SK Zlonice

oficiální stránky fotbalového sportovního klubu zlonice

 

HODNOCENÍ MISTR.SEZÓNY 2017/2018 - I.A MUŽSTVO

Tradičně se podíváme na hodnocení uplynulé mistrovské sezóny 2017/2018 I.A mužstva v krajské I.B třídě. Tato sezóna znamenala pro naše mužstvo po 4 letech sestup do okresního přeboru. Kde hledat příčiny sestupu ? Našli bychom jich zřejmě více.

V první řadě je potřeba hledat chyby u sebe samých. Chabá tréninková morálka v zimním období je zřejmě příčinou největší. Ještě předtím je nutné zmínit odchod zkušených opor Tomáše Vimra, Dominika Tauše a Pavla Havrdy do jiných klubů a ukončení hráčské kariéry Petra Němce. Aby toho, nebylo málo, musíme zmínit rovněž 6 zápasovou absenci jednoho z nejlepších hráčů Petra Bakose za disciplinární prohřešek v posledním mistrovském utkání v Libušíně. Dále 7 absencí brankáře Tomáše Kopeckého, předčasné ukončení kariéry kapitána týmu Martina Špety a podzimní absenci Jiřího Melichara pro vážnější zranění. Rovněž příchozí Josef Průcha odehrál pouze 18 utkání a Radek Nauš v jarní části 11 utkání. Tak nějak jako by se proti nám vše spiklo.

Přes všechny těžkosti lze konstatovat, že mužstvo na I.B třídu kvalitou mělo, ale pokazilo si to především svým nezodpovědným přístupem. Jestliže jsme dokázali s některými kvalitními týmy odehrát vyrovnané partie a v těchto nám chybělo málo k tomu, abychom bodovali, pak je na vině právě slabší fyzická připravenost, která nám v opačném případě mohla pomoci. Druhým aspektem je skutečnost, že nedisponujeme skutečným gólovým bombarďákem. V kádru se objevilo celkem 26 hráčů, přičemž plný počet odehraných zápasů mají : Petr Klusáček a Jakub Švarc – 26, následuje Martin Gil – 24, Lukáš Samek a Miroslav Havliš – 23, Dominik Tóth a Jakub Novák – 22, Michal Demeter a Lukáš Gil – 21, Petr Bakos – 20. Zbylí hráči jsou již pod 20-ti odehranými zápasy. Příčinou těchto absencí byly buď pracovní povinnosti, zranění nebo disciplinární tresty.

Když se podíváme na soutěž slušnosti, v níž skončilo naše mužstvo na 10 místě, pak se také musíme trochu zamyslet. 49 udělených žlutých karet a 6 červených je vysoké číslo. V tomto počtu dominoval celému startovnímu poli I.B třídy Petr Klusáček se 14  ŽK a 1 ČK. Příklad za všechny – nejlepším střelcem je s 12 přesnými zásahy Lukáš Gil, který hrál polovinu soutěže v obraně! Až na druhém místě je Lukáš Samek s 5 brankami a Michal Demeter se 4 brankami. Z tohoto je patrné, že našim střelcům pořádně zvlhl střelný prach a bez branek prostě mužstvo vyhrávat nemůže. V celém ročníku jsme vstřelili pouhých 37 branek oproti 71 obdrženým a to je hrozně málo. V průměru se dostaneme na koecifient 0,7 vstřelené branky na 1 utkání, zatím co v počtu obdržených branek na 1 utkání na koecifient 2,73. Obrana haprovala zejména v podzimní části a trochu si sedla až na jaře příchodem Radka Nauše. V sezóně se v týmu vystřídalo resp. dostalo herní příležitost celkem 26 hráčů. Plný počet 26 odehraných utkání mají pouze dva : Petr Klusáček 14/1ČK a Jakub Švarc, následovaný Michalem Demeterem 3/1, Lukášem Košťákem 3/1, Jiřím Melicharem 2/1, Radkem Naušem a Tomášem Kopeckým 1/1. V mnoha zápasech jistě pracovala nervozita s emocemi, ale do budoucna bychom se měli v tomto směru trochu umírnit.

