SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

BILLIARDOVÝ MARATHON 2018

O víkendu 5. prosince 2019 proběhl další, v pořadí již 4 ročník billiardového turnaje v klubovně na hřišti SK Zlonice. Co se týče účasti, pak předčil očekávání, když se do turnaje přihlásilo rovných 16 hráčů. Na jeden hrací stůl pořádná porce. Hráči byli rozděleni do dvou osmičlenných skupin při hracím systému každý s každým s hrou na jedno vítězství s vyjímkou finálového klání.

Do skupiny A byli nalosováni : Petr Minařík, Tomáš Smetana, Roman Rauscher, Josef Beránek, Josef Melounek, Petr Kružliak, Martin Špeta a Jiří Koukolíček.

Do skupiny B pak : Zdeněk Růžička, Michal Špeta, Jiří Fuxa, Jan Kadlec, Ota Koukolíček, Martin Růžička, Karel Šváb, Petr Klusáček.

Z výčtu hráčů je patrné, že i tentokrát měl turnaj mezinárodní účast, což je jenom dobře, neboť domácí borci měli možnost získat nové zkušenosti v porovnání s těmi nejlepšími

Po rozlosování započal marathon zápasů, který trval až do 01:45 hodiny. Na některých hrách se čas ušetřil, na jiných naopak natáhl. Z těchto důvodů muselo být upraveno pravidlo při vnořování poslední kole „8“. Nezasáhl-li jeden z hráčů černou kouli, pak druhý z hráčů měl právo postavit si bílou na libovolné místo. I přes tuto skutečnost se základní skupiny dohrávaly ještě krátce po půlnoci a to již byli někteří hráči značně zmoženi. Ke cti všech však je třeba říci, že do konce vydrželi téměř všichni. Z každé skupiny postupovali do dalších bojů 4 nejlepší. Za skupiny A to byli Petr Minařík, Tomáš Smetana, Josef Beránek a Martin špeta. Ze skupiny B, pak Ota Koukolíček, Zdeněk Růžička, Karel Šváb a Jiří Fuxa. Ve čtvrtfinále byli vyřazeni Petr Minařík – Karlem Švábem, Tomáš Smetana – Otou Koukolíčkem, Jiří Fuxa – Josefem Beránkem a Martin Špeta – Zděnkem Růžičkou. V semifinále došlo na dvojice – Josef Beránek – Karel Šváb a Zděnek Růžička – Ota Koukolíček. Těmi šťastnějšími byli nakonec Josef Beránek, který po velkém boji porazil největší překvapení Karla Švába a také Zděnek Růžička, jež porazil v přetahované o černou kouli Otu Koukolíčka, který zapomněl na ono výše uvedené pravidlo. Vzhledem k lepšímu žebříčkovému postavení ze základní skupiny, tak Ota Koukolíček obsadil konečné 3 místo a na čtvrtém místě se usadil Karel Šváb. V případě hry Oty přítomní valili bulvy. Není tak obvyklé, aby hráč se 17 pivy a 14 panáky Bechera hrál tak dobře, přesto jsme toho byli svědky. Finálové klání na svém začátku dávalo tušit, že se zřejmě nebude konat žádné překvapení, ale Billiard je nevyzpytatelná hra. Růža začal obě hry finálového klání s velkým elánem a svého protivníka drtil jednou vnořenou koulí za druhou. Bohužel v obou hrách selhal v jejich druhé polovině. Ač s výrazně menším počtem koulí na stole, nedokázal si poradit s uložením. Josef postupně z náskoku ubíral, aby se nakonec radoval z celkového vítězství. Pohár pro vítěze tak putuje do Příbrami.

Celý turnaj proběhl v přátelské atmosféře a jeho direktoriát nemusel řešit žádné protesty. Koneckonců tak by to mělo být, vždy když se jedná o zábavu. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a tohle motto platilo. Ještě pár fotek při vyhlášení výsledků, gratulace a šlo se domů. Konečně Na závěr je třeba říci, že turnaj bude nutné početně zredukovat. Druhý stůl nemáme, a i kdyby, pak ho nemáme kam dát a opouštět se nám tradiční místo nechce. Buď bude zredukován počet hráčů na max. 12, nebo se bude hrát systémem šipkového pavouka KO. Poděkovat bych chtěl všem účastníkům turnaje, ale také všem, kteří se podíleli na jeho přípravě a servisu.

Přátelé budu se těšit za rok. Nashledanou Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop