SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

Zdravím hráče „A“ týmu a „B“ týmu,

Prosím vezměte na vědomí informace k zimní přípravě, která bude probíhat od začátku února 2019. První setkání/trénink je naplánován na 5.2.2019 v 17:45hod před školou ve Zlonicích. Platí pro hráče „A“ + „B“ týmu.

Tréninky:

Každé úterý od začátku února do poloviny března (vše závisí na počasí) Trénink budou v tělocvičně ZŠ Zlonice od 18hod (18-19:00hod), sraz vždy v 17:45hod. Nutno přizpůsobit obutí a oblečení. Povrch – parkety, sálová obuv.    

Každý čtvrtek od začátku února do poloviny března (vše závisí na počasí) Tréninky budou probíhat na hřišti ve Studeněvsi (umělka) od 18hod (18-19:00hod), sraz vždy v 17:45hod. Nutno přizpůsobit obutí a oblečení venkovnímu povrchu. Povrch – umělý povrch s pískem, nejlépe kopačky „lisovky“, sálová obuv klouže (ne „kopačky s kolíky“). Na dopravě – vozidlech se vždy domluvíme.      

Zápasy :

So 16.2.2019 od 15hod proti Vinařicím (hřiště UMT Švermov)

So 2.3.2019 od 14hod proti SK Smečno (hřiště UMT Švermov)

So 16.3.2019 od 14hod poslední přátelák na hřišti v Dobrovízi( na jejich hřišti, tráva)

Dále připomínám výroční schůzi SK Zlonice, která se koná dne 9.2.2019 od 16hod !!!! Účast pokud možno povinná.

Jarda Kohout

TURNAJ – OPEN ŠIPKY 2019

Co se týče povedenosti této akce, tak se dá říci, že se jednoznačně jednalo o jednu z neúspěšnějších akcí, které jsme dosud pořádali. Vysoký počet hráčů, rozmanitost přítomných lidí a příjemná atmosféra dala tomuto turnaji vysoké hodnocení. Oproti minulým rokům měl turnaj skutečně velmi dobrou úroveň. Pro všechny startující byly připraveny věcné ceny a tak si kromě zážitků každý ještě něco odnesl. Novinkou stejně jako v případě Billiardu bylo zahrnutí malého občerstvení do ceny startovného. Bramboračka s kávou jistě přišla každému vhod. Co se však změnilo, byl zákaz kouření během probíhajícího turnaje a nutno podotknout, že to byla dobrá změna a každý ji respektoval. Jednak kuřáci ušetřili a jednak bylo vidět na terč .

Počet účastníků tentokrát dosáhl počtu dvaceti a krom mužského pohlaví měly zastoupení i dvě ženy – Věrka Fuxová a Ráďa Beranová. Dalšími účastníky byli : Tomáš Smetana, Zdeněk Růžička, Martin Růžička, Petr Minařík, Petr Kružliak, David Kotěra, Vladimír Pískač, Jan Manek, Lukáš Michl, Jiří Fuxa, Josef Melounek, Petr Klusáček, Marek Žák, Tomáš Géring, František Konvica, Roman Rauscher, Michal Špeta a Jan Kadlec. Vzhledem k počtu hráčů se hrálo na 32 pavouka. Po rozlosování byly známy první tři dvojice, přičemž ostatní hráči měli volný los.

K prvnímu rozhozu se postavili, proti sobě hned dva „ bratři „ sokolové Marek Žák a Tomáš Géring a byla to opravdu bratrovražedná bitva. Po první hře se ujal vedení Marek, přičemž Tomáš vyrovnal, aby následně ovládl i rozhodující 301. Oba předvedli velmi dobré náhozy, ale postoupit mohl pouze jeden. Pro Marka to byla první z celkových dvou proher, které znamenaly na konci třetí místo. Dokázal se totiž obdivuhodným způsobem prokousat béčkovým pavoukem až na pódium, když ve hře o finále podlehl 2 : 1 Martinu Růžičkovi. Ve hře o třetí místo dokázal porazit dalšího hráče z vyšší hmotnostní kategorie Jana Manka alias Bonjoura. Bonjour, jak sám řekl, byl překvapen svou hrou i konečným umístěním. To můžeme koneckonců potvrdit, ale zároveň musíme zmínit, že Jeník hrál, opravdu dobře k čemuž mu zřejmě vydatně pomáhala jeho kvalitní základna v podobě vypracovaného břicha. Díky tomuto kýlu se na startovní čáře téměř nepohl.