A když už jsme u těch statistik, tak si pojďme připomenout konečnou tabulku s přihlédnutím také na domácí a venkovní výsledky. Konečná : 13 ( sestupová) příčka 26 – 7 – 0 – 19 37 : 71 23 bodů. Domácí : 12 příčka 13 – 6 – 0 – 7 23 : 31 18 bodů. Venkovní : 13 příčka 13- 1 – 0 – 12 14: 40 5 bodů. Je až ironií osudu, že o bytí a nebytí se rozhodovalo v posledním utkání. Jak prozaické a kruté zároveň. Po téměř odpískaném podzimu, kdy už v tuto možnost věřil málokdo jsme se zasloužili, ještě o pěkné drama. K tomu však nemuselo vůbec dojít. V podstatě stačilo vyhrát o jeden zápas více v domácím prostředí. V utkání s Klobukami a Mšecí chybělo k bodům málo, stejně jako v Doksech či Hostouni. Závěrečný los s mužstvy ze samotného popředí tabulky nevěstil před koncem nic dobrého. Zde však musím kluky vyzdvihnout, neboť odehráli velmi dobré zápasy.

Jaro bylo, alespoň co se týče výsledků, rozhodně lepší než podzim a to i přes skutečnost, že kýžené body nepřineslo. Výsledkově jsme propadli pouze se Slaným a Unhoští. Musíme mít tedy na hlavě máslo, protože to opravdu šlo. Na podzim by situace byla také zřejmě jiná, pokud bychom dotáhli dobře rozehrané utkání v Unhošti. V tu dobu se zřejmě vše zlomilo. Obrovský psychický blok a pocit křivdy udělal s mužstvem hodně. Šesti a posléze devíti bodovou ztrátu jsme na jaře těžko doháněli, a byť se to povedlo, k záchraně to nestačilo. Soutěž jsme však dohráli a jsem rád, že kluci dodrželi to, co před sezónou slíbili. Odcházíme sice zklamaní, ale ne se sklopenou hlavou. Za ta léta si už člověk zvykl, že jednou je líp a jednou hůř a tak je to i v životě v němž fotbal zaujímá jen zlomek všeho. Je to sport a člověk to tak musí brát, i když se s tím stejně chvíli musí srovnávat. Srovnat s budeme muset rovněž nejen s faktem, že hrajeme okresní přebor, ale také s odchody Lukáše Košťáka, Jakuba Švarce a zřejmě i Petra Bakose. Tyto hráče nově nahradí Petr Krejza a Martin Kalina ze slánského dorostu. Nikdo jiný v tuto chvíli současný kádr neopouští.

Na závěr bych se pokusil o krátkou charakteristiku hráčů širšího kádru. U některých se budu zřejmě opakovat, u jiných naopak zjistíme nové věci a v konečném účtování si každý může udělat obrázek sám. Tomáš Kopecký - v brance je již dlouhou dobou neotřesitelnou jedničkou. Šťastné rodinné chvíle tak trochu odsunuly fotbal na druhou kolej. Dříve minimálně absentující hráč tentokrát chyběl v 7 mistrovských zápasech, kde jej museli nahradit Martin Koukolíček s Jakubem Švarcem. Byly to však i zdravotní problémy, které jej z některých zápasů vyřadily (opotřebovanost je znát). Během sezóny měl i slabší chvíle, ale jinak byl tradičně oporou a v zádech s ním se hrálo mužstvu dobře.

Radek Nauš – začal s týmem trénovat na začátku zimní přípravy s výhledem přestupu z Vraného. Ten se uskutečnil před začátkem jara a byl to dobrý kup. Hráč s výborným nákopem a herní kreativitou rychle zapadl do základní sestavy. Jde o vítězný typ a jsme rádi, že je v týmu.

Petr Klusáček – dle shora uvedených statistik – jednoznačně rapl. Nevypustí však žádný souboj, je nesmlouvaný, protihráči dá jasně najevo, že to s ním nebude mít lehké a je to také velký bojovník.

Martin Gil – bývalý žižický bombarďák si mohl nechat o své bývalé střelecké fazóně jen zdát. V útoku ani v záloze to prostě nebylo ono. Příjemným překvapením bylo jeho zařazení na kraj obrany, kde byl více svázán úkoly než v útoku. Pořád však postrádám kvalitnější hru hlavou, což je u borce s mírou 180 cm trochu záhadou.

