována tělem jednoho z obránců , týž hráč proniká až před golmana hostí Čížka, těsně po odehrání míče na M. Demetera je jím faulován , akce pokračuje a končí dopravením míče do sítě. Branka však není uznána pro ofsajd. Proč tedy ponechal rozhodčí pokračovat ve hře když měl odpískat faul již na Bakose nikdo moc nechápe . Dalším sporným momentem je , když se M. Demeter zvedá za míčem před ním a je zezadu sražen brankářem Čížkem. Míč byl před M.

Demeterem který jej chtěl hrát ale bylo mu v tom zabráněno sražením zezadu ze strany brankáře. Opět cítíme rozhořčení a marnost . Ta vrcholí neproměněnou hlavičkou K. Nagyho (pro božského Káju by to byla již 5 branka hlavou) z malého vápna a skvělým zákrokem Čížka jež vzápětí kryje i další tutovku . Člověk by chtěl říci „ kurňa kdy už to tam konečně padne „. Do konce zápasu zbývá 10 minut . Máme velkou územní převahu ale stále nám chybí ten pověstný kousek štěstí . Do boje vysíláme J.Švingra jež střídá K. Nagyho s tím , že už nemáme co ztratit . S jeho příchodem na hřiště se vrací i zatoulané štěstí. Přichází 88 minuta když hosté odvrací rohový kop na kopačku L. Gila který střílí na branku do houfu hráčů kde trefuje holeň J. Švingra a od ní se míč odráží do sítě 3 : 2 . Neskutečně šťastná trefa, která přináší úlevu a neskutečnou radost . Jirka potvrzuje , jak je důležité být ve správnou dobu na správném místě. V 90 minutě dochází již jen k taktickému střídání kdy M. Havliš nahrazuje L. Košťáka . Odvracíme poslední možnou zteč hostů a můžeme slavit. Dnes to byla pořádná šichta , nadřeli jsme se více než jsme čekali a jsme neskonale šťastni , že utkání dopadlo tak jak dopadlo a to i s ohledem na souběžně hraná utkání. Mužstvo potvrdilo vnitřní sílu a vůli se o výsledek porvat. Zejména dvě poslední utkání byla toho příkladem .

Myslím , že gulášek s knedlíkem po zápase který připravil náš fanoušek Roman Rauscher jako poděkování hráčům za podzimní část sezóny musel chutnat všem . S plným žaludkem se dobrá nálada ještě zvýraznila a tak se zpívali i oslavné chorály . Spokojenost je jistě namístě, překročili jsme námi vytčený cíl a plníme více jak na 100%. Sezónu máme pěkně rozjetou ale těžké chvíle přijdou až na jaře. Do té doby se musíme poctivě připravit- bilancovat budeme až v červnu 2014 .

Hráčům patří velké poděkování za podzimní výkony. Díky směřují i k našim věrným fanouškům, kteří nás v hojném počtu podporovali zejména na domácím hřišti ale taktéž na hřištích soupeřů – jsme rádi , že vás máme.