Další dvojici tvořili staří známí Roman Rauscher ( domácí hráč ) a Jan Manek. U Romana jsme zvyklí na ledacos i na to, že pravidelně po sezóně šipek v klubovně maluje, neboť jeho šipky mimo terč značně poškozující zdejší malbu. Tentokrát však výkon předčil očekávání, tedy alespoň v prvním rozhozovém kole, kdy s Bonjourem držel krok a prohrál těsně. Ve druhém kole však předvedl totální kolaps, kdy několik šipek poslal opět tradičně do zdiva, a bylo po nadějích. Ke cti Romana však slouží to, že přes původně avizovanou neúčast nakonec dorazil a na omluvu je třeba taktéž zmínit, že je zvyklý pracovat především vidlemi.

V dalším duelu se představila první žena a to Věrka Fuxová, která narazila, nebo spíše Tomáš Smetana narazil na ni. Věrka vědoma si své nevelké postavy házela své oblíbené 19 a trefovala se náramně. Svého protihráče deptala triplovými i dablovými náhozy, a když už 19 netrefila, pak se šipka nezištně zapíchla do triplu 16. Sméťa, snažíc se o nový hráčský postoj a trefování 20 mohl jen těžko konkurovat. Věrka jej nakonec s přehledem udělala 2 : 0. Sméťa se tak nedobrovolně stal terčem posměšků a těžko vysvětloval, že se tak stalo z pouhé zdvořilosti k něžnému pohlaví. Posledním utkáním základní části bylo klání Petra Minaříka zv. Čára a Josefem Melounkem zv. Melounem. Postoupit mohl každý z hráčů, ale nakonec se přece jen radoval z postupu Čára. Ten přežil některé kritické momenty zejména v první hře, kdy mu neházelo, překonal krizi a postoupil. Vítězové postupovali dále v A pavouku zatímco poražení museli čekat v B pavouku na své soupeře z osmifinále A. V něm se vytvořily následující dvojice : Ráďa Beranová – Lukáš Michl, Martin Růžička – Michal Špeta, Petr Kružliak – Jan Kadlec, Petr Klusáček – Zdeněk Růžička, Vladimír Pískač – Verča Fuxová, František Konvica – Jiří Fuxa, Petr Minařík – Tomáš Géring, David Kotěra – Jan Manek.

Vezmeme jednoho hráče po druhém. Ráďa Beranová ve svém prvním startu v pozici úplného outsidera vyrazila dech všem přítomným, když zametla s bodyguardem Bonjoura Lukášem Michlem. Zejména závěr měla fantastický, kdy hru zavřela triplem a přesně trefeným požadovaným číslem. Překvapivě se tak mohla radovat z postupu, kde následně narazila na pozdějšího finalistu Martina Růžičku. V tomto utkání se však překvapení již nekonalo a Ráďa podlehla 2 : 0. Taktéž v následující opravě, kde narazila na Jirku Fuxu na svého soupeře nestačila a podlehla. Obsadila tak krásné dělené 9 místo. Co by za to někteří chlapi dali. Lukáš Michl po pokořující porážce v opravě zabral a s přehledem porazil Romana Rouschera, aby vzápětí ukončil své učinkování v turnaji prohrou s Márou. Pozdější finalista Martin Růžička se v prvním kole pořádně nadřel s Michalem Špetou, kdy byl na pokraji vyřazení. Michal však doplatil na mizerné zavírání, kdy dokonce 6x nedokázal zavřít jedno číslo a to se mu stalo v tomto souboji osudným. V dalším ze svých zápasů se Martin moc nenadřel. V pohodě přešel přes Ráďu Beranovou a v semifinále A si poradil i s nevýrazným Petrem Kružliakem „ Bobrem „, který i přes velkou snahu na něho nestačil. Ve finále A narazil Martin na Frantu Konvicu a protože mu podlehl, musel do semifinále B, kde se utkal s Márou. Toto utkání zvládl a ve finále opět nastoupil proti Ferymu. Fery si však na rozdíl od Martina finále užíval. Bezstarostnost a pohoda měla navrch před přílišnou křečovitostí a nervozitou. Druhé místo je však krásným umístěním a záchranou pověsti domácích hráčů.