Lukáš Košťák – stejně jako v letech minulých ani v této sezóně se nevyvaroval svých excesů a musel nuceně stát. Bojovník s lehkými nohami a vrozenou rychlostí, která mu je však často překážkou. V mnohých případech nedokázal využít volného prostoru přes sebou a zbytečně hru brzdil. Takový hráč musí pendlovat po lajně sem a tam a k tomu trochu přidat rozum. Ve Vraném dostane zřejmě jiný céres .

Jakub Švarc - hráč stále bojující s mírnou nadváhou a neskutečnou nervozitou. Jeden z mála univerzálů. Vynikl likvidací několika pokutových kopů coby brankář a naopak jejich zahozením z pozice hráče. Hráč spíše do obrany však na jaře odehrál většinu času v záložní řadě. Potýkal se zde stejně jako ostatní hráči především s nedostatkem fyzických sil, ale vypořádal se s tím po svém. V Jedo budeme sledovat, zda dodržuje životosprávu. Jeho skřeky nám budou v kabině chybět

Jiří Melichar – na můj vkus trochu zbytečně zakřiknutý, měl více vyjádřit své emoce. Na druhou stranu drží ústa a hraje. V herní praxi by to chtělo o něco zvýšit rychlost, zejména při přebírání míče a jeho rozehrávce. Pro zranění nehrál celý podzim, když se vrátil dlouho se rozehrával. Měl dobré i slabší výkony. Za připomenutí stojí jeho skvělý gól z voleje do branky Tatranu.

Jakub Novák - dokázal v některých zápasech vymyslet to, co by nevymyslel nikdo. Zarputilý šlachovitý hráč, který však až příliš často bourá do hráčů stojících před ním. Když má den, je k nezastavení. Na Braškově se rval jak buldok, nechal by tam duši.

Petr Bakos – 6 zápasový distanc nejvíce pocítilo mužstvo na začátku soutěže. Jestli někdo z hráčů trénoval a on ne, pak na hřišti by jste to nepoznali. Nebyl sice střeleckým tahounem (od toho tam měli být jiní) avšak v poli stále neúnavný a kreativní. Dojel na každý zápas a odmakal jej. Míč má moc rád a to bylo v některých momentech znát. Škoda, že zřejmě končí, kéž by měl chuť alespoň někdy přijet, rádi jej uvidíme.

Lukáš Samek – oblíbený Bongo opět potvrdil své postavení náhradníka i když pozor, na podzim byl naším nejlepším střelcem! Je to větroplach, světlých chvil a vyrovnaných výkonů je málo. Škoda, že nemá něco ze svého bratra Marka Muchy. Jak dlouho už s námi Luky hraješ a kdy se konečně dostaneš natrvalo do základu?? Makat a zase makat!

Dominik Tóth – v současnosti asi největší perspektiva. Do sestavy se dostával pomalu, aby se v ní pak natrvalo usídlil. Některá utkání odehrál vskutku výborně, jen vydržet.

Miroslav Havliš – náš Mireček nemá sice černou pleť jako ve filmu "Jak svět přichází o básníky", ale je přinejmenším stejně tak oblíben. Strávil možná dost času na lavičce, přesto naskočil v 23 zápasech. Stále platí, že lepší je bořit než tvořit a toho se držet. Mirek je duší mužstva.

Martin Špeta – kapitán, který musel skončit ze zdravotních důvodů. Mužstvo tak přišlo o dalšího tvořivého hráče s dělovou ranou, což je obrovská škoda. Celé jeho působení ve Zlonicích doprovázely nějaké zdravotní trable a je jen škoda, že svůj potenciál nemohl více ukázat a využít.

Michal Demeter – líná kočka?, jak kdy! Michal umí zamakat a ukázal to v mnoha zápasech, když má chuť, dokáže hrát velmi dobře. Dimimu to však už tolik nepálí jako v předešlých letech.

Lukáš Gil – překvapivý král střelců (9 – 10 místo v I.B tř.) Nejen střelec, ale také velmi spolehlivý a těžko obehratelný obránce. Lepší výběr místa mohl přinést více branek. Musí také vědět, že pokaždé míč do nohy nedostane přesně.

Josef Průcha – nesmrtelný Bican. Kdo ví o čem mluvím, tak mi dá za pravdu. S věkem sice ztrácí na rychlosti, ale přehled a herní kvalitu stále má. Na jaře jej vyřadilo zraněné koleno. Jsme rádi, že ještě zůstává.

Zbylí – zbylé hráče nebudu komentovat. Všem těmto hráčům děkuji za podporu. Zde bych chtěl rovněž vyslovit přání, že musí projevit větší touhu dostat se do mužstva a potvrdit to na hřišti. Přinejmenším musí být alespoň o pověstný chloupek lepší, než ti, kteří v současnosti nastupují a svým projevem to dát na hřišti znát. Cíle pro nadcházející sezónu? První polovina soutěže nám nastaví zrcadlo a ukáže, jaké jsou naše možnosti. Mým skromným přáním je hrát klidný střed, hrát s mladými hráči a zase se fotbalem začít bavit. I.B třída byla dobrou zkušeností, ale zároveň jaksi zbytečným stresujícím faktorem - přesto bych ji rád hrál dál. Musíme být přesto na pozoru, neboť OP je kvalitní soutěží a ani zde to bez práce samo nepůjde. Odcházejícím hráčům přeji hodně úspěchů v jejich nových působištích.

Všem ostatním krásné léto, mějte se fajn a nezapomeňte 25.-26. srpna začínáme!  1.9. nás čeká na hřišti Memoriál Fr. Havla a večer zábava.          

 

                                                                        Tomáš Smetana

Příprava další sezóny - tentokráte v okresním přeboru - začne od pátku 20.7.2018.

Info na fcb skupině.

 

Zlonice podlehly přes dobrý začátek výrazným rozdílem Unhošti (1:5).

Po brance Švarce z penalty mohli domácí přidat další trefu, ale hosté postupem času převzali iniciativu a ještě do pauzy šli do vedení.

„Snažili jsme se co nejvíce držet míč, aby se domácí unavili. Víme o tom, že moc netrénují,“ objasnil taktiku Unhoště kouč Josef Kučera.

Po půli už bylo na hřišti jen jedno mužstvo, i když góly padaly až později (Korpa 69., Neuberger 73.).

Hladká výhra potěšila i Oldu Moce, hrajícího naposledy před plánovanou operací. Zdroj: https://kladensky.denik.cz/fotbal_region/dobra-se-nenechala-zaskocit-poslednim-20180509.html

Vzhledem k stále se opakujícím problémům spojených s docházkou hráčů na tréninky a samotné zápasy odstupuji dnešním dnem z funkce trenéra I.A mužstva. Nehodlám se dále stresovat, starat a plýtvat svým časem kvůli lidem, kteří se chovají vůči ostatním nezodpovědně, hledají neustále nějaké výmluvy a zapomínají na své sliby. Aby téměř po měsíci přípravy nebyli někteří na jediném tréninku je věc nepochopitelná a pro mne naprosto neakceptovatelná. Po 9 letech u A týmu má trpělivost dospěla vrcholu. Staráte se o chod klubu, zajištujete brigády, přátelská utkání, trénujete a pak přichází taková odezva.

Chci věřit, že hráči kteří chtěli hrát I.B třídu, alespoň dodrží svůj slib a dohrají soutěž. Je nutné si udělat pořádek především mezi sebou samými. Hráčům budiž toto ponaučením, že takto se věci opravdu dělat nedají a je čas se zamyslet. Když už Vám došel elán, tak to alespoň dělejte pro radost a také si připomeňte kolik je s tím spojených starostí.

                                                          Tomáš Smetana 

Předpokládaná příspěvky SK ZLONICE - bude schváleno na valné hromadě.

Příspěvky FAČR - - se hradí na kalendářní rok: leden 2018–prosinec 2018 - POZOR!!! do 15.2.2018

Příspěvky klubu se hradí na hrací ročník: září 2017-srpen2018

Výše členských příspěvků je stanovena v následující tabulce, pro mládežnické kluby upravena dle dohody s rodiči, pro ostatní kategorie je nezměněna:

Kategorie FAČR Klub Oddíl Celkem
Přípravka 100,- 100,-   800,- 1000,-
Ml. žáci 100,- 200,-   700,- 1000,-
St. žáci 100,- 250,-   650,- 1000,-
Dorost do 18 100,- 350,- Vlastní systém   450,-
Dorost nad 18 200,- 350,- Vlastní systém   550,-
Dospěláci 200,- 500,- Vlastní systém   700,-

SOKOL MŠEC  :  SK  ZLONICE   ( 1 : 0 )

        2                  :            0

Sestava :

Tomáš Kopecký, Petr Klusáček, Jakub Novák, Jakub Švarc , Miroslav Havliš

Martin Gil, Josef Průcha, Martin Špeta, Dominik Tóth

Michal Demeter, Lukáš Gil

Střídal : Michal Špeta ml., Filip Daniel, Zdeněk Veselý a Nenad Hrubik.