Michal Špeta po porážce s Martinem prohrál s Márou a turnaj pro něho rovněž skončil. Petr Kružliak si při svém prvním startu poradil s kamarádem Honzou Kadlecem, aby následně vyřadil z A Klusiho a padl s Martinem Růžičkou a v opravách prohrál s Márou. V konečném účtování tak obsadil konečné 5 místo. Pro Honzu Kadlece znamenal stopku Zdeněk Růžička a tím pádem skončil na děleném 13 místě. Klusi si překvapivě poradil v prvním kole s Růžou Zd., aby následně padl s Bobrem . Ani v opravách neměl štěstí a podlehl Kotěrkovi a tak i on skončil na konečném děleném 9 místě. Růža Zd. Jak bylo zmíněno v prvním kole překvapivě podlehl Klusimu, následně vystřelil Sméťu, ale stejně jako v prvním kole, tak i v dalším prohrál překvapivě s Čárou. I on nakonec obsadil 9 místo. Vláďa Pískač se tak dlouho posmíval Sméťovi až ho spravedlnost dostihla a i on prohrál s Verčou a musel se poroučet do B. Ke cti mu slouží, že dokázal vyhrát alespoň jednu hru. Manžel Verči, Jiří pak Písklete dorazil a zdůraznil mu tak, že si na jeho ženu nebude nic dovolovat. Pro Písklete bylo 13 místo maximem.

Verča Fuxová, jak shora zmíněno s chlapi jen laškovala. Sméťa i Pískle mohli jen sklopit uši, uklonit se a vzít roha. To Fery a Mára už si nabančit od Verči nenechali. Fery poslal Verču do oprav, kde ji čekal Mára. Ten se sklenicí čisté vody v ruce pozorně sledoval její odhozy a pak přesně nalajnovanou taktikou šel za vítězstvím. Manžel Jiří, tak mohl být po právu na svou ženu hrdý, neboť obsadila 9 místo. Franta Konvica alias Konvička překvapil nezvyklým způsobem své hry. Dá se říci, že šipky do terče vnořoval jak pistolník na divokém západě, neboť je střílel téměř od pasu. Zdá se to až neuvěřitelné, ale tento způsob slavil v jeho podání úspěch a to ten nejvyšší. V dobrém na něj nebudou vzpomínat manželé Fuxovi. Fery si nejdříve dovolil na Jirku a posléze i Verču, oba tak poslal do oprav. Bonjourovi v duelu s Ferym nebyl nic platný ani jeho bodyguard Lukáš a musel rovněž do oprav. Ve finále A poprvé porazil Martina Růžu, aby jej následně udolal i ve finále turnaje a mohl slavit celkové vítězství.

Jirka Fuxa po úvodní prohře s pozdějším vítězem turnajem Ferym deklasoval Písklete, pak si smlsl i na jeho životní družce Ráďě. Dokázal ještě přejít přes Kotěrku, ale na bijce z klece Bonjoura už nestačil. Resumé – 5 místo. Petr Minařík v základní části zdolal po velkém boji Melouna a také velmi dobře házejícího Geňu. Stejně jako Jirka však nestačil na Bonjoura a poroučel se do B. Zde překvapivě vyřadil Růžu Zd., a v dalším kole narazil na Máru. Ten už byl v dobré herní formě a nedal Čárovi šanci. Pro Petra krásné 7 místo. Na shodném místě skončil i D. Kotěrka, ten sice v prvním kole nestačil na Bonjoura, ale pak si poradil s Geňou i Klusim, aby skončil na lopatě Jirky. Dobře se rozvíjející turnaj tak pro něho skončil. Pepa Melounek neměl tentokrát štěstí na soupeře. V základní části natrefil na Čáru a následně Máru s čímž se dalo dělat opravdu málo.

Tolik tedy výčet utkání našich aktérů. Chtěl bych poděkovat tradičně všem hráčům za pěkné výkonu a skvělou atmosféru. Ráďe Beranové za pohoštění a servis. Vypsanou prémii v podobě zlatého Amundsena za 180 –BINGO sice nikdo netrefil, ale to nevadí. Třeba se to podaří někomu za rok. Mějte se fajnově. Tomáš Smetana

BILLIARDOVÝ MARATHON 2018

O víkendu 5. prosince 2019 proběhl další, v pořadí již 4 ročník billiardového turnaje v klubovně na hřišti SK Zlonice. Co se týče účasti, pak předčil očekávání, když se do turnaje přihlásilo rovných 16 hráčů. Na jeden hrací stůl pořádná porce. Hráči byli rozděleni do dvou osmičlenných skupin při hracím systému každý s každým s hrou na jedno vítězství s vyjímkou finálového klání.