I KDYŽ SE ROZJEZD NEPOVEDL,  KOPAČKY SE NEPÁLILY

Úvodní utkání nové sezóny  nebylo z mého pohledu až tak špatné a ve Mšeci jsme dokázali odehrát vyrovnanou partii, jíž chybělo jediné – zisk bodu. K tomu bylo opravdu velmi blízko avšak o osudu utkání nakonec rozhodla hrubá individuální chyba. Na druhou stranu by bylo asi nespravedlivé, aby domácí o body přišli. Byli totiž téměř po celé utkání herně lepším týmem ale, nemohli se dlouho střelecky prosadit a nebýt právě oné osudové chyby ze 40 min. dost možná by ztrátu utrpěli. Samotné utkání v němž absentoval L. Košták a L. Samek, a kdy dostali  na naší straně příležitost tři dorostenci jsme zahájili zodpovědně. Po úvodních velmi dobrých 20 min. však přišel náhle herní útlum a dostali jsme se pod tlak. Rychlé průniky přes křídla zaměstnávaly naši obranu. Domácí zahrávali taktéž několik rohových kopů a snažili se o zakončení před i ve vápně. Obrana v čele s Kopeckým však atakům odolávala. Jednou jsme měli i štěstí když náš hráč vykopával téměř z brankové čáry.

Na druhé straně naše mužstvo mnoho šancí nemělo. Za zmínku snad stojí  Demeterem hlavou prodloužený centr Havliše, který se snášel těsně pod břevno domácí branky, avšak brankář jej dokázal vytěsnit na rohový kop. Čas utíkal a přiblížil se konec I. poločasu – čas rozuzlení. Nejprve ztrácí na půlce míč M. Demeter, který tak dlouho otálí s přihrávkou, až mu jej soupeř uzme a ten putuje do vápna. Zde je odvrácen na kopačky P. Klusáčka, který jej vyváží směrem od branky. Místo odehrání míče na spoluhráče však volí kličky, které se mu i nám stávají osudovými. O míč přichází, ten putuje ihned křížem na pravé křídlo a volný hráč obstřeluje Kopeckého k tyči. V tu chvíli jsem si vzpomněl na jaro, kdy jsme taktéž své protihráče obdarovávali. I přes inkasovanou branku jsme mohli ještě do poločasu stav srovnat. Před velkým vápnem domácích vybojoval pro M. Demetera míč J. Průcha. Michal však z hranice VV uspěchaně a především velmi slabě střílí, takže domácí golman nemá prakticky žádnou práci. To by nebylo to nejhorší, kdyby náš hráč zvedl hlavu a periferně viděl souběžně běžícího volného L. Gila.  Bohužel  naši hráči v těchto momentech hlavu příliš často nepoužívají a volí chybná rozhodnutí což je škoda.

Do II. poločasu střídá vyždímaného Tótha, Michal Špeta ml. a posléze na hřiště přichází v rychlém sledu za sebou Veselý ( 49 m. svalové zranění Klusáčka ), Daniel ( M. Demeter ) a Hrubik ( M. Gil ).  Nově příchozí  hráči přinášejí osvěžení naší hry. Několikrát se prokoušeme před domácí branku, avšak našemu zakončení chybí především přesnost. Mácovi nesedne snad jediná střela k níž měl napřaženo. Domácí také trochu ubrali a tak se před brankami mnoho neděje. V závěrečných 20 min.hrajeme vabank s pouhými 3 obránci, kdy se do útoku vydává opět L. Gil ( byl stažen do obrany místo Klusiho) s M. Špetou. To je příležitost pro domácí. Kopecký však chytá dobře. Druhou branku dostáváme cca 10 min. před koncem, a byť tato branka není rozdílová a o výsledku utkání nerozhodla, platit neměla, neboť útočící hráč si při zpracování míče do gólové pozice vypomohl evidentně rukou. Rozhodčí však branku uznal a domácí hráč se zavázal bobříkem mlčení o nedovolené hře. Tuhle situaci nemá cenu pitvat, neboť jak jsem zmínil na konečný výsledek vliv neměla. Zápas končí dvoubrankovým vítězstvím domácích. Utkání pohodové úrovně, bez záludností k jehož klidnému průběhu přispěli i arbitři, kteří rozhodovali velmi dobře. V úvodním utkání jsme nezklamali  a vyzkoušeli si, že když se bojuje, dá se dosáhnout dobrého výsledku. Mile mě překvapili mladí hráči, kteří odehráli své maximum. Potřebují však ještě čas a především delší herní praxi, jíž jim v případě, že budou chodit jistě a rád poskytnu. Na druhé straně někteří ze stávajících hráčů,  budou muset své výkony zlepšit. Naše mužstvo se však bude muset naučit to nejdůležitější a to – střílet branky. Útočná fáze je skutečně naší slabinou. Budu se radovat z každého vstřeleného gólu i kdyby neměl být vítězný. I přes poměrně dobrý výkon nemůžeme z dnešního utkání dělat nějaké závěry. Mšec i přes vítězství, při vší úctě nebyla takovým soupeřem, který by nás řádně prověřil. Skutečná kvalita nás teprve čeká a to již v nadcházejícím utkání, kdy po letech odehrajeme derby s  Vraným. Věřím, že to bude svátek nejen pro hráče ale i fanoušky.

                                                                      Tomáš Smetana

Partneři SK Zlonice

logo mestys zlonice

stedoesk kraj

www.kr-stredocesky.cz

MSMT logotyp text CMYK cz

www.msmt.cz

 

Jiří Webinger - MAD

poskytování linkové, mezinárodní i smluvní dopravy

Chržínská 685 273 24  Velvary

telefon: 315 761 163

Mgr. Lukáš Záveský IČ 76567036

tvorba webových stránek

telefon: 775 176 418

lukas.zavesky@skzlonice.cz

logo kubasek

K KUBÁSEK AUTODOPRAVA
Zemní práce, stavební práce,
demolice, nákladní
doprava
a přeprava,
jeřábnické práce

+420 724 260 517

Páleč 86, 273 71 Zlonice

frantisek.kubasek@seznam.cz
tomas.kubasek@seznam.cz

logo kucaba

MILAN KUČABA
Zemní práce
minibarem
s rypadlem.
Kontejnery, prodej písku
Hloubení základů, výkopy
bazénů, ú
prava terénů,
demoliční a bourací práce JCB

+420 603 845 993

Revoluční 337, 273 71 Zlonice

m.kucaba@seznam.cz 

logo DHL

DHL Supply Chain s.r.o.
Loděnická 963,
Pohořelice 691 23
KOMPLEXNÍ
LOGISTICKÉ SLUŽBY

+ 420 519 405 101

www.dhl.cz 

logo Zima Beranek

ZÍMA – BERÁNEK
Kompletní zemní práce
273 71 Zlonice, Vyšínek 51
Zemní práce minibarem,
kontejnery, ú
pravy terénů,
pokládky chodníků,
z
ateplení fasád, stavební
práce,
kanalizace

logo GN hromosvody

www.ginov.cz

Komplexní řešení hromosvodů Montáže, revize, aktivní hromosvody Nátěry a opravy hromosvodů Rekonstrukce Projekty, demontáže Svody pomocí horolezecké techniky Beřovice 15, 273 71

+420 774 547 780

logo tomes

www.autodily-tomes.cz

logo KAMEN ZBRASLAV

KÁMEN ZBRASLAV, a.s.
těžba kamene
kamenivo pro asfaltové a nestmelené směsi, betonu a kolejových loží
těžba písku, výroba a doprava betonu
Žitavského 1178, 156 Praha 5

+420257922231

www.kamenzbraslav.cz

 

ELZAS technik s.r.o.
Zdvihací zařízení – práce,
půjčovny, prodej
Výškové pracovní plošiny
Elektroinstalační práce, revize, elektromontážní práce
Revoluční 368,
Zlonice 273 71

+420 604 135 235

www.elzas-sluzby.cz

 

 

logo amania

 

logo nikeshop