Do skupiny A byli nalosováni : Petr Minařík, Tomáš Smetana, Roman Rauscher, Josef Beránek, Josef Melounek, Petr Kružliak, Martin Špeta a Jiří Koukolíček.

Do skupiny B pak : Zdeněk Růžička, Michal Špeta, Jiří Fuxa, Jan Kadlec, Ota Koukolíček, Martin Růžička, Karel Šváb, Petr Klusáček.

Z výčtu hráčů je patrné, že i tentokrát měl turnaj mezinárodní účast, což je jenom dobře, neboť domácí borci měli možnost získat nové zkušenosti v porovnání s těmi nejlepšími

Po rozlosování započal marathon zápasů, který trval až do 01:45 hodiny. Na některých hrách se čas ušetřil, na jiných naopak natáhl. Z těchto důvodů muselo být upraveno pravidlo při vnořování poslední kole „8“. Nezasáhl-li jeden z hráčů černou kouli, pak druhý z hráčů měl právo postavit si bílou na libovolné místo. I přes tuto skutečnost se základní skupiny dohrávaly ještě krátce po půlnoci a to již byli někteří hráči značně zmoženi. Ke cti všech však je třeba říci, že do konce vydrželi téměř všichni. Z každé skupiny postupovali do dalších bojů 4 nejlepší. Za skupiny A to byli Petr Minařík, Tomáš Smetana, Josef Beránek a Martin špeta. Ze skupiny B, pak Ota Koukolíček, Zdeněk Růžička, Karel Šváb a Jiří Fuxa. Ve čtvrtfinále byli vyřazeni Petr Minařík – Karlem Švábem, Tomáš Smetana – Otou Koukolíčkem, Jiří Fuxa – Josefem Beránkem a Martin Špeta – Zděnkem Růžičkou. V semifinále došlo na dvojice – Josef Beránek – Karel Šváb a Zděnek Růžička – Ota Koukolíček. Těmi šťastnějšími byli nakonec Josef Beránek, který po velkém boji porazil největší překvapení Karla Švába a také Zděnek Růžička, jež porazil v přetahované o černou kouli Otu Koukolíčka, který zapomněl na ono výše uvedené pravidlo. Vzhledem k lepšímu žebříčkovému postavení ze základní skupiny, tak Ota Koukolíček obsadil konečné 3 místo a na čtvrtém místě se usadil Karel Šváb. V případě hry Oty přítomní valili bulvy. Není tak obvyklé, aby hráč se 17 pivy a 14 panáky Bechera hrál tak dobře, přesto jsme toho byli svědky. Finálové klání na svém začátku dávalo tušit, že se zřejmě nebude konat žádné překvapení, ale Billiard je nevyzpytatelná hra. Růža začal obě hry finálového klání s velkým elánem a svého protivníka drtil jednou vnořenou koulí za druhou. Bohužel v obou hrách selhal v jejich druhé polovině. Ač s výrazně menším počtem koulí na stole, nedokázal si poradit s uložením. Josef postupně z náskoku ubíral, aby se nakonec radoval z celkového vítězství. Pohár pro vítěze tak putuje do Příbrami.

Celý turnaj proběhl v přátelské atmosféře a jeho direktoriát nemusel řešit žádné protesty. Koneckonců tak by to mělo být, vždy když se jedná o zábavu. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a tohle motto platilo. Ještě pár fotek při vyhlášení výsledků, gratulace a šlo se domů. Konečně Na závěr je třeba říci, že turnaj bude nutné početně zredukovat. Druhý stůl nemáme, a i kdyby, pak ho nemáme kam dát a opouštět se nám tradiční místo nechce. Buď bude zredukován počet hráčů na max. 12, nebo se bude hrát systémem šipkového pavouka KO. Poděkovat bych chtěl všem účastníkům turnaje, ale také všem, kteří se podíleli na jeho přípravě a servisu.

Přátelé budu se těšit za rok. Nashledanou Